bugün

mezhep ayrımı yapılmaması gerekir şahsen sıkıntı yapmıyorum ama ilişkinin ilk başladığı aylarda sıkıntının dibidir!
sünni babaya söylendiği zaman evin tadını kaçıran durum. hayatınızdaki 'babam sağolsun' imzalı durumlardan biri olması muhtemeldir. bu işin sonu kızı alıp aileden izinsiz evlenmeye falan gider gider de o işin sonu nereye gider?
(bkz: ayrımcılık)
olması muhtemel ve sakıncasız durumdur.
tanım: herhangi bir kıza aşık olmaktan farkı olmayan bir duygudur.

1- dini bir mezhep olan alevilikle bu tarz bir bağdaştırma nerden geliyor acaba? kimden duydun bunu? eğer kimseden duymayıp bunu ortaya attıysan... neyse.

2- alevi inancında "ya allah ya muhammed ya ali" denir. götten uydurma bilgilerle insanların karşısına çıkmak hoş değil. ali' yi tanrı olarak gören insanlar belki şii' dir ama alevi değildir. alevilerin çok sevdiği deyişleri bir aç oku bakalım ne bulacaksın.

3- "nerede alevi bir kız görsek edebe ve ahlaka aykırı bir şekilde açık saçık dolanıyor. " nerde lan göt? başını örtmemenin açık saçık giyinmek olduğunu hiç sanmıyorum. başını örtmek iffetini riske etmek falan da değil. başını örten de bacımdır yolda gördüğüm, başını örtmeyip rahat giyinen de. ama senin niyetin bu değil sanırım, o gözle bakan sensin.

böyle düşüncelere inançlar sebep oluyorsa öyle inancın ta amına koyayım. sonra da sövünce kendileri sütten çıkmış ak kaşık oluyor, biz de eleştiriye açık olmayan itler oluyoruz. böyle bir tahriğe herkes söver sevgili orospu çocuğu kardeşim, sen benim anneme kardeşime "nerede alevi bir kız görsek edebe ve ahlaka aykırı bir şekilde açık saçık dolanıyor" diye hitap edersen ben de sana böyle hitap ederim. *
ayrıca bir alevi kız zamanında sağlam koymuş sanırım.
balçığa batmış ve ufalmış beyinleri bulabileceğiniz, geleceğe bakın 2011 de böyle düşünen insanlar da vardı diye miras bırakılacak başlık. süzme entryleri okuyup ortaçağ kafası ile bugün nasıl hayatta kalabildiğini merak ettiğiniz ancak yeri gelince demokrat yeri gelince ılımlı olabilen yapıları ile hybrid çalışma prensibini nesillere kolayca açıklayabileceğiniz değerli bir kaynak olmuştur. evrim teorisini inkar edip bir maymunun bile yapmayacağı ilkellikteki bu davranışlar umarım gelecek nesillere ders olur.
eğer aşık olan sünni kardeşimiz kızsa sorun olmayan durumdur.
ilk kız arkadaşım aleviydi, tabi sonradan öğrendim ama fark etmezdi benim için çok güzeldi, gözlerime baktığında içim erirdi, lise bitti ayrıldık tabi her okul aşkı gibi sonra bir çok kız arkadaşım oldu ama hiç biri onun gözlerime baktığında verdiği o hissi veremedi.
beyni olana hiç bir sorun teşkil etmez, ancak şakirtler için büyük sorundur.
önce aleviliği öğrenip sonra durumu değerlendir.
bu başlığın açılması ve bunun üzerine sevenlerin evlenenemesi bile dinin olmadığının kanıtıdır. hangi tanrı ki insanları bölsün, gruplaştırsın?
ilk olarak ben bir sünniyim. Ki bunu dernek Alevi-Sünni ayrımı yapmış olmaktan korkuyorum. Bu kadar saçmalanamazdı. Bizim etrafımızda ekmeğimizi suyumuzu paylaştığımız Alevi arkadaşlarımız var ama senin gibi geri kalmış kişilerin anlattıklarından çok farklı.

Sunni Alevi çatışmasında gerici Sözde Sünnilerin Türkiyede yaymış olduğu fikirlere tabi olmuş burda saçma sapan yorum yapıyorsun.

Anal seks muhabbetlerine girerek zihniyetini belli ediyorsun direk zaten. Hz. Ali yi peygamber ilan edenler hz. Muhammedi peygamberdeb saymayanlar zaten onlar müslüman değil ayrıca onlar Anadolu hakim süren Alavi-Bektaşi tarikatından da değil. Onlar 16. 17. yy Anadoluya gelmiş müslüman görünümlü siyonistlerin fikir zerketmelerine maruz kalmış insanlardır. Onlar tamam da her Alevi de onlar gibi değildir. buradan hiçbir alevi deyişi seyretmediğin belli oluyor. Ya hak Ya Muhammed Ya Ali diye başlanır. Bunun şirk neresinde. Bunun usulsüzlük neresinde.

Sen yoldan geçen her açık bayana bakıyorsan demek ki nefsini tutamıyorsun o kadar abazasın ki kendine hakım olamayıp onlar hakkında kötü düşüncelere malik olup suçu onların açık gezmesine atıyorsun. Her şey ilk olarak insanın kendisinde biter. Başka şeyler çatısı altında suçu atacak nesneler arama. Kendinde de namus şeref hiç arama.

Son olarak iffet başı açmakla kaybedilmez. Biz ne kapalı çarşaflılar gördük Gülhane de tepelerde yiyişen.
yüzde 40 alevi, yüzde 10 hristiyan olan bir sehirde yasiyor olmanin verdigi tecrübeyle iskembeden atan arkadaslara sesleniyorum. alevilerin hepsi anali desteklermis, alevilerin hepsi reenkarnasyona inanirmis, hz muhammed e küfür edermis gibi sacma salak düsüncelerinizi kendinize saklayin. ya da saklamayin bes kurus etmez cünkü beyninize yazik.
not: alevi diilim. her türlü tartisirim bu genellemeleri.
mezhebi alevi olan bi kıza aşık olmaktır. ya yemişim mezhebini yok aile içi huzur olmazmış, yok görüş ayrılıkları olurmuş. poponuzdan element uydurmayın rica ediyorum. dışarıya kız vermeyiz deyip sırf kendilerinden! olsun diye abuk subuk istemediği bi adamla evlenen arkadasım vardı. yazık oldu. * *
beyni olanlar için sıradan bir hadise iken postalcılar tarafından böyle üstün ırktan birine aşık olmanın tabi sonucu olan aşşağılık sendromuna yol açabilecek durum.

(bkz: ergenekon un alevi sevdası)
maymuna da aşık olsa, sürahiye de aşık olsa, çay kaşığına da aşık olsa, aşk aşktır.

gerisi teferruattır...
2 sene önceki olayımdır. Hayatımdaki en büyük hatalardan birisidir. Nedeni alevi olması değil , insanlarin inançlarına saygı göstermemesiydi. Hatam neredeydi ona çok güvenmekteydi .
eğer iki tarafın ailesi de, kendi inançları içerisinde tutucu ve bunu dikta etmek gibi bir huyları varsa o evlilikten sittin sene hayır gelmez...

alevi bir abim sünni bir kadınla evlendi, kadının ailesi pek sıcak bakmadı ama sonuç olarak izin verdiler. kadının din hakkında doğru düzgün bir bilgisi yokken sünni mezhebine dair bilgileri alevi kocası öğretti. alevi tanıdığım evlilikleri boyunca ne aldattı ne dövdü ne de sövdü ama sünni olan kadın hiç sebepsiz yere ve 1 tane çocuğu olduğu halde alevi tanıdığımdan ayrıldı...

bu kıssanın hissesi; ne sünni olması ne de alevi olması hiç bir fark etmez, önemli olan kişinin mantığı ve müminliğidir. bir sünni de bir alevi de sadece ve sadece kuran ehli olurlarsa ki ikisininde kuran ehli olması en gerekli olanıdır, işte o zaman hiç bir sorun kalmaz...
adama has bir durumdur. adam olmayana "garip" gelir.
kötü bir şey değildir, doğaldır.
o da size aşıksa sorun olmayacak durumdur. aksi halde platonizm araştırılmalı. gerçi araştırılsa ne fayda, aşk aşktır işte.
gerçekten aşık mısın?
ne güzel birşeydir. aşık olunmuştur dünyanın en yüce duygusuna sahipsindir artık..yıllarca ''yaratılanı severim yaratandan ötürü'' felsefesiyle beslenmiş bu toprakları kim bu hale getirdi de alevi birini sevmek vebalı birini severcesine yargılanmaya başlandı. kim yaptı bunu bize...
eğer aşk birini-birşeyi allah'tan daha çok sevmek ise -ki öyle, bunun ehli sünneti sünnisi şiisi diye bir ayrım yok.
yani bir kere aşktan uzak duracaksın alevi olmuş olmamış farketmez. budur. ha ben aşık olmadım mı oldum. mesela aşık olduğum kız benim olsaydı ne anayı ne babayı ne haşa Allah kitap dinlemezdim valla alır götürür emperyalist amerikada yaşar emperyalist vatandaş olurdum. iyi olmuş benim olmaması. ibrete gel.
bkz. bir japona aşık oldum - atilla taş
ehli beyti sevmeye götürecek bir başlangıçtır belki.
(bkz: iyimserlik)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar