bugün

bir de 2009 basım tarihli aklın yolu da bir değildir(hadi baştan alalım!) kitabında mantık bilimini açıklıyor ve safsata klavuz'undan örnekler veriyor. gazetelerden alınmış yazılardaki mantık hatalarını gördüğümde bir kez daha ürperdim ve öğrenecek çok şey var diye düşündüm her kitabını okuduktan sonra olduğu gibi.
bir abimin "boş ver olm nihat genci yeni birisini buldum alev alatlı kitapları çok iyi" demesiyle tanıştığım yazar. Yazdıklarının yüzde 85 kadarını okudum.Edebiyatçıdan ziyade malumatfüruşluğa daha yakın buluyorum yazarlığını.
Yıllar önce bir edebiyat sitesinin modluğunu yaparken kendisi ben ve bir iki arkadaşla msn üzerinden irtibata geçmişti. Bir türlü gerçek alev alatlı olduğuna inanmayarak acayip laflar geçirdim. Sonra yedik paparayı tabi kendisinden. Görüşme sebebi arkadaşlarının kurduğu tutunamayanlar.net için araştırma yapmak olduğunu söylediysede ilk sorduğu soru neden kendi yazılarını siteye koymadığımızı sormak olmuştu. Aslında biraz dikkatli baksa yeterince yazısını yayımladığımızı rahatlıkla farkedebilirdi.
bu arada artık kitaplarını almıyorum. bilgi edinmek için yeterli gelmiyor. edebiyat eseri olarak keyif vermiyor.
şu anda habertürk'te sansürsüz programında konuk ne dediğinden ne konuştuğundan kendisi bile habersiz. ancak hatırlatmak istediğim vakti zamanında hbb'de yayınlanan yalçın küçük'le birlikte konuk olarak katıldığı yüksek tansiyon programı ve alev alatlı'nın zavallı düşünüş biçimi.

http://www.youtube.com/watch?v=r5tCn6aF5eY
beni akşam akşam güldüren kadın. bence ne dediğini kendi bile bilmiyor.
muhafazakarlık eğitim ister , eğitim olmadan neyi muhafaza ettiğini nereden bileceksin diyen ve paçoz kelimesine yeni anlamlar yükleyerek dikkatimi üzerinde yoğunlaştırmama sebeb olan düşünür.
son röportajında serdat turgut, ertuğrul özkök, ayşe arman ve rahşan gülşan'a paçoz demiş ve ayrıntılarını kitabında açıkladığını söylemiş yazardır.
türkiye hakkında konuşurken "biz bir atımlık barut değiliz" demiştir az önce.
(bkz: )
http://www.alevalatli.com.tr/
kendisini dinlemekten keyif aldıgım ve aydın olduguna inandıgım kadın yazar ve düsünür .
kendisi Kapadokya için özel bir insan. Kapadokya Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyet Başkanı.
türkiye'nin düşünen beynidir.

sol gelenekten gelmesine karşın trt 2 de yaptığı hadi baştan alalım programı oldukça etkiliydi.
"Türkiye bugün olmazsa yarın mutlaka okuyacaktır" diyen bildiğim yaşayan en büyük entellektüel. Tam bir bilgi hazinesi.
kendisini kanal 24'te yiğit bulut ile görünce bi irkildiğim.
yok yok kadında en kısa tanımla bu.derya deniz.
bilgili güzel insan faydalanmak gerek.
an itibariyle haber türkte - türkiye nin tamamını beyaz türk yapamadık- diye yakının kadın. çarpıcı açıklamalar yapmaktadır.
an itibariyle teke tek programında konuşan yazar, cümlelerinden yalakalık akan yandaşlardan farklı bir ses, güzel.
--spoiler--
MHP binasının önünden geçerken, "iyi ki ülkücüler var ve bu ülke bölünmeyecek" diyen, bir solcuyum ben !
--spoiler--

demiş ablamız.
Asimilasyona, birleştirici unsur gözüyle bakan,
Ahmak, Yobaz, Irkçı, Faşist, Ezberden ve düşünmeden siyaset yapan insancık.
Allahtan yaşlanmış ta hafızası yavaş çalışıyor.
Yoksa daha çok çam devirirdi.
Bu kadın Türksolu dergisindenmidir?
iplimidir? ipsizmidir?
Ulusal partidenmidir?

ismat paşanın, kart-kurt dağ türkü tezini de tatlı buluyormuş.
Dersim katliamını da ana yemek gibi görüyordur herhalde.
teke tek programında izledik kendisini, "devlet etnik şantaja kurban edilemez." gibi güzel bir cümlesi oldu. günübirlikçi düşünen paçozlar üstlerine alınmışlar mıdır bilinmez.
son kitabında, ekşi sözlük'ü takip ettigini belirtmis yazar.
An itibariyle abbas Güçlü ile Genç Bakış adlı programda - eğitim sistemimiz kötü, adalet sistemimiz kötü ama ben recep Tayyip Erdoğan ın Cumhurbaşkanı olmasını isterim- diyerek çelişkinin dibinr vurmuş kişidir. istanbul kemerburgaz vakıf üniversitesi öğrencileride anlayamadı ne demek istediğini - o kötü bu kötü diyorsunuz ama başımızdaki insanın bunda hiç mi suçu yok onu Cumhurbaşkanı olarak görmek istiyorsunuz- tarzında sorularla sıkıştırıyorlar oda kem küm çatlatıyo işte canı isterse cevaplıyor canı istemezse bu soruyu beğenmedim diyip geçiştiriyo ağır yaltakçılık sezmemek elde değil.
program başladığından beri izlemekteyim ve hala izliyorum. tek yaptığı ve yapabildiği sorulan sorulara, yaşını kullanarak, gençleri küçümseyen yaklaşım ve tavırlarıyla birlikte ağır laf oyunları ve koyu bir rte fanatikliği yapması.

ülkenin bütün sorunlarından öğrencileri suçlu buldu kadın. olacak o kadar skeci gibi bir kadın.

türkiyenin görüp görebileceği en büyük laf salatası yapan "aydın"ı.

yok böyle bir laf çevirme. güler misin, ağlar mısın formunda laf oyunları.

verdiği içler acısı cevaplar.

gerçek anlamda o programın (genç bakış) senelerdir tek bir bölümünü bile kaçırmayan bir insan olarak, sürüyle konuk gördümde, bu derece sorular karşısında aciz kalan, laf oyunu'nun dibine vuran bir acayip konuk daha görmedim ve bir dahada gelmez, iyi izleyin.

yaşını kullanarak, "bak yavrum sen bilmiyorsun, ah anlamıyorsunuz." şeklinde konuşmalar, çok konuşupta, sorulan soruya sıfır cevap vermesi. ve bol bol laf cambazlığı yapmasını gülerek izliyorum.

evet alev hanım; sizi gülerek izliyorum. o kadar acizce absürd cevaplar veriyorsunuz ki; ve ayrıca o laf cambazlığınız size ekran başında acıyarak bakmama sebebiyet veriyor.

zira kıvranıyorsunuz...
an itibariyle genç bakış programında.gençlerin sorularını yanıtlıyor.yalnız izlediğim kadarıyla şunu gördüm.akp iktidarı boyunca pek çok kalem akp çizgisine kaydı.alev alatlı akp'nin 10 yılı aşan faşizmi boyunca rahatsızlıklarını dile getiren kesimleri,akp'ye biat etmeyen kesimleri uzlaşmacı ve çağ dışı,demokrasinin kültürünün oturmadığı kesimler olarak görüyor.akp ile bir diyalog olabileceğine inanmış olması ya da bunu ekranlarda bize sunması daha bir vahim.ben alev alatlı'yı yurtsever sözünün eri ve gözünü budaktan sakınmayan biri sanırdım yanılmışım.program esnasında soru soran aklı aydınlanmış öğrencilerle gurur duydum ve memlekete dair umudum arttı.alev alatlı her ne kadar etrafından dolanıp akp'yi aklamaya çalışsa salonda bulunan öğrenciler ve ekranları başında bu programda onu izleyen herkes şunu anladı ; akp'yi bu kadar aklamaya çalışıyorsanız gerçekten akp çökecek...
laf ebeliğine sinir olurum deyip laf edebiliği yapan kadın.

Akil adamlarla mütareke dönemindeki bilmem kimleri kıyaslayan çocuğu yerin dibine sokması da gereksizdi.
Dün akşam feci halde hayal kırıklığına uğratmış yazar. Son yılların özü sözü bir aydın denebilecek insanlarından olduğunu düşünürken dün akşam en fazla yarım saat tahammül edebildim. Ciddi anlamda bir eksen kayması yaşadığı doğru. Adaletin ise zaman zaman daha iyiye gittiğini söylediği yerde tamamen hırsa bürünüp kumandayı fırlatasım geldi.