bugün

tanrı kimseye vermesin kimseye yaşatmasın . alas!
icinden aglamak geliyor . bunu bana nasil yapar diye dusunursun . ne yapmistin ki sen ona . yetememis miydin acaba . sonra iyi gunleriniz gelir aklina fotoğraflariniz onun sana aldığı hediyeler anilar seni ilk optugu yerden tut kavgalariniza kadar . kavga ederken cok mu incitmistim onu diye dusunursun . hayattan kopmus hissedersin . kafani dinlemek uzaklasmak istersin . yapamazsin ama onu sana soranlara tek kelime cevap veremezsin . bogazin kurur gozlerin yaşarir ama yine de dik durursun. gecmeyecek gibi gelir . gececegini bilirsin gececek dersin ama inanasin gelmez . canin birsey yapmak istemez her yerde onu görürsün . gordukce yaran kanar . hem kizar hem uzulursun. bir gun unutmaya karar verirsin ama karsina cikar. icin daha cok acir ve eski buhranlarina geri dönersin. yaran sarilana kadar bu böyle olur .
insanlara guveninin kalmadığı da cabası olarak gule gule kullanman icin hediye edilir.
(bkz: bir kadının en tehlikeli olduğu an)
Iliskiyi sorgular.

Sakin kafayla konusur, bitmesi gerekiyorsa bitirir.
intikam.
sabırla geri döneceği günü bekler. affedeceğinden değil elbette. ama o aşağılık herif elbet sonunda kendisine dönecektir. köpekler gibi sürünmesini zevkle izlemek için sabırla beklemeyi kendine telkin eder. ve gerçekten o insanı tarihin derinliklerine gömer.
Aciz bi kadınsa kendini sorgular devamında aldatan erkeği kendi kendine adam hiçbişey yapmadan hadi gel affettim bile diyebilir.
En başta inanmaz
Sonra içi içini yer
Hatam var mı diye düşünür
Hata bulamazsa ' çaktırmıyım bari, misliyle alırım öcünü ' diye düşünüp harekete geçer. Ya da oturur evinde ağlar neden böyle oldu diye.

Tam bir yıl sonra aldım ben intikamımı.
An itibariyle arkadaşım aldatıldığını öğrendi aklından bir sey geçmiyor galiba ağlayıp duruyor.