bugün

dün akşam sonuna yetiştiğim çocuk kavgasındaki son söz. ben yetiştiğimde çocuğun teki diğerlerine nah çıkarıyordu. daha sonra sırtını döndü, ben gideceğini düşünürken, sırtı diğerlerine dönük halde sağ eli ile omuz üstünden hepsine tekrar nah çıkarıp bağırıverdi, "al bu da tersten". *
deep in yüzlerde tebessüm yaratan, basından geçmiş komik bir olayı sözlüğe taşıdığı entrysi. gerçekten komik bir vaka, ince bir detay, bunun sözlüğe yazılmasından daha doğal ne olabilir ki. anketler tukaka, argo yasak, siyaset sakat, futbol iyyrençç, bilgi içerikli entryler eksi oylanır, ne kaldı geriye kardeşim, ne yazalım. deep gibi iyi bir yazarın nispeten iyi bir entrysi için ağır bir yorum olmuş, beğenilmiyorsa eksi oylamak kafidir bence. herkes kötü bulup eksi oylarsa yazarda bir sonuca varır böyle entryler girmez. yazarların sevkini kırmamak lazımi diye düşünüyorum, karma sistemi konuyla alakalı bir çok soruna çare bulacak derim..
(bkz: kötü söz sahibinindir)
(bkz: çelik ayna)
süper bir konu, harika bir anlatım ve ifade biçimi. deep yine döktürmüş diyeceğim başlık.. * *
sana bu sözun karsılıgını vermek ısterdım ama sen degmezsin.