bugün

bu teknolojik telefonlar birer mucize. gerçi bu nesneye artık telefon denmez. hem fotoğraf makinesi, hem film kamerası, hem müzik seti, hem ansiklopedi, hem gazete, hem sinema... içinde yok yok.
bir tek zil çaldığı zaman kapıyı açamıyor. yakında onu da yaparlar.
kardeşimin telefonu suya düşüp arızalandı.

tamiri 3 haftadır olmadı.
işşiz ve şıkısık telefon alacak durumu yok.
yazarlardan kullanmadığı telefon varsa bana yollamalarını istiyorum. öm'ma bekliyorum.
görsel
Bugün , ufak çocukların bile elinde olan telefon türüdür.
ölmüşlerini sikeyim ya düzenli olarak başıma iş açıyorsun amına koyayım.

bi ekranın kırılır, bi ahizen bozulur, bi açma kapama tuşun takılı kalır, bir beyaz ekran gelir komple.

sikecem tahtasını. var mı aranızda telefondan anlayan kimse, telefon durduk yere bembeyaz ekran oluverdi, sadece arka planda whatsapp silueti var. arayanları bluetooth kulaklıkla açabiliyorum, konuşuyorum ama telefonun ekran yok amk.

anakart mı bozulmuş anakart bozulduysa kaldırıp atacam çöpe.
Ulan 3 bin lira altına telefon kalmamış yarın öbür gün elimdeki bozulursa ne yaparım diye düşünüyordum ki yarını bile beklemeden şarjdaki telefondan dumanlar yükselmeye başladı. Soketi yanık kokuyor elimde patlamasa bari.
5-6 yıl önce en ucuzu 500 liraydı.
şimdi en ucuzu 1000 liradan başlıyor.
iyice pahalılaşmış teknolojik cihazdır.
Akpliler için ekonomik rapor niteliğindedir.

Eğer bir insanın akıllı telefonu varsa şikayet etmeye hakkı yoktur, üstüne bir de internet paketi varsa zengin sınıfına girer.

Faturalarını düzenli ödüyorsa mega milyarderdir.
Çağımızın en büyük icatlarından.
git gide model model artan teknolojik alettir.
yolculuklarda hayat kurtaran teknoloji.

yakın bir zamanda bodrum-ankara yolculuğu yapacağım. yolculuk 12 saat.

uçağa verecek param yok. o yüzden sike sike otobüs kulanılacak.

eskiden tuşlu telefon kullanırken, "ya önümdeki ekran çalışmıyorsa?" korkuları yaşanırdı. Yanınızda kitap, mizah dergisi vs taşırdırdınız, evet. Ancak uzun yolculuklarda can sıkıntısı kaçınılmaz olabilmekteydi.

şimdi telefonla 1000 tane e-book taşıyorum. internetim var. hatta internetime kıyarak düşük boyutlu 1080p 2-3 tane film-dizi de atmayı düşünüyorum, sıkılırsam kendi seçtiğim şeyleri izlerim diye.

(bkz: torrent)

tabii ki önümdeki ekran çalışırsa şahane olur, ancak çalışmasa da sıkıntı yok.
4 ay sonra kavuştuğum telefon.
artık oyuncak, olmazsa olmaz bir ürün. ve lanet olsun ne hissettiğinizi biliyorum insanlar.. o cihaza öyle bağlanmışsınız ki boş kaldığınız her dakika çok elzem bir işiniz olmasa bile mutlaka onunla can sıkıntısı giderme ihtiyacı duyuyorsunuz ve otobüste, metroda, iş yerinde veya durakta açıp instagram, wp gibi uygulamalara bakınıp bakınıp çıkıyorsunuz. aslında ne bir mesaj ne de hareket var ama başka da can sıkıntısını giderme dayanağınız yok.

öyle de kendine tahammülü olmayan, içi boş yaratıklar oldunuz. güya teknoloji arttıkça insanlık zirveye ulaşırdı.. aksine mutasyona uğruyoruz.
insanların eline yapıştığı için durum ve duruş bozukluğu yaratan şey.
Arkadaştır, eğlencedir, sırdaştır.
aklı olmayan insanların overdozda kullandığı telefonlardır.
gençliğin aklını alıyor.
2012 yılından beri dünya'nın tek hakimi.
ıqsunun önemli kısmını internet oluşturur.
Akılsızı daha iyiydi. En azından sadece konuşma için vardı ve bizi telefona bağımlı hale getirmemişti.
En iyisini yapan telefondur. Bir de insanları dinleyecek halim yok.
yıl içinde akıllı telefonlardan 113 milyar uygulama indirilmiştir.
akıllı olmanın dışında bir tek bira açılamadığını düşündüğüm cihaz haline gelmiştir.
Ucuzundan ihtiyacım olandır. Çok iyi olmasına gerek yok, orta seviye bir şey fazla fazla işime yarayacaktır. Fakat ucuzlar bile pahalı ve herkes her markanın her modelinden şikayetçi. Neye baksam asla almayın x oldu y oldu çok kötü marka falan yazmışlar. Ben de lg g4 mağdurlarındanım, değiştirdikleri anakart da yandı tabii bir sene sonra. Napsam bilemedim.
görsel