bugün

bilindik sıradan cep telefonlarına göre daha ileri düzeyde işletim sistemlerine sahip telefonlardır. dokunmatik ekranlı veya fiziksel qwerty klavyeye sahip iki kategoridedirler. dokunmatik ekranlı olanları, internette gezikmek, sosyal ağlara bağlanmak, e posta alıp göndermek, mp3, basit oyunlar oynamak gibi ihtiyaçları karşılarlar.
mutlaka wi-fi, 3G bağlantı özelliğine sahiptirler. fiziksel qwerty klavyeye sahip olanları ise; sms ve e-posta mesajlaşmasına öncelik verirler. karmaşık oyunları oynamak, video klip izlemek gibi büyük ekranda daha keyifli olan uygulamalar için pek tatmin edici değildir. bu türler genelde iş telefonu olarak bilinirler.
(bkz: blackberry)
(bkz: i phone)
(bkz: htc)
(bkz: samsung)
(bkz: sony ericsson)
(bkz: helio)
(bkz: philips)
son yıllarda inanılmaz bir ivme yakalayarak, bilgisayar satışlarını geride bırakan "iletişim aracı".
Türkiyedeki bazı insanlardan daha çok ise yarayan ve daha akıllı alet..
dizüstüde olurda bunu taşıması kolay galiba ama şarjı 1 gün dayanıyor genelde hepsinin 2012 yılı itibari ile. samsung wonder fiyat/performans da en iyisi şu an. uygun kampanya fiyatını yakalamak da size, şansa kalmış...

akıllı telefonda şunu düşünmüştüm: '' ulan köye gittiğimde internet işime yarar, çünkü orda pc yok ama köydede 3g çekmiyor, o zaman ne yapayım akıllı telefonu?...'' alanlar içinde havası için alanlar vardır tabi ama işe yaradığı da oluyordur; lazım yani aslında. ilerde yaygınlaşır bence. konuşmak, sosyalleşmek güzel.

bir 'travian' oyuncusu ve sosyal hayatı dışarıda(ki dışarıda olmalı zaten) olan biri ise işe yarar ve çok tweeter manyağı falan ise. tweeterda da çok tweet sıkar be...

evde bir bilgisayar var ve kardeş eve geldiğinde onla oynuyorsa, diğer odada akıllı telefon ideal olur. şarjı çabuk bittiği içinde fişde takılı vaziyette artık.

i phone larda 3g üzerinde konuşma yok(4s modeline kadar ve 3g den direkt konuşma yok şu an skype den konuşma olabilir birde wifi den var ancak karşı tarafda i phone olacak wi-fide ama dediğim gibi skype den var ...) ama fiyatıda pahalı, karar sizin...
zeki telefondur. iq'su yüksektir.
kapalı iken alarmın çalmazsa napıyım ben senin aklını diye sordurur kendisine ipne alet.
artık piyasadaki telefonları yarısını oluşturan konspet. %50-50 iyi oran bence.
şarj sorununa çözüm bulunmuş:
görsel
trafikte kaza riskini azaltıyormuş:
görsel
görsel
arada kitlenince babanın "hani lan akıllıydı bu mal gibi iki saattir bekletiyor" sitemine mağruz bırakan telefon türü. harbiden arada -özellikle işin çok aceleyse- kitlenir ve sen mal gibi kalırsın.
görsel
kralı budur:

http://zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=181628
zilyon tane modeli olan ürün. ulan hepsi de birbirine benziyor. bi telefon alıcam şeker dükkanında ne yesem diye düşünen çocuk gibi oldum. çok anlamıyorum zaten, fanboyluktan uzağım, balataları yaktım yeminle. istediğim özellikler de 3g'si olsun,internete girsin,gps olsun, whatsapp olsun, facebook twitter olsun, ekran ve telefon yapısı olarak blackberry gibi olmasın iphone ya da samsung'unki gibi geniş ekranı dokunmatiği q klavyesi olsun falan. 600-800tl(max 900) de parayı gözden çıkardım. bilen eden fikir verebilecek sözlükçülere bi mesaj kadar yakınım.
iş çıkışı olsun girişi olsun hatta iş miş olmasına gerek yok, metrobüste bunlarla oynayan onlarca insana rahatlıkla rastlayabilirsiniz.
telefonum n73. wifi gibi en önemli özellik yok. android ve wifili telefona sahip olmak istiyorum. Diyaliz hastası olmam nedeniyle çalışıp alamıyorum. Ben bir teknoloji sever insanım. Saydığım özellikte telefonundan memmun olmayanlar telefonunu bana hayrına verebilir.
milleti, duygu sömürüsü yapıp dilenecek hale getiren teknoloji çılgınlığına sebep olandır. halbuki, hayatta olmak, sevdiklerinin yanında olmak; bunlar daha önemli her zaman... bu arada benim iphone 5'im var! kimsede yok...
nesi akıllıymış pek anlamadığım telefon, bildiğin telefon işte.
peki bizimkiler gerizekalı mı acaba? hesap makinesi var, hayvan gibi alarm çalıyo, saatleri ileri geri alabiliyo, e daha ne olsun!
kullanıcı sayısı 1 milyara ulaşmıştır.
görsel
hayatı kolaylaştırdığı iddia edilen cihaz.

telefonlar akıllandıkça insanlar aptallaşıyor, orası ayrı.
akıllı olmasından ziyade her şeyden önce 'telefon' dur.
insanı gün geçtikçe kendine bağlayan alet, resmen bağımlısı olup çıkıyorsunuz. o değilde artık bilgisayarlardan bile daha iyi aletler çıkıyor.
yeni nesil telefon...
o değil de tam ben numarayı çevirirken "Kız dur, 2 bira içtin arızaya geçtin, vallahi aratmam, unut o dümbüğü" demiyorsa yemişim akıllı telefonunu.