bugün

En yeni modeli almayın.

Zira siz en yeniyi bile alsanız, 3-4 aya eskiyecek ve yenisi çıkacak. Teknolojiye yetişemezsiniz. Her zaman en son modelin bir altını alın hem fiyati uygun olur hem de özellikleri sizi götürür uzun süre.
Sizden akıllı olmasın.
Akıllı telefon alımında pek çok Avrupa ülkesinden ilerdeyiz ancak melesef sırf birilerine hava atmak amacıyla bilinçsiz alışveriş yapıp defalarca telefon alarak paramızı çöpe atıyoruz. Bence bir telefonda en önemli özellik batarya gücüdür.Batarya gücü 3000 mA olan telefonlar erken tükenmekte ve bizi yarı yolda bırakmaktadır. 5000 mA güçteki telefonun bataryası yaklaşık 1.5-2 gün dayanmaktadır.Ayrıca bir diğer tavsiyem Android işletim sistemine sahip telefon kullanmanızdır.
Para veremiyorum ama akıl vereyim durumudur.

4000ma dene aşağı pilli olan bir telefona bakmayın artık. Eğer bütçe 2500 hadi 3000'e kadarsa genel olarak çinliler burada çok daha iyi telefonlar sunuyorlar. Daha bildik markalardan sadece Samsung'un alınabilir bir iki modeli de mevcut. Örneğin: A50, A70 gibi... Ama ben olsam çinlilerden birini tercih ederim. Mesela: Mi 9T...

Zaten son model bir iPhone ya da Samsung note falan alacaksanız size akıl vermeye gerek yok ama bana para verebilirsiniz.
Bir şaomi kullanıcısı olarak şayomi diyorum.
5g özelliği olan bir telefon almak iyi olabilir.
android alacaksanız,en güncel versiyonunu desteklediğin den emin olun.
yazılım güncellemesi yapın. güncelleme alıyorken yapın amk yoksa telefonunuz göt gibi kalır.