bugün

smartphone da denilen akıllı telefon alacaklara yardımcı olması sebebiyle verilecek tavsiyelerdir.

symbian mı android mi os işletim sistemli karar vermek zor. nokia nın symbian da inat etmesi, android in açık kaynak yazılımı sayesinde sürekli ve hızlı gelişmesi
ancak nokia kadar dayanıklı modellerin üretilememesi, ıphone telefonların ise pahalı olması sebebi ile kafalar karışıktır.

nokia akıllı telefonların özellikle multimedya özellikleri genelde ortalama üzeredir ve dayanıklıdır.symbian 3 veya anna, belle yazılımları ise uygulama, oyun desteği açısından geri kalmaktadır.

samsung akıllı telefonları , son sürümleri özellikle yüksek donanım ve yazılım içerir ancak telefonları maalesef çok ta uzun ömürlü olmayabilir. malzeme kalitesi hakeza.android olması avantajdır.

ıphone orta sınıfa pek hitap etmez fiyatını korur. nokianın bir çok modeline göre multi medya özellikleri düşük kalabilir (kamera gibi) ancak dayanıklı ve uygulama çeşitliliği çok fazladır.

huawei akıllı telefon piyasasında türkiyede yeni yeni ağırlığı koymaya başlayan çinli firmadır. çok fazla modeli yoktur ancak Huaweis Ideos X5 U8800 modeli ile fiyat performans açısından uygundur.
android destekli ve orta üzeri donanımı ile firmanın sırtlayıcısıdır. nokia kadar kamera, radyo vb multi medya desteği sunmaz.

htc akıllı telefonları da android işletim sistemine sahip olup piyasada oldukça ses getirir. biraz donanımlı ürünleri ise yüksek fiyatlıdır.
ve bunu dışında lg, blackberry , sony vb bir çok akıllı telefon pazarda kendisine yer edinmeye çalışmaktadır.

nokia nın androide yaklaşmaması ve symbian sistemlerin uygulama desteği olarak çok geri kalmaları tüketicileri, nokia kadar uzun ömürlü ,multi medya özelliği olmayan ancak uygulama desteği fazla olan
telefonlara yöneltmiştir. ve türkiye de pazar payını da düşürmüştür. yeni bir telefon alacak kişinin neyi istediğini tam olarak bilmesi gerekiyor. buna rağmen hepsini bir arada bulması zor gözüküyor.
akla cem yılmazın bir espirisini getirdi.

--spoiler--
ben istemem evimde öyle bişey. ya yarın öbür gün ben ayrı eve çıkacam derse.
akıllıymış. peh. sen ne güzel gel böreği pişir diyosun. ukalalık yapacak ya, ee altını ve üstünü eşit pişirdim diye cevap veriyo. e salak ben kıymalı seviyorum, patatesli yapmışsıııın..
--spoiler--
android'den şaşmayın.
Sony'de büyük değişim var. Göz ardı etmeyin derim.
bütçenize uyan bir iphone alın.
3gs , 4 , 4s ... seçeneğiniz çok.
illa android olsun diyorsanız samsung note derim.
(bkz: samsung galaxy s ıı)
internet paketiniz yoksa almayın. note 2 si olup internet paketi olmayan kızlara selam olsun.
paran yoksa biriktir, iphone al.
amelelik yapma.
en az 2 gb dahili hafıza ve en az 750mb ram'i olan ürünleri tercih edin ve muhakkak teşhir ürünlerinde dahili hafızanın ve ram'in ne kadarı size kalmış mutlaka bakın.
android candır.
mutlaka ama mutlaka, kesinlikle HD widgets denen zımbırtıyı indirin.
google glassesi bekle.
iphone 4s yada galaxy s3 disinda bir telefon oneremem. Ne note 2 ne de iphone 5 birakalim bu isleri iphone 5 ile apple sicmistir.

Mutlaka ama mutlaka 2. bir hattinizin oldugu renksiz ekran telefonunuz olsun yaninizda. Her zaman acil duruma uygundurlar.
şöyle konpakt bişey olsun, her nane olsun istersen galaxy s3 al. biraz büyük. hava atmak için iphone 5 al. çok akılli olsun diyosan htc al. sony ve diğerlerine bişey diyemem denemedim. ha birde internet paketi kullanmayacaksan uzaklaş. yok ben stabil, özellikleri çok olan kaliteli bişey alcam diyorsan sana tek telefon önerim (bkz: iphone 4)
Lg optimus g' ye bir bak derim. Yalnız biraz tuzlu. 1499 liraya aldım teknosadan.
note 2 alın. daha da arkanıza bakmayın. her yönden tatmin ediyor. oyna eglen kullan sonra da çevir götüne sok. kocaman lan çok korkuyorum dayanamayıp götüme sokacağım diye.
blackberry smarthpone almayın, donmasıyla uğraşırsınız.
marka çok önemli değil. her markanın kendine göre artıları ve eksileri var. örneğin samsung: sözde en çok güncelleme veren firma ama ace 2 ye güncelleme verene kadar telefon eskidi. geleceği çok önemsemeyin günümüze bakalım.

ram ve işlemci önemli. kasılmalar filan düşük ram'den oluyor.

işletim sistemi hiç iphone sevmem ama kesinlikle en kaliteli işletim sistemi ios. çok stabil. sonra windows phone stabil ama uygulama bulmak çok sıkıntı. gelelim androide; uygulama olarak çok imkan var ama o uygulamaları kullanmak için sabır taşı olmanız lazım. telefon sürekli kasılıp duruyor, özellikle de eski sürümlerde. yeniler iyi olsa bile bir ios değil.

interneti aktif kullananlar için büyük ekran çok önemli. önceleri küçük ekran yeter deyip alıyorsunuz ama zamanla ihtiyaçları karşılamıyor. yazarken de sürekli yanlış harf basmak gibi sorunlar oluyor alışana kadar.

tavsiye almak iyidir ama kimseyi de fazla önemsemeyin. hoşunuza gideni alın çıkın. zaten teknoloji çok ama çok çabuk eskiyen bir şey.

şimdiden hayırlı olsun. güle güle kullanın.
ilk önce kendi aklınızı başınıza alın, sırf marka yada etiket için bir dünya para vermeyin, hali hazırdaki telefonunuzu gözönünde bulundurun; en çok ne için kullanıyorsunuz, foto çekiyor musunuz, gibi gibi...
aynı işletim sistemi ve özelliklerde olan farklı telefonlarıda inceleyin.
general mobile discovery düşünmeden alın.
SADECE FACEBBOKA, TWiTTERE GiRECEKSEN OYLE IPHONE 5, GALAZY 4 ALMANA GEREKE YOK IYI HUEWI AL ISINI GORUR.
Gps konusunda nasıl olduklarını kullananların hayrina soylemesini beklediğim telefonlardir.

(bkz: general mobile discovery)
akıllı diye kandırıyorlar sizi birader. telefon akıllı makıllı değil, arayanı gösteriyor ama niye aradığını bilemiyor. alo alo telefon işte.
telefon hattınızda internetiniz yoksa almayın. yoksa normal telefondan farkı olmaz. bide samsung alın. S4 min var bende hacı. memnunum kamera hariç.
akıllı diye androidli telefon almayın. Donanımı güçlü diye androidli telefon almayın uzun vadeli kullanımda performansları sizi hayal kırıklığına uğratacak. iphone 4s'in bile sizin cihazınızdan hızlı olduğunu gördüğünüzde üzüleceksiniz verdiğiniz paraya. Ayrıca akıllı bir işletim sistemi size iki haftada bir rom değiştirtmez.
aynı şekilde windows phone barındıran bir telefondan da uzak durun çünkü onun durumu androidden daha kötü akıllılık konusunda

2014'te çıkacak olan alternatiflere bakınız. Android uyumluluk katmanı sayesinde Uygulama derdi de olmayacak sistemleri barındıran cihazlara.
(bkz: sailfish) jolla
(bkz: tizen) samsung huawei lg
(bkz: ubuntu touch os) canonical
(bkz: firefox os) mozilla
güncel Önemli Başlıklar