bugün

akp iktidarı dönemince ayyuka çıkmış bunca başarısızlık ve yolsuzluğa rağmen hala akp'yi, başbakanı, hükümetin başarısızlıklarını destekleyenler, gözü kapalı partizanlık yapanlar ve rte'ye laf söyletmemeye çalışanların maalesef içinde bulundukları durum.
kör olduklarından şüphe duyuyorum...
yazıyoruz;
(bkz: beni istanbul yahudilerine sorun)
diye...yok hala o bana van minüt'ü savunuyor.

"ananı da al git" dedi diyoruz, "allah ondan razı olsun" diyorlar.

"şehitlerimize kelle dedi", "apo'ya sayın dedi" diyoruz, açılım çok güzel birşey diyorlar...

"damat" diyoruz, "iyi çocuk" diyorlar,

"gemicik" diyoruz, "ne var bunda" diyorlar,

"et pahalı" diyoruz, "olsun namaz kılan başbakan var" diyorlar,

"irtica tehlikesi" diyoruz, "siktiret kömür veriyor" diyorlar,

"madenler" diyoruz, "bizde çok var ne olmuş" diyorlar.

"hızlı tren kazası" diyoruz, "takdir-i ilahi" diyorlar.

"türban" diyoruz, "noldu" diyoruz, "hükümet halledecek" diyorlar.

"emekli, dul, yetim" diyoruz, "bizden değildir" diyorlar...

bu kadar mı körsünüz allasen.

"deveye diken insana fiili livata yapan yaraşır" diye boşuna söylememiş atalarımız...
(bkz: öyle bir başbakan istiyorum ki/#8286079)

dünyada sanırım miting meydanlarında akp, türkiye, filistin ve avrupa birliği bayraklarını bir arada dalgalandıran yegane kitle sizlersiniz...

bana ne yahu ne haliniz varsa görün.
yavrucum! evladım! o kurtuluş savaşını kazan askerlerin torunlarıdır onlar. kemalistler anca konuşur. işe gelince korkar kaçarlar. çoğunun gizli kasedi vardır. bakın eski chp genel başkanına. gizli kasedi olamayanları hatta olma ihtimali bile olmayanları sevmezler. onlar seks yapar sonra bok atar.
nefes bir klişe ile başlamak istiyorum. akp li değilim. sadece bir parti sempatizanlarının bu şekilde nitelendirilmesi siyasetin içinde yaklaşımların ne kadar ergen olduğunu gösterir. sempatizanı olduğu parti için kıçını yırtan, rakip partiye bok atmak için taklalar atan herkes için geçerlidir bu. iktidarın derdi muhalafet, muhalafetin derdi iktidar olmuş günümüz siyasetinde. ülkeyi düşünen yok. sikerim boyle siyasi zihniyeti. birde bunun uşağı olmuş, parti yalakası ergen beyinler var. yaşları 70 olsada onların beyinleri ergendir, yaklaşımları ergendir. sonra ağlar durur bunlar neden gelişemiyoruz diye. senin o sikik siyasi zihnietin yüzünden gelişemiyoruz. her siki siyasete alet ediyorsunuz. ülke, halk umurunuzda değil. sizin sempatizanı olduğunuz parti başta olsun yeter. sizin sevediğiniz iktidar yıkılsında ülkeye ne olursa olsun. siktiriniz gidiniz ülkeden lütfen.
ne menen bir partidir bu anlamak çok güç. yandaşları fanatik bir şekilde bariz yanlışlarını görmezden gelerek hata olduğunu kabul etmeyerek ölümüne savunuyor.
karşıtları* ise düşmanca saldırıyor. garip olansa adı geçen parti bu saldırılardan nemalanmasını çok iyi biliyor ayrıca çok ta geniş bir beyin yıkama mekanizmasına sahip ve elinde bulundurduğu iktidar gücünü nizami olmamakla birlikte çok etkili kullanıyor.
haşhaşilere sövmekle eşdeğer durumdur.beraberinde haşhaşilerin laneti üzerimizde olacaktır.
her denilene inandıklarından, iman ettiklerinden dolayıdır;
(bkz: apo yu asmayan mhp den başka cümle kuramamak/#8310213)

ayrıca;
(bkz: #8310307)
(bkz: fatih sultan mehmet in laneti)
öncelikle;
(bkz: bakın bakalım pkk oyları evet mi yoksa hayır mı)
(bkz: türk milleti hiç bu kadar haine sahip olmamıştı)

tüm bunlardan sonra hala mı devam ediyorsunuz sorgusuz sualsiz desteğe...

o halde siz haşhaşinlik mertebesini de aşmışsınız anam babam...
94 lerde türkiyeyi krize sokanları

2001 de bu ülkeyi ömründe görmediği krizlere sokanları, amerika nın türkiye nin resmi bir bakanını atamasını -ki resmen öyle olmuştur kemal derviş in türkiyeye bakan olarak gelişi-

98 de 80 milyar doları iç edenleri desteklemek

e tabi ki en büyük vatanseverliktir. en büyük başarıdır.

devam edin beyinsizler.
sürekli kaos çıkmasından yana olan, halkın seçilmiş idarecilerini darbe ile görevden uzaklaştırmaya çalışanların savunucularının haşhaşinleri bundan çok daha iyi analiz etmesi gerekirdi.

haşhaşinler ne yapmış bir bakalım; zamanının devlet başkanlarına suikastlar düzenlemiş (birşeyler çağrıştırıyor ya neyse) bu suikastlar neticesinde kitleleri kaosa mahkum etmişler.

birileri de camileri bombalayıp, uçakları düşürmek hatta ülkeyi savaşa sokmak suretiyle benzer bir planı devreye sokmuştu, kimdi onlar?

açılan başlığa da açana da kötü birşey demiyorum, dersini biraz daha iyi çalışıp ondan sonra birşeyler yazmaya kalkışırsa daha iyi eder.

yoksa efendilerin sana düşüneceğin kadar bilgi vermiyorlar mı yavrucuğum?
daha henüz karşılaştığım bir durum...

açıklama; hükümet ile ateşkes konusunda anlaştık(murat karayılan)

açıklama; şartlar oluşturulursa evet diyebiliriz(bdp)

açıklama; kürt halkına kulak verilir istekleri yerine getirilirse evet diyecektir(pkk)

tüm bunlara istinaden başbakan kürsüye çıkıyor ve;
"Bunu ıspatlasınlar, ispatlamayan şerefsizdir" diyor...

halktan kıyamet gibi alkış...
tüm bu açıklamalar havada dururken. soruyorum;
ulan pkk ile anlaşmanın belgesi mi olur?

burada tabii ki referans alınacak olan pkk'nın ve yandaşı bdp'nin açıklamalarıdır. tüm bunlar ortada iken hala pkk hayır diyecek tarzı prim yapmaya çalışmak istismarcılıktır.
bu istismarcılığa ve yalana boyun eğen, inanan ve alkış tutanların da malesef haşhaşinlerden farkı yoktur.

yazık...
sizlerle aynı ülkede yaşamak yazık...adil değil...
ülke korku imparatorluğuna dönmüş bunlar hala rte'yi demokrasi havarisi zannediyorlar.

lan size ağız dolusu sövmek isterim ama kelimelere yazık be amına koyayım...
(bkz: yine sen yine şaka)
iyi de sana ne diye cevap verilebilecek durumdur.
akp yi destekleyenlerin inatla gerçeği görmediğini anlatan önermedir.
(bkz: kemalistlerin falaşalardan farkı yoktur)

fazlası vardır.
(bkz: son 10 günde kişi başına giren yağlı kazık)
(bkz: akp yolsuzluğunun kişi başına düşen maliyeti)
araf suresi 179 :
Andolsun biz, cinler ve insanlardan, kalpleri olup da bunlarla anlamayan, gözleri olup da bunlarla görmeyen, kulakları olup da bunlarla işitmeyen birçoklarını cehennem için var ettik. işte bunlar hayvanlar gibi, hatta daha da aşağıdadırlar. işte bunlar gafillerin ta kendileridir.

not : oha arkadaş. jet hızıyla eksiledi biri. dur daha yeni yazdık bismillah. allah'ın ayetini eksiliyor kafir. akpli mi bunu eksileyen yoksa. bunlar dinci geçinir birde.
Evine girip kendi evimmiş gibi hareket edebiliyosam arkanı sağlam tut. ibni tahir.
Dikkatli olmalı.