bugün

adamın hammaddesi seçmenlerdir. belgemi arıyorsunuz.

(bkz: 15 temmuz darbesi)
+ ya akp belediye başkanı polise tokat atmış.
- hani kaynak göster
+ aha bak bu en güvendiğin gazetenin sitesinden kaynak
- ya şimdi bu şerefsizler provakatör, secim zamanı sırf reis e akpye pislik olsun diye polise vurmuş
+ Lan adam akp belediye başkanı.
- tamam işte hususi belediye başkanı olmuş pkk li bu sırf secim zamanını bekleyip taşkınlık yapmış.

Gerçek bir diyalog.
Akp yi desteklemesinin nedeni sorulduğunda "çünkü akpyi seviyorum" şeklinde yanıt veren üstün zekalı kişiler.
recep döneminde gerçekleşse bile kötü şeyleri cehapeye iyi şeyleri akpye yamayan geçiş form modeli.
geneli tipsiz olurlar. zenginleri nargilecidir.
fetö ile beraber yürümeye,
pkk ile pazarlık yapmaya,
barzani ile kankacılık oynamaya,
habur rezaletine,
kozmik odaya giriliş rezaletine,
peşmergenin türkiye'den kobani'ye geçirilişine,
bebek katili apo'ya televizyon gönderilmesine,
bebek katili apo'nun odasına nem emici duvar kağıdı yaptırılmasına,
bebek katili apo'Ya sekreterya kurulmasına sessiz kalan seçmendir.
Genel halk tabakasını bilmem. Herkes ile konuşup detaylı bir anket hazırlayamadım.
Fakat sözlükteki akp trolleri ve destekçileri tamamı ile aptal. Hatta iq seviyeleri bonobo maymunlarından düşük dahi olabilir.

Cahilliklerinin farkında olmadan ortaya laf atarlar, tam tersinin doğru olduğunu ispat edersin. Susacakları yerde üste çıkmaya çalışmak icin daha da çok bağırmaya başlarlar.
Net tarihler ile mallıklarını ve yalanlarını oldukca basit bir şekilde yüzlerine vurursun, utanacaklarına seri eksilemeye başlarlar.

Ciddi diyorum, insanı insana düşman yapar bu embesiller.
habur rezaletinden zerre utanmamış, rahatsız olmamış seçmendir.

görsel
görsel
Ultra-bağnaz kitledir. Erdoğan "Ben Allah'ım!" (Hâşâ) dese hepsi ona secde eder.
En son memlekette bir arkadaşım vardı Hüseyin diye, kpssden zor bela 55 alan adamlardan kendisi, önceki seçimde AKP teşkilatından biri buna sen bizim yağı kömürü dağıt angarya işlerimize koş polislik işi bende seni alacaklar demişti, yapma etme dedim dinletemedim, öyle kimse kimseyi polis edemez bu devirde dedim yok, seçim geçti bunu ne arayan var ne soran mülakata girdi elendi. Bu bayram yine gördüm Hüseyin naber falan dedim, iyi akp teşkilatına çalışıyorum oğlum bu sefer kesin polisim dedi, kredi çekip BMW alıcam altıma köyün en kral evi bende olcak vs dedi. Tama. Hüseyin kolay gelsin dedim. Buda böyle bir anımdır.
9 seçimi üst üste kazanmaya hazırlanan kendinden emin gayet rahat dava seçmenidir. net..
görsel
görsel
(bkz: ailecek)
Silahlar ile seviniyor içinizden bazı ayılar. Ben sizin dilinizi konuşamam lütfen birbirinizi uyarın içinde azıcık medeniyet kırıntısı olan şu sokaklarda ateş edenleri uyarsın. Masum bir can bazı barzolar yüzünden yok yere kurban gitmesin.
mağduriyet üzerinden oy devşirme platformu.
Gerçekten anlamak istiyorsanız sonuna kadar okuyunuz.

- Ekonomi ( enflasyon önceden en düşük %30lardaydı ( 1986 yılında )( şimdi %10ları beğenmiyoruz ), dolar ort. her 2 senede 2 katına çıkardı ( 1942 de 1,6 tl olan dolar, 2002 de 1.680.000tl olmuştur, akp ye kadar olan fabrika sayısını akp kendi dönemide 2 ye katlamıştır, sürekli bankalar batardı ve devlet zararı karşılamak zorunda kalırdı, faiz oranları %60-70i rahatlıkla buluyor ve bazen gecelik repo %7500 leri buluyordu. yazsam bitmez burası )

- Şehir altyapısı ( inanılmaz bir gelişme var. Açın bakın günlerce akmayan sular, aksa bile leş gibi sular, toplanmayan çöpler, çöp dağları, toprak çamurlu caddeler, ulaşımı & suyu olmayan köyler saymakla bitmez. )

- Sosyal devlet politikaları ( Engelli aylığı, işşizlik maaaşı, üniversite harçlarının kalkması, ücretsiz ders kitabı verilmesi, yaşlı bakım aylıkları, ücretsiz sağlık hizmetleri ( bıçak parası alınırdı hastanelerde ), %40lardan %90lara çıkan ilaç desteği, ücretsiz kurslar, kadınların iş ve eğitim hayatındaki varlığının ciddi oranda iyileşmesi ... saymakla bitmez burası neyse )

- Ulaştırma (akp öncesi yapılanların 3e katlamıştır. Havacılıktaki inanılmaz gelişim. Türk bayraklı gemi sayısının neredeyse 2 ye katlanması... sadece köprüler değil, yollar, hızlı trenler, metrolar vs. )
( Avrupanın metro ağını 1900lerin başında bitirdiğini, hızlı trenlerin 1970lerde başladığını düşünürsek, eski hükümetlerin yattığını anlarız)

- Adalet ( Kürtçe şarkı söylemenin bile yasak olmasının kaldırılması, sürekli parti kapatılmasına son verilmesi , faili meçhul cinayetlerin bitirilmesi, başörtülülerin okula gidememesi, başötülülerin devlet kurumunda çalışamaması, Kuran öğreniminin 12 yaşına kadar suç sayılması gibi temel sorunların çözümü, merdiven altı yerlerde sunulan adalet hizmeti ( dava sayısı 3 katına çıkarken, ort. dava süresi %50 oranında azalmıştır. yani daha fazla hak arayan ve daha hızlı adalet bulan bir toplum olduk )

- Çok sesli medya ( eskiye oranla konuşuyorum.. eskiden 2-3 holding kontrolündeki medya. başbakanı pijama ile karşılayan medya patronlarının sonunun gelmesi. her görüşten kanalın yayın hayatında olması. muhalif yayın yapan en az 7-8 ulusal kanal sayabiliriz. o kanalların reytingleri hükümetin sorunu değildir. ve dönemin bir avantajı sosyal medya platformlarının / özgür haber varlığı.)

- Eğitim . 2001 yılında Türkiye kaynaklı akademik yayınların dünya içindeki payı yüzde 0.84'ken, bu sayısı 2012’de yüzde 1.82 oldu . Atıf yapılan makale sayısı da her sene daha fazla artıyor. Yani ciddi bir ilerleme var. Devlet okullarında ortalama sınıfta öğrenci sayısı 58 den 33e düştü.Ayrıca Her isteyen üniversiteye girebiliyor artık. Dershaneler kaldırıldı. saymakla bitmez burası da.

Milli savunma sistemleri, bağımsız Türkiye için atılan dev adımlar. Terörü kaynağında bitiren askeri politikalar.
elbette sevmediğim, tasvip etmediğim onlarca şey var. Fakat oy verirken bunlara göre veriyorum.

dolayısıyla aklımla oy veriyorum. kıyasla oy veriyorum. akp seçmeni de bu şekilde oy verdiğini biliyor ve gözlemliyorum.

FAKAT diğer partilerin çoğunda, tayyip olmasında kim olursa olsun diye oy verdiğini gözlemliyorum. bu mu akıl ? yani onun için demirtaş, ince, akşener falan farketmez. tayyip olmasın da.

şimdi hangi seçmen akıllı ve mantıklı çözün bakalım.
görsel
Muhafazakar görünem, yengemin götüne hallenem, param var torpil yaptıram veya param yok makarnaya kömüre kanam, kısa giyinene laf atam ama götüne bakam. Yandaş medya haberlerine inanam, oyum boşa gitmesin akapeye atam.

Üstteki düşünceler özetleridir.

Neydi suçum bunlarla aynı döneme düştüm? muhafazakarlık lanetine lanet olsun!
trt 1 ve atvden başka kanal izlemeyen insanlardır.
Kendi dünyalarında yaşayan, her nasıl yapıyorsa kendini toplumun kalanından izole etmiş, muhalefet ne diyorsa yalandır diye düşünen, gözünü kulağını gerçeklere kapatmış seçmen kitlesi. Ne yapsan uyanmaz bu insanlar. Çocukları zaten apolitik;dün önceki gün ilk defa oy kullanan kuzenimle diyaloğumuz:
+derya kime verdin oyunu?
-kime vercem abla Tayyip'e verdim.
+niye muharrem ince'ye ya da meral hanıma vermedin ki?
+Onlar kim ki?
-ne demek onlar kim ki!
+abla vallahi vallahi tanımıyorum.
-yavrum sen şaka mısın...
+niye ki ya?
-sen hiç televizyon da mı seyretmiyorsun, onlar muhalefet partilerinin adayları!
+ha boşver abla ya onlardan bir şey olmaz.
-nerden biliyorsun? isimlerini bile benden duydun daha.
+abla onlar varken ülke çok kötüydü...

Budan sonrasını yazmaya gerek bile yok. Ulan Tayyip Erdoğan'dan önce sen dünyada yoktun onlar da siyasette şu anki konularında değildi. Neyse yani cahil ana babalar bu çocukları da cahil bırakınca sonuç %52. işte bu yüzden AKP seçmeni koyundur.
Kazanan tarafta yer almış seçmendir.
bugünün kazananlarıdır. akıl başa gelince hesabı sadece vicdanınıza vermeyeceksiniz allah da soracak.
görsel
hayatımda hiç akpye oy vermedim (bu başkanlık seçimi hariç) ama cidden haksızlık yapılıp ötekileştiriliyorlar.

yok efendim çomar, makarnacı vb. insanları radikalleştiriyorsunuz. sonra nah iktidar olursunuz.
24 hazirandan itibaren türkiye'de olacak olabilecek herşeyin sorumlusu akp değil akp'ye oy verenlerdir.
Adamın sorun dediğine bakın. Hani ekonomi, vatan, dünya liderliği, gelecek? Neden bu kadar ikiyüzlüsünüz?
--spoiler--
1 sa.1 saat önce
Daha fazla
@BeratAlbayrak adlı kullanıcıya yanıt olarak
Bakanım şimdi sıra sorunları çözmekte #bedelliaskerlik için bekliyoruz.
--spoiler--