bugün

bir ülkedeki yüksek çoğunluğun bir partiden bu kadar nefret ettiğinin göstergesidir.
(bkz: 7 haziran 2015 türkiyenin akp işgalinden kurtuluşu)
Ilerde o sevinc çığlıkları inlemere dönüşecek.
ülke nüfusunun hatırı sayılır bir kesimidir bunlar. öyle 3-5 kişi diyemezsin. olayı cb seçimine indirirsen bugün erdoğana karşı olan mhp, hdp tabanından da oy aldı bu seçimde erdoğan çünkü içine gireceği pozisyon farklı idi.
400 milletvekili isteyip başkanlık rüyası gören birinin 258 milletvekili ile rüyasının son bulması diktatörlük heveslileri için bir kayıptır demokrasi ve parlementer sistem için bir kazanç. ama seçimin galibi yüzde 41 ile akpdir. hdp+chp+mhp koalisyonu gibi bir mucize olmayacağına göre büyük ihtimalle akp önderliğinde bir koalisyon hükümeti kurulacaktır. bu seçim akp'ye politikalarını aynı şekilde devam ettirirse oylarının giderek eriyeceğini ve yok olacağının habercisi niteliğindedir.
geçen yıl 31 mart gecesi net görülendir. insanlar marketlerde, kaldırımlarda o kadar mutlu gülümsüyorlardı ki. resmen bir tümörden kurtulmuş gibiydiler.
Bu ülkede CHP'nin devri 1950'de ezan aslına uygun okunmaya başlayınca bitti. Artık bütün hayallerinize 70 senedir olduğu gibi mezara gideceksiniz.
Ben çok sevindim.

içimin yağları eridi.

O gün nasıl mutlu oldum.

Hele birde top-tan giderlerse, köpeklere tavuk alacağım.
Akp nin gittiği gün hiç yapmadığım birşeyi yapıp pavyona gidip paraları karılara yedireceğim.