bugün

Bursa ilinin Karacabey ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: Karacabey)
manisa'nın en büyük 2. ilçesidir. zeytinyağına hayran olunası ilçedir.
ağaçlarına tırmandığım, yollarında bisiklet sürdüğüm, parklarında koşturduğum, suyunu içip ekmeğini yediğim güzel yer. zeytin ağaçlarının gölgesinde yükselen ilçe.
manisa'nın en büyük ilçesidir.

yaklaşık 110 bini aşkın nüfusuna rağmen manisa'ya yakınlığı sebebiyle hala il olamayan güzide zeytin kentimiz.
eskişehir'in han ilçesine bağlı bir köy.

· han nerede?

kaynak:

-tarımziraat.com

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: han/#8997359)
Bir zamanlar manisa merkezle eşitmiş nüfus, ama devlet politikaları ve manisanın il olması nedeniyle gelişmiş akhisarımız geri kalmıştır. Şu an köyleriyle beraber 160.000 i bulan nüfusuyla ege bölgesinin merkezden uzak en büyük ilçesidir. il olmayı bekleyen memleketim. Sittin senede il olacağını zannetmiyorum.
çocukluğumun geçtiği güzel ilçe. her tatilimi akhisarda geçiriyorum. seviyorum ya akhisarı.
akhisar köftemiz şahanedir.
güzide ilçem. memleketim.
nerelisin dendiğinde manisalıyım demeyiz.
biz akhisarlıyızdır.

2 gün ayrı kalsan özlersin.
birkaç saatte sıkılırsın.

garip bir yerdir. ama işte, memlekettir.
ana kucağıdır,
baba ocağıdır.
(bkz: zeytinyağı)
(bkz: üzüm)
(bkz: zeytin)
(bkz: pamuk)
(bkz: tütün)
(bkz: tahir ün caddesi)
(bkz: sevgi yolu)
(bkz: pazar pazarı)
(bkz: çarşamba pazarı)
(bkz: cuma pazarı)
(bkz: akhisar köfte)
(bkz: ramizler)
(bkz: can köfte)
(bkz: kaptan ın yeri)
(bkz: mercan tavukçuluk)
türkiye'nin en büyük ilçeleri arasında olan güzide ilçem.
tütün cennetidir akhisar. üzüm yetişir bağlarında. akhisar ovası her daim muktedirdir köylüye.
küçük bir yermiş gibi gözükür ama yüzlerce köyü vardır akhisar'ın. yürüye yürüye şehir merkezi 1 saatte dolaşılabilir.
tepe mezarı görülesi mekanlarındandır. her yıl senenin belli zamanlarında uzak doğu'dan turistler bu taşı toprağı gezmek için gelirler.
500 seneyi devirmiş bir festivali vardır.çağlak festivali. her sene bir çok ünlü buraya gelir ve şenliklere katılır. şehir merkezi çok kalabalıklaşır. civar köylerden insanlar akın ederler.
velhasıl kelam, güzel yerdir akhisar.
uzaktayken özlersin, oradayken kaçmak istersin. ama seneler sonra gittiğinde, dersin ki 'burası benim memleketim!'
akhisar köfte, ramizler, akhisar belediye ve gençlik spor, zeytin, üzüm, tütün.. gibi değerleri vardır.
izmir-istanbul yolundan geçen herkes, bu güzel ilçede mola verip en azından akhisar köfte yemesini tavsiye ederim.
güzel, sevimli bir ilçe. ilerde yaşamayı düşünüyorum. *
Türkiye'nin ilk ve tek bölümü olan Tütün Eksperliği'nin bulunduğu ilçe.
izmirde, manisada kar yağmasına rağmen akhisarda yağmayan bir şehirdir . Artık lanetli olduğunu düşünmeye başladım *
(bkz: memleket)

http://youtu.be/7-aNefffYpw
Köfte demektir. Yani benim lugatimde.
(bkz: memleketim)
şuan ilçemiz karnaval havasında heryer korna sesleriyle tezahüratlarla inliyor.bekle bizi süperlig!
cennet cennet.
Çok sayıda, motorsiklet ve bisikletin bulunduğu memleketim. Her gittiğimde bu taşıtlara çarpmamak için adeta cambaz olmak gerekiyor. Alışılmışın dışında olduğu için küfür etmemek için insan kendini zor tutabiliyor.
güzel memlekettir. uğrayanların mutlaka kuru üzüm, üzüm, sızma zeytinyağı alması ve köfte yemesi farzdır.
futbol takımlarının süper lige çıkmasında sonra basketbol takımının da beko basketbol 1. ligine çıkması muhtemel olan ilçe. zira türkiye 2. basketbol liginde şuan itibariyle 4. sıradalar ve playoffun içindeler.
köftesi çok meşhur buna ek olarak daha meşhur olması gerektiği halde, zeytini pek bilinmez. akhisar'ın zeytini gemlik'i egale eder. ama gemlik markalaşmıştır orası ayrı.
Manisa iline bağlı ilçe ve bu ilçenin merkezi olan kent.
Balıkesir – Sındırgı – Manisa şosesi ve demiryolu üzerindedir. Manisa’nın en önemli tarım ürünleri ve ticaret pazarlarından biridir. Yüzölçümü 1.980 km2, ilçe nüfusu 152.693, merkez nüfusu 81.572 (1997).

Kaynak: http://www.yeniansikloped...sar-manisa/#ixzz2OQCdWM7u
gariptir, kendine has bir soğukluğu vardır. eylülün sonuna doğru kaloriferleri yaktırır adama.
(bkz: utanmasa biraz sonra kar yağacak)