bugün

taksicilerin polisten farksız olduğunu göstermeye çalışan saçma sapan türk dizisi. ulan her bölümde de mi olay olur da bi adam kaçırılır da polis gelir ?
sabahları her şey bittiğinde yaklaşık sabah 5'te başlayan dizi. çok sıkıcı çok. o saatte karıncalı bir kanal izlerim bunu izlemekten daha iyidir. uyduruk çizgi filmler bile bundan daha konulu.
yıllardır aynı senaryo ile yürütülen 3.sınıf bir dizi. o saatte diğer kanalda yahşi cazibe oldukça izlenme şansı hiç olmayan şey.
sözleşmesinde mutlaka ' onur şan ın sık sık türkü söylemesi için ortam ve düğün yaratılacaktır.' maddesi bulunan bıkkınlık sebebi dizi.
günahlarımın bedelini cehenneme kurulan dev ekrandan aralıksız Akasya Durağı dizisini izleyerek ödüyorum. bunu hak etmedim..
görüp görebileceğim en saçma dizi. ilk başladığında oyuncu kadrosuyla göz boyamıştı oysa. bu kadar mı yapmacık olur her şey. bir de her bölümde polisiye bir olay olması da çileden çıkartıyor insanı. o da yetmezmiş gibi kanald nin ısrarla her boşlukta bu diziyi yayınlamasına ne demeli?..
normal bir gün yaşayamayan taksicilerin hayatını anlatan dizi gördüğüm kadarıyla. izleme yaşı -15 olduğu düşülmektedir.
çiçek taksi'nin korsanı. zaten ufak ufak çiçek taksi kadrosunu taşımaya başladılar diziye. yaratıcı zihninizi sıkayım.
felaket komik bir dizi. yabancı dizileri izleyenler keşke bu diziyi izlese, yarılırlar.
her bölümde şu olaylar sabittir;

-levent ülgen mafya babasının biriyle papaz olur.
-ev ahalisi hayat kadınlarının bulunduğu bir ortamda başlarına bela alır.
-levent ülgen'in kayınvalidesine talip çıkar.

biliyorum çünkü kahvaltıda akasya durağı izliyorum, cam yok etrafta dışarı bakacak, duvara da bakamıyorum. açıyorlar izliyorum ne yapayım.
sanırım en büyük itirafımı bu başlıkta yapıyorum ya hadi hayırlısı..

şimdi öncelikle ben hayatımda daha berbat bir dizi görmedim. bez bebek bile selena bile bundan daha kaliteli bence. oks anneleri aşkı memnu gibi kalır düşün artık.

ama ben bu diziyi bi ara düzenli olarak takip ettim. evet yaptım. nasıl yaptım bilmiyorum ama final psikolojisiydi. evde yalnızdım ve başka kanal yoktu doğru düzgün. ben de her gün aynı saatte televizyonu açıyodum. böyle böyle bir haftaya yakın bu diziyi takip ettim. bi yandan yapmam gereken bir şey varsa yapıyodum diğer yandan da diziyi izliyodum. beşinci gün farkettim ki ben bu diziye gülmeye de başlamışım. bu acı gerçkele yüzleştiğimde baya baya kendimden soğudum. o gün bugündür reklamını görünce bi suç işlemiş gibi hissediyorum kendimi.

izlemeyin olum, ne olursa olsun izlemeyin. reklamına bile bakmayın. açın sır kapısı izleyin o daha iyi.
bölümlerinin çoğu türk filmlerinden * veya kendisinden * alıntı olan cennet mahallesinden alıntı senaryolara * bol bol zengin olma, mafya, izdivaç eklenmiş saçma dizi. ısrarla tekrarlarını koyuyorlar sıkıcı tatil günlerinde izlemek zorunda kalıyoruz.
insanın katlanması için evliya sabrı olması gereken dizi. dizideki olay kurguları, mekan seçimleri o kadar saçma ve yersiz ki izlerken insanın boynuna dolanıyor gibi oluyor. her bölümde en baz bir düğün, birde taksici+polis ve kötü adam kovalamacası oluyor. otobüs yolculuğu sırasında katlanmak zorunda kaldığım 2 saatlik bir eziyet olmasına mı üzülsem, yoksa otobüsdeki insanların katıla katıla gülmelerine mi? reyting aldığı belli, ama neresi için izleniyor anlamış değilim. kanal d bunu yayınlayarak insanlarla dalga geçiyor, ama bir o kadar da izleniyor ki yayında kalıyor.
annemin bayılarak izlediği dizi.

mario oynamak gibi bi şey...
3 bölümde bir duraktan birine büyük ikramiye çıkan program.
insan düşmanına yapmaz bu işkenceyi nolur bitirin artık bu diziyi diyesi geliyor insanın. ayrıca bu diziyi ciddi ciddi oturup izleyip gülen heyecanlanan insanlar var ise onlar derhal incelemeye alınmalıdır.
yukarda ki yazarlar halinize şükredin..

acemi birlik hariç 14 ay yazıcılık yaptım 9 askerdik anca bir gün iş çıkardı diğer askerler çalışır bende sanki bana ceza akasya duragı ve cennet mahallesinin tüm bölümlerini 3 ker kez izledim hergün tuvalet temizlesem şikayet etmezdim..
w
yaw bunların senaristleri kim hitap ettikleri yaş -15 ve +70 mi eğer arasındakiler izliyorsa benim gibi zor durumda olanlar izlemiştir.
insan düşmanına yapmaz bu işkenceyi nolur bitirin artık bu diziyi diyesi geliyor insanın. ayrıca bu diziyi ciddi ciddi oturup izleyip gülen heyecanlanan insanlar var ise onlar derhal incelemeye alınmalıdır.
ülkenin dört bir yanından olan insanların, kişiliklerin toplandığı bir taksi durağı dizisi. başa gelen olaylar tekrar tekrar tekrarlanmakta ve artık yavaş yavaş sıkmaya başladı, konu bitti çünkü. oyuncu kadrosuyla göz boyayan güzel bir dizi fakat bitmesi gereken de bir dizi.
arka sokaklar dizisinin reklamının yapıldığı dizi.

şimdi türker inanoğlu düşünsün.

edit: türker inanoğlu düşünmesin.
Yayınlandığı zamandan beri türünün ne olduğunu anlayamadığım dizi. Sanırım hayatım boyuncada anlayamayacağım sözlük. Ayrıca hafiften Çiçek Taksi ayarındadır. Her bölümde ayrı bir polisiye vukuat vardır. Sanki taksi şöförlüğü değilde emniyet müdürlüğü ile beraber iş yapıyorlarmışçasına bi hava vardır bu dizide. Hayattan soğumak isteyenler için birebirdir. Bir bölümünü bile izlemek bütün gününüzü sinirleri bozuk bir şekilde geçirmeniz için yeterlidir.
ne zaman baksam birinin lotoyu tutturduğu dizi. ne ballı adamlar var ya.
ne zaman baksam birilerinin peşinde mafyanın olduğu dizi. Bu kadar çok mafya kurtlar vadisinde yok amına koyim.
kanal d'nin yayın akışının yarısı bu taksi durağında geçer. yeter.