bugün

çok güzel bir animedir. izleyin. sezona damga vuracak bir başkası için.

(bkz: tokyo ghoul)
gayet akıcı sikmayan anime başarılı.
2014 sezonunun en iyi animeleri arasına girmiştir. kurgusu ve karekterleri çok başarılıdır.
yeni bölümü çıkmış izliyeyim.
Bu kadar güzel konuyu böyle piç edecek seri yok.

Piçler.
birkaç hafta önce finali yapılan 24 bölümlük sayko anime. aynı zamanda dizide iyi kurgulanmış karakterleri acımasızca öldüren senarist yüzünden birçok izleyici kaybetmiş ama yıkılmamış, son bölümün son dakikalarına kadar güzelim karakterleri acımasızca katletmişlerdir.

--spoiler--
bak kardeşim lubbock gibi bi karakteri siddin sezon yapsan bidaha kurgulayamazsın sen. gümbürtüye götürttün adamı resmen. onu geçtim final vs eşleşmesi de yanlıştı bence. esdeath vs tatsumi olması gerekirken akameyi araya karıştırttın. yanlış yaptın be koniçiva..
--spoiler--
Şans eseri bir videosunu gördüğüm onun üstüne bir bölüm izleyip iki günde bitirdiğim en efsane manga animesi.izlemeyenlere şiddetle öneriyorum ve karakterlere fazla bağlanmamanızı benim gibi biri bile iki günde dökmediği göz yaşı kalmadı.
yakışıklı eşcinsel abimizin ölmesiyle bıraktığım, tekrar başlamak istediğim anime. *
Bir ara bırakıp , daha sonra izlemeye devam ettiğim 24 bölümlük anime serisi . kesinlikle izlenmesi gerekir kanımca .
ana karakteri tatsumi gibi gösteripte son anda fake atan animedir.
kurgusu acayip güzel olmasına rağmen manyak yazarın tüm kadroyu öldürtmesi kalplerde bizlere nefret bıraktı.

bi kere neden esdeath ve tatsumi? akame ve tatsumi çok daha iyiydi . ayrıca herkes pisi pisine öldü.
ilk bölümlerde shelee gitti. sonra asla yenilmez dedikleri anikimiz gitti.
mine ve lubbock haince katledildi.
finalden bir bölüm önce ana karakter sandığımız tatsumi sevdiceği ile öldü . ( esdeath psikopatı)
geriye kalan boss ve akame. boss un ömrü zaten uzun değil . güya eserini yaşatmak için ömrünü yarılamış mal ne geçti eline.

(bkz: game of thrones mübarek)
az bölümlü animeleri bir yandan çok severken, bir yandan da kızıyorum çok güzel bir gidişata sahip olduklarında. yinede akame ga kill; sıkmadan, kendini yinelemeden bir seferde biten bir anime olarak hafızamda yer edecektir. çok yoğun duygularda yaşatır, üzer, "oda mı lan" dedirtir. izlenmesini ve dövüş sahnelerinde çalan müziğin dinlenmesini tavsiye ederim a dostlar.
Bir kaç bölüm izleyip devamını getirmediğim seri. Yinede güzel yorumları olduğu için izlemeye tekrar başlayacağım. Gerçi yediğim spoiler sonucu bir çoğunun öldüğünü öğrendim.
mangası devam etmesine rağmen animesini kısaltmak için ellerinden geleni yapmışlar. bol bol ağlattı, boş zamanımı da çok iyi doldurdu ama aşağıdaki sebepten dolayı pek sevemedim.

--spoiler--
akame ve metal yumruklu kadın hariç herkes ölüyor. bu yüzden çok ağlatıyor zaten.
--spoiler--
görsel
güzel bi kurguya sahup olmasına rağmen finali fazlasıyla vasat olan anime.
seyredilesi anime'dir.
ilk başta çizimleri yüzünden bırakan kişiler çok fazla şey kaybeder. Alışık olmayana çizimleri başta gözüne güzel gelmez ama o savaş sahnelerini gördükçe ne kadar güzel olduğunun farkına varır.
Geçen hafta bitirdiğim animedir bir çok kişi amacına ulaşamadan ölmesi ile beni üzmüştür.
Şu gay adamı çok seviyorum
(Bunun sebebi gay olması değil).
finali çöp olan animelerden biridir tavsiye edilesi durumda değil.

(bkz: death note)
(bkz: hellsing)
Oysa Her karakterin kendi hikayesini 8-10 bölümde yaşatıp, devrim sezonuna geçebilecekken bir çırpıda bitirilmiş, yazık edilmiş anime.

izlemeyenler için not: polat alemdar hariç herkes ölüyor.
hemencecik biten anime.

one piece den sonra izlediğim ilk animeydi.

700 bölümden sonra çerez gibi gelmişti.
Çok güzel spoiler yediğim animedir. Bu yüzden izleyesim yok.
2 günde bitirdiğim anime. Çok güzeldi. Ama sonu böyle bitmeseydi keşke. O değil de esdeath son anında bile tatsumiyi kaptı. Helal olsun.
esdeath vs akame sahnesi anime tarihinde unutulmaz 1 yer almıştır, nostalji yaptım bak şimdi görünce açıp izliycem.
all hail akame...