bugün

Akp gerçekten bir türkiye partisi olduğunda vazgeçebilirler. Bir kısmı vazgeçip hdp'ye kaydı, keza o sırada ortalıkta milliyetçi söylemler uçuşuyordu.
bir kısmı siyasete adam akıllı biri girince diğer bir kısmı da çıkar sağlayamamaya başladığı zaman.
(bkz: ne olsa akp ye oy vermezsin sorusu)
kazığın kalın tarafı girdiği zaman şimdilik inceden dürtüyorlar .
ak partili olduğumuz için hala aşağılanıyoruz. sonra niye ak partiliymişiz diye soruyosunuz.

hem dövüyosunuz hem de ağlayınca kızıyosunuz.

bence bu hikayedeki salak sizsiniz.

dinimize kişiliğimize bu kadar hakaret et küfret sonra akp den ne zaman vazgeçermişiz diye düşün.

vazgeçmiyoruz efendim. böyle biline.
başörtüsünü ve namazı tekrar yasakladıklarında akpye oy vermem.
Chp ve MHP akp yi geçer se neden olmasın. Biz öyle ssk batakçısı kılıçtaroğlu na saplanacak kadar taassupçu değiliz.
...Onların kalpleri vardır, anlamazlar; gözleri vardır, görmezler; kulakları vardır, işitmezler...
(a'raf 179)

ekonomik kriz ile ilgili bahsedenler olmuş; ülke savaş alanına dönse, dışarıda yemek için çamur arasak, su kıtlığında idrarımızı içsek yine vazgeçmezler. Hz. muhammed dirilip gelse "yapmayın, bunlar kötüdür, oy vermeyin bunlara" dese yine dinlemezler, çünkü kendileri inkar etse de bilinçaltlarında rte'yi peygamber, hatta tanrıları olarak benimsemişler. gafiller.
chp'de hizipçi ve dinsiz algısı bittiğinde, mhp'nin başına ileri görüşlü bir lider ve kadro geldiğinde, bdp terör örgütüyle bağını kopardığını resmen açıkladığında ya da karizmatik bir lidere sahip, akılcı ve umut veren yeni bir parti kurulduğunda vazgeçebilir sanki.

ülkenin yarısı bu partiye oy veriyorsa; ak partili oldukları için değil alternatif bulamadıkları içindir.

ayrıca yukarıdaki maddeler genişletilebilir.
Siz basiretsiz ssk batakçısı kılıçtaroğlu n dan bile vaz geçmediniz. Ulan savaş ay ın programını izleyin. Genel başkanınız orda şamar oğlanı na döndü. Rahşan affı ile yırttı, şimdi size genel başkan oldu. Ülkeyi yönetmeye talip oldu.

Yahu 10 kg yi kaldıramayan hiç 100 kg yi kaldırabilir mi?
Sizde hiç beyin, izan yokmu?
Şimdi böyle basiretsiz bir adama oy vermek koyunluk değil de nedir?

Gerçi doğru ya oraya koyunda koysan yine aynı oyu alır.
kör gözleri asla partilerini bıraktırmaz onlara.
akapeyi ittir et

bu rabia noldu rabia

rabia da rabia diye yeri göğü inlettiler

yoksa rabia hiç yokmuydu.
rusya, suriye vb. ile savaş, elde patlayan ekonomi, göt yalayan bütün büyük istanbul, konya, kayseri ve karadeniz inşaat, gıda, mobilya ihracatı yapan, muslukları kesilen zamanında sürekli istikar, istikrar diyen şirketler batmaya başlayınca. bu millet paradan, peşkeşten ve avantadan anlar. kesin hortumlarını başlarlar ciyaklamaya. turizm de tam bitsin ben görücem istikrarınızı sizin.
Menfaatlerinin bittiği gün.
sorsaniz derler ki; biz davamizdan vazgeçemezük.
Alternatif olmadan kimse partisinden vazgecmez. Gunumuz sartlarinda abdullah gul, bulent arinc, ali babacan, binali yildirim, mustafa sarigul ve daha pek cok sevilen isim bir araya gelse yine alternatif olamazlar. Devasa boyuttaki havuz medyasi ve yuzlerce satilik kalemin rte emrine calistigi bu duzende asla ve asla rte'nin karsisinda kimse duramaz.

Ancak tek bir ihtimal var. Ulkecek ve toptan buyuk bir cokuse suruklenirsek, abd iste o zaman rte'yi gozden cikarabilir. Su sartlarda o da pek mumkun gozukmemekte.
Rte nin cenaze namazinda.
akp gider bkp gelir.burda onemli olan secmendir ki bu kesim cikarlari icin neyse susuyorum beyler.*
cebine etki ettiği zaman, çıkarı bittiği gün. bir ekonomik kriz akp'yi bitirir. başka türlü bitmeyeceklerini defalarca ispat ettiler maalesef.
beyin nakli gerçekleştiği zaman.
"iktidardan düştüğü an."
ebediyen vazgeçmez.
anadan, yardan geçilir de bu partiden vazgeçmezler.
aklı başında ve çomar değilse vazgeçmesi zor değildir, başına ufacık bir musibet gelse tamamdir, öyle çomarlar varki bu dindoşlarin ihmalkarliklari işgüzarliklari yuzunden esini evladini yitiren ama hala tayyip efendinin got kili olmayi yeglemeye devam ederler hayat ne garip.
Davayı hala makarna kömürle birleştirenlerin toplandığı başlık. ABDULHAMiDi tahttan indiren zihniyeti zikmedikce ölsem partimden vazgeçmem dediğim başlık.
neden vazgeçsin diye karşı bir soru yöneltilebilir.
mesela birçok chpli kemal kılıçdaroğlu'nu beğenmiyor ama oy atıyor. onu geçtim izmir'lilerin çoğu belediyeden memnun değil
yine chp'ye oy veriyor? olay tamamen ideolojik. akp'ye oy verenlerin bir ideolojisi yok mu?
ben ne kadar erdoğan'ı desteklemeyi uzun süre önce bıraksam da kendimi bu safta görenlerden birisiyim.
muhalefet benim görüşlerime zerre hitap etmiyor bu kadar basit.