bugün

ülkemiz üzerinde bu kadar oyun oynanırken, bunları görmezden gelmek vatan hainliğidir. açık ve net.
açık ve net olmayan şeylerden kaynaklı bu durumdadır. bu adama vatansever diyenlere şaşırıyorum bir de sevmese ne olurdu onuda düşünemiyorum. vatanını sever elbette ama ceplerini doldurmak için onda hemfikirim. manzara böyleyken oyvermeyi bırak sokağımdan geçse kürekle kovalarım.
(bkz: herşey türkiye için)
içinden oy verenin vatan haini olup olmadığına dair bir çıkarım çıkmayan dandik tespittir.bu tespiti yapanların,bu megazekayla fazla yaşamaması umulmaktadır.çünkü maazallah kötü niyetli kişilerin eline falan geçerse halımız nice olur.
(bkz: siktirin gidin koduğmun trolleri)
Metin sen misin?(metiner)
vatan hainidir. dinsiz. imansızdır.
malesef kıt bi beyne sahiptir keşke at gözlüğüyle bakmasalar güzelim ülkemize
kısaca: ahmaktırlar.
aslında ben de böyle düşünüyorum..ama yine de bu cümlenin böyle söylenmesinin ters etki yarattığını görüyorum insanların üzerinde...

vatan sevgisini ak partiye endekslememek gerek elbette..ama şu şartlarda biraz sağduyulu bakarsak hadiseye başka bi partinin yanlış tercih olacağını görmemek mümkün değil..pkk ve paralel belasından da ve diğer bi sürü sorundan da en az hasarla kurtulabilmek adına ak parti olmalı..
(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
net gerçekliğe sahip bir cümledir.

doğrudur demiyorum bakın, gerçektir diyorum. bu cümle kalıp olarak gerçekten etkili bir biçimde kullanılıyor şu anda.

insanların çoğu başa kim geçmiş ne olmuş önemseyecek, düşünecek filan halde değil. eve ekmek götürebilecek miyim demekten başka bir şey çıkmaz kafalarından. hayatın gerçeği bu.

doğuda durum bambaşka, siz şimdi normal normal oturabiliyorsunuz koltuğunuzda ama orada savaş var. ister pkk'li ol istersen olma oradaysan hayat hiç normal değil. bu da açık açık söylenmese de fiilen net bir biçimde tehdit ile oy toplamaya çalışmaktır. akp'ye oy vermezseniz hayatınız normale dönmeyecek demektir.

öyle ya da böyle ülkenin doğusu batısı farklı dünyalar değil, herkesin bir yakını bir şeyi iki taraftan birinde yaşıyor. askere gitmeye yakın gençlerin kafasında başka sorular var. karında olan patronun kafasında başka sorular var.

kısacası bütün ülke tehdit ile oy vermeye zorlanıyor, mesele bundan başka bir şey değil. ha verilmezse işler düzelir mi, bence daha da fena olabilir her şeyi yapmaya hazır olmak zorunda akp. onların kaybedeceklerini bin sene uyusan rüyanda göremezsin.

ama yılların deneyimiyle şunu da söyleyeyim, size taraf gibi sunulan tarafların hiçbirinin umurunda değilsiniz. hepsi çıkar çatışması meselesi, ne dincisi dini, ne milliyetçisi milleti, ne bilmem nesi bilmem neyi umursuyor. hepsi kar peşinde. halk da bir şekilde yaşamanın peşinde. mesele bundan daha basit de değil, daha karmaşık da değil.

ama cümle gayet gerçektir, "vermezsen vatan haini olursun, ona göre" diye bir sopa göstermektir aslında çaktırmadan.

tabi burada yazan kişiyle alakası yok, bunlar ciddiye alınacak kimseler değiller. boş zamanı bol gençler işte.
oy veren vatan hainidir. ülkenin parsellenmesine, peşkeş çekilmesine terör örgütü ile kol kola yan yana sarmaş dolaş olmalarına şehite kelle denmesine kendi oğullarına çürük alırken askerlik yan gelip yatma yeri değildir demelerini, imralıdaki kancığın çocuğu ile devletin masaya oturmasına oslo larda gizli gizli görüşüp anlaşmasına kandilin bildirisini dolma bahçe sarayında başbakan yardımcısı ile terör örgütünün siyasi uzantıları ile beraber millete okumalarına ülkeyi din kisvesi altında soymalarına, torpillere, askeri ücretliye zam verirken bin dereden su getirip kendileri 30 binlira ile ay sonunu getiremeyen bakanlara, sırf yalakalık olsun diye dantelli kefenleriyle sokağa dökülüp ortalık karışınca karılarının etekleri altına saklanan müsvettelere, baskıya, sansüre, istedikleri gibi at koşturmalarına, ülkeyi babasının malı gibi görüp şirket yönetir gibi yönetme mantelitesine ......... ve daha sayamadığım bir sürü şeye ve göz göre göre vatan hainliğine gönlün el veriyorsa oyunu bu malum partiye atabilirsin.