bugün

gelişmişliğin tanımı eğer buysa öyle gelişmişlik olmaz olsun.aydınlıkken karanlığa doğru gittiğimizi zaman içinde anlıyacağımızı düşünüyordum ama günden güne daha kötüye gidiyor..

edit: başlık başa
at gozlugunu cıkarmamakta isyan eden elitist grubun begenmedigi türkiyedir ak parti sayesinde asırı gelisen türkiye.
herkes derken akpli olan herkes sanıyorum ne benim nede kırk yıllık esnaf babamın altında ne mercedes ne bmv var onları geçtim kıçıkırık bi serçemiz olsaydı bari yerine ne mi var banka kredileri ve dar boğaz sağolsun iktidarımız çok geliştirdi bizi artık bankalardan nasıl kaçılacağını daha iyi biliyoruz bankacılarla nasıl muhattap olunabileceğini öğrendik.
kırbacı şaklatan taraftan bakmaktır. aşırı gelişen türkiye değil, geişip güçlenen yeni bir grup; yani kırbaç el değiştirdi salaklar. ha ama gönüllü köle ısauralar var kendinide bir takım gruplarla aynı gücün içinde gören onlara bir şey diyemem.
akp döneminde birilerinin çok zengin olduğu kesin ama işçi ve memur hala açlık sınırının altında yaşıyor. diyeceksin ki şimdi bundan önce işçi ve memurun durumu daha bı iyiydi doğrudur yüzleri yine gülmüyordu ama iş garantileri vardı. akp döneminde 4c ler çıktı sözleşmeli personel dalaveresi çıktı fabrika işçileri bile 3'er yada altışar ay sözleşmeler yapılarak çalıştırılıyor. insanlar işten atılırız korkusuyla hiçbir şeye ses çıkaramıyorlar.
ülkede meydana gelen her olumlu durum için "ben yaptım." her olumsuz durum içinse "geçmiş hükümetten kalma bunlar." diye düşünen ak parti zihniyetinin garibine giden durum.

bakıyorum herkes cemaatlere kaymaya başlamış. sonra yine bakıyorum bu kayanlar bi anda zengin. altlarında bmw, mercedes jeepler, şahane villalar...
iş yapanlara bakıyorum kıyısından köşesinden akp'ye bulaşmış.
kamu kadrolaşmış, öğretmenler atanmak için bir tarafını yırtıyor.
sonra da kendine milli eğitim bakanı diyen kişi "ben mi dedim size atanın?" diyip işin içinden çıkıyor.
insanlarda borç gırtlakta.

bütün bunların arasında bir de her şeyin güllük gülistanlık olduğunu sanarak yaşayan uyuşmuş beyinler var.
e ne diyelim tayyip babanız sizi korusun,
allah da bizi kurtarsın!
kibirden başka bir şey değildir. bunu ben sağcılığa solculuğa bağlamicam. bugün saadet partisi en ateşli chpliden daha sert muhalefet yapıyor ne yazık ki.
gelişen türkiye yanlış bi ifade gelişen hükümet yandaşları denilmeli ülkenin gelişdiği yoktur akpnin yakınındakilerin geliştiği ise inkar edilemez bir gerçektir.
ak parti sayesinde gelişen gemicikler görüyorum ben ya sen? düşüncesini doğurur.
Açıkca ahlaksızlıktır. Ülkenin geldiği bu noktayı görüp hala ak partiyi beğenmemek nankörlüktür.
Ak parti sayesinde değil yabamcılara satılan devlet kurumları, arsalar, evler sayesinde. O gelen 400 milyar dolarla eşşek bile bu ülkeyi kalkındırır.
Maddi durumu gelişen sadece hükümet yakınları. Halk gene fakir. Ama haram yemez.
üretim yok.
sanayi yok.
eğitim yok.
aydınlanma, bilim, felsefe, hoşgörü yok!
kendisi gibi olmayana yaşama hakkı yok!
toplum avm'lere, açlık sınırının altında yaşamaya mahkûm edilmiş.
yurtdışından alınan borçlar bile yabancı yatırım gösterilip ekonomi balon gibi şişirilmiş.
talan ve vurgun alıp başını gitmiş.

ve 20 25 sümeyye'den yevmiyeli akp sosyal medya dezenformasyon ekibi utanmadan, kıçlarına don alacak parayı bulamazken gelişen türkiye diye aşağılık yalanlar söylüyor.

yurtdışındaki gelişen teknolojiyi gösteriyorlar. akıllı telefonları gösteriyorlar. başçalan bunları kendi üretmiş ya da en azından yurtta üretilmelerinin önünü açmış gibi...

biraz omurgalı olun lan!
yiğidi öldürüp hakkını vermemektir. ayıptır günahtır. 300 bin kişi işine gidebildi diyor başbakan, hani geçenlerde sis hayatı felç etmişti ya, marmaray'ı kullanarak gerçekleşti bu olay. yapılan işi alkışlamak gerek başbakanı seversin sevmezsin ayrı konu nasihatini vermeme neden olan beğenmeme durumudur.
beyinleri gelişmemiş ülkeyi beğenmemektir.

kim gelişmiş ne gelişmiş ?

pırıl pırıl adalet sarayları yapıldı , içinde avukatlar dövüldü...

pırıl pırıl adalet sarayları yapıldı adaletin içine sıçıldı ...
memleket önce 600 milyar dolar borçlandırılır , devlet kaynakları emilir , kurumlar yok pahasına satılır talan edilir , gelen vegileri de ekleyince

sonra ;

alman arabasına binilir.

japonların marmararayına binilir.

kore cep telefonları kullanılır.

saman ithal edilip çiftçilik bitirilir.

bu adamların politikası her zaman şu olmuştur , 5 liralık iş yapılır maliyeti 1 liradır , 4 lira nerde bilen olmaz , kalan 1 lira iş yaptık diye abartılır , fakat o 1 liralık iş kurcalandığında onunda 0.1 lik kalitede iş olduğu anlaşılır.

koyunların anlayamayacağı bir cümle oldu ama anlayan anlasın be dayı ...
beğenilmeyen şey insanların bakış açısıdır, mantıklarıdır, düşünce tarzlarıdır.

arabistanda da yollar güzel, dubaide de güzel. şimdi bu ülkeleri beğeniyor musunuz. yollara bakıp oy mu atılır. belediye seçimi değil mi, hükümet seçiyorsun, devletin başını seçiyorsun.

yerel seçimde hizmete bakılır ancak genel seçimde haklara, özgürlüklere, ekonomiye, eğitime yani her şeye bakılır.

ben lafa değil icraate bakarım diyorlar ancak icraat sadece bayındırlıktan ibaret sanki, ne olacak eğitim sistemi, ne olacak zamlar ...
verilmek istenen ayarlarin hepsini yazar kardeslerin vermesinden dolayi sadece "cok mantiklidir" seklinde tanimlanabilecek embesil koyun elestirisidir.
Mesele Türkiye yi begenmemek değil her yer yenilesmekte iyilesmekte olabilir bu gelismis olmamiz icin yeterli degildir. Önemli olan insanin kendini geliştirmesi icin yatırım yapilmamasinda.
Açıkçası bu tarz reklamlarda akp'nin bir psikolog eşliğinde çalıştığını düşünüyorum. Harika bir beyin yıkama kampanyası yürütüyorlar gerçekten.
gelişen türkiyeyi ak parti sayesinde beğenmemektir.
chp gelsinde isterse devlet batsın zihniyetinin yaptığıdır.
Çok gelişti. Aşırı gelişti. O kadar gelişti ki önünü alamadık.

Bak bu paris. Ne yol var. Ne ağaç. Şehirde düzen bile yok. Hele o trafik. Hem o boşluklar ne kadar gereksiz. Evlerle yol arasında da çok boşluk bırakılmış. Yola sıfır olması gerekirdi. Bu devirde kaldırım da neymiş. Arkalarda zibilyon katlı tokiler de yok. Bok gibi şehir.
görsel