bugün

tek parti diktasına hiç benzemez.
faşizmdir. ötesi yoktur. farklı sesler inanılmaz bahanelerle, yalanlarla susturulmakta, hapishanelere tıkılmaktadır. çoğunluğun diktatörlüğüdür.
emeksiz zengin olanın
kitapsız bilgin olanın
sermayesi din olanın
rehberi şeytan olmuştur.

[yunus emre]
sevmeyenlerin ve sevenlerinin kendi çıkarları doğrultusunda çeşitli istatistikler hazırlayıp durdukları iktidar. sevmeyenler hemen cari açık, borçlar filan tablolar, bu iktidar zamanında ihracat ne kadar artmış, türkiye uluslararası arenada neler yapmış, bm güvenlik konseyi geçici üyesi mi olmuş, hastane hizmetleri ne kadar gelişmiş, o boklu ssk hastanelerinden kurtulan vatandaş şimdi özel hastanelerden çıkmaz olmuş, hiç düşünmezler. yapılan duble yolları da küçümserler, her gün yollar kan gölü olurdu onu düşünmezler..

ben anlamıyorum ki ak partiden önceki hükümet zamanında biz sabah uyanırdık döviz ikiye katlanırdı, faizler yüzde 7 binleri bulurdu, hala utanmadan 2002-2012 kıyaslamaları yapılıyor. 2002 yılında etin kilosu o kadarsa o yıl babamın emekli maaşı da 130 TL idi, şimdi 900.ü geçti. sanki et balık artıyor maaşlar aynı 130 TL amk. biraz da karşılaştırarak objektif bakmayı deneyin, nedir bu ak parti nefreti. tamam sevmezsiniz, dünya görüşünüze aykırıdır da bu nefret nedir anlamadım gitti.
http://a1.sphotos.ak.fbcd...8_1294513_682544784_n.jpg *
yaptığı doğru işlerin yanında yanlışları da olan iktidar.
hakkında gerçekten düşündüklerimi yazarsam silik yiyeceğim iktidar. hatta modun beni çok uyardığı yasal yoldan sıkıntıya girmeyi harbi harbi yaşayacağım iktidar. içimden ne küfürler etmek geliyor bu iktidara ve yandaşlarına. annesine, babasına, sülalesine, namusuna, şerefine. ama edemiyorsun işte. anladın mı.

ek: eksileyenlere içimden neler demek geliyor ama diyemiyorum işte. anladın mı.
sözlükte ne çok yandaşı varmış dediğim iktidar. deminden girdiğim entry ile eksi rekoruna koşuyorum. bir tanesi mesaj atsın lütfen şeker vercem. hadi.
Yaptigi cogu islerde dogru adimlar atan iktidar. Arada yanlislarida olabiliyor tabi.
mensuplarının bir mesleki zorunluluk olarak maske takması gereklidir.
akp,mhp ve chp için birer virüstür.bünyelerinde bolca akp virüsü barındırmakta olup.akp kanserine yakalanmışlardır.virüsün kuluçka süresi,vücuda alındığı andan itibaren 2-3 saniye olup.içine nüfuz ettiği sistemi tamamen ele geçirmektedir.t virüsü ile eşdeğerdir kimine göre t virüsünden ortaya çıkan g virüsü de olabilir diyenler bulunmaktadır.akp matrix gibidir, ülkesinde barındırdığı her insan potansiyel bir ajan smith(akpli)'dir.her yerden çıkabilir bu ajan smith.bazen bir çöpçü,bazen bir amerikalı şirket yöneticisi,bazen bir aydın doğan,bazen bir başbakan,bazen sizden ajan smith olabilir.ama morpheus ve arkadaşları çoktan imha edilmiştir,yokturlar.
hakkında derin bilgisi olmamakla beraber 'pek hoş bakılmayan' iktidar .evet fanatik ak parti karşıtlığı yok bende ancak yine de bazı şeyleri görebiliyorum. sonra fanatik karşıtlarına bakıyorum, bu sefer ak parti'ye sığınasım geliyor. yani muhalefet sorunu büyüttü bu partiyi.

chp'ye oy verip gönül bağlayanların çoğu nur serter kafasında olmasa, biraz daha inançlarına sahip çıkan insanlara anlayış göstermeye çabalasa mümkün değil alamaz bu iktidar bu oyu. ama bir ütopya bu, çünkü chp bunu yaparsa kendisine oy veren kesim vermeyecek. bu sefer hazineden gelen para gelmeyecek. ancak ak parti sahip çıkıyor/çıkar gibi gözüküyor ve oyları topluyor. erdoğan allah dediğinde tv başındaki anaların dedelerin yürü be erdoğan dediğinden bihaber yaşıyor ve bu halka yobaz diyorsanız bu müzmin ana muhalefet konumuna da mahkum kalmak mecburiyetindesiniz.

mhp ise kürtlere bakış açısından kaybediyor.'en iyi kürt ölü kürttür' mottosu daha çok bu partinin tabanının ağzına pelesenk olmuş durumda. ak parti terör konusunda bir adım yol alamasa bile 'benim kürt kardeşlerim' hitabı (evet sanırım sadece bu çünkü hakikaten bölge insanını terörden kurtaramadı bu iktidar) oy almaya fazla fazla yetiyor. ya da kürt genci bakıyor ki pkk terör örgütü, karşısında duruyormuş gibi gözüken kim var diye bakınca ak partiyi görüyor ve ak partili oluveriyor. durum tam olarak bu.

tez artı antitez eşittir sentez. diyalektiğin tanımı.

muhalefet partileri din ve milliyet gibi iki konuda çok güzel antitez olabiliyorken bir zeki liderin her iki konuda tez oluşturup senteze ulaşması kimseyi şaşırtmasın.
korku imparatorluğu..
yargıdaki usulsüzlüklerin yaşandığı dönem...
hiç yorum yapmadan paylaşıyorum;

http://www.ntvmsnbc.com/id/25365211/

ne derseniz deyin, odur.
uluslararası bir tezgahın içinde olduğunu bildiği halde, ısrarla abd ve dolayısıyla israil'in çıkarlarına hizmet eden iktidar.

içine düştükleri bataklıktan kimse kurtaramaz artık onları. tepetaklak gideceksiniz!
10 yıllık AKP iktidarında sıcakların arttığını da not düşmek lazım. Yoksa unuturuz. Benim böyle bazen aklıma bir şey geliyor, bir yere not etmeyince hop aklımdan çıkıveriyor. AKP öncesi yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve yağışlı geçen bir ülkeyken artık yazları ateş gibi yanan bir iklime savrulduk. Sokakta deve görsem şaşırmayacağım. Gittikçe Ortadoğu ülkelerine benzediğimizin farkındayızdır umarım. Buna sessiz kalamayız, Türkiye Katar olmayacak!
her türlü milliyetçiliği ayaklar altına almış iktidar,

ama her nasılsa bunların milliyetçiliğinde vatanseverlik varmış, komik.

http://www.konhaber.com/y...ayaklar-altina-aldik.html
görsel
dinlemeden,düşünmeden,okumadan sırf reddetmiş olmak için reddediyorlar.
-mhp,chp ve bdp nin "akpnin 70 yıl boyunca seçimsiz iktidarda kalması için" yapılan öneri akp tarafından reddedildi.
+hasskktr lan niye kabul etmedik bunu.
illüzyon ustası bir iktidar dönemi olarak tarihe yazılacaktır.
Otorite gördüğünde eteklerine yapışmayı sevenlerin ortak noktası.
2. abdülhamit'in 1. meşrutiyetten sonra getirdiği istibdat dönemiyle benzerlik gösterir. istibdatın meali baskı demektir. o dönemle bu dönem arasındaki en büyük benzerlik aydınların ve söz sahibi olabilecek kişilerin sürülmesi veya tutuklanmasıdır. ak parti iktidarı siktir olup gitmelidir.
bir leviathan tadındadır.
tayyip erdoğan ile 8 i yan yatırmaya ne dersin.