bugün

10 sene kadar önce beyazıt öztürk sunuyordu bu yarışma programını.
100 sene kadar önce erol evgin ve peruğu sunuyordu bu yarışma programını.
1000 sene önce yoktu böyle birşey. *
10000 sene kadar önce bile olabilme ihtimali büyüktür.
*
"100 kisiye sorduk, en popüler cevabi ariyoruz." seklinde mottosu olan yarismanin bildigim ilk sunucusu Erol Evgin idi. Sonralari Beyaz da bu işe soyundu. Artik buna benzer yarismalar hemen hemen her kanalda izlenebiliyor. * Ama eski tadi yok.
an itibari ile trt 1 de yayımlanan efsanevi eğlenceli program.

Şimdiki versiyonunu geniş ailedeki cevahir sunuyor. Cevahir'in gerçek adını bililim bilmesinede aksilik işte tam entry girerken unuttu beyin. Neydi lan adı ?
yeni dönemde ufuk özkan'ın sunduğu trt 1'de yayınlanan yarışma programı.
sunucusunun sunamadığı yarışma. bu kadar çok, gereksiz, boş konuşulur mu arkadaş. yayı yok mu o ağızın. zaten yapmacık, kıl bir adamsın bari az sus da sunucu sanalım seni.
"... kurmak" cümlesini tamamlayın sorusuna "çadır kurmak" diye cevaplayan bayan yarışmacıdan sonra tüm stüdyonun koptuğu yarışma. annem kıyamam.
"Uyumak haricinde yatakta yapılan bir şey söyleyin" denen etapta, 100 kişi arasından kimsenin sevişmek demediği yarışma. Uyumak bir, sevişmek iki. Başka ne gelir ki insanın aklına.
Bir gün 100 kişiye sorduk, neden uludağ sözlük dedik, şu yanıtları aldık demesini beklediğim yarışma.

Dışarıdan insanlar burayı nasıl görüyor çok merak ediyorum.
yiyecek ve içecek dışında ağza sokulan bir şey söyleyin. gibi saçma sorulan olduğu son hali hiç hoşuma gitmemiş yarışma programı.
(bkz: abiler yarışıyor)
Dünkü yayınında tekvandocular gelmişti. Adam tanesi 2.5 kg. Olan mermerlerden alt alta 50 tane döşedi ve tek vuruşta yıktı. Sunucu; tek bir 2.5 kg. Lık mermeri tek vuruşta kırdı.
gün itibariyle şu an yarışmacıların hepsinin de türbanlı olduğu yarışma. adamlar ne hırs yapmış be.
son bir haftadie tvde her gun rastladigim ve her gunde de turbanli yarismacilari gordugum trt şeysi. bugune ozel degil yani. tamam ramazan ama ne bu ayrimcilik trt.
Şu an anneannemin zoruyla daha doğrusu tatlılığına ses çıkaramadımdan son 5 dkdır kanım çekiliyor.yeminlen. dağlar denize paralel olunca ne oluyordu sorularına kadar gelmiş bulunmaktayım. Dünya'ya düşen meteor olsam az sırıtırtım . uzatmadan sade de gelirsek trt deki aileler yarışıyor programı yüzünden ruhumu teslim etmeme az kaldı . sorular gayet ciddi nasada bir konu tartişılıyormuş edasıyla sorulurken yarışmacı(kadın sanırsın obama'yı son seçimlerde geçmiş mi onu öğrenmek üzere gibi hal ve tavırlar . cık cık) sorular şöyle;
restaurant denilince akla ilk gelen şey cevap: yemek dedi.
parfüm dışında kutudan püskürtülen bir şey cevap : oda spreyi dedi.
bir perde şekli cevap: ilk kadın tül, ikincisi store dedi. Vay anasını sayın seyirciler! takdir etmemek elde değil.
ve son olarak elekten geçirilebilen bir şey cevap : un dedi.

bunları bi yandan yazarken yahu neden faktırıp gitmiyorum da aklımda ki sorular dahilinde. Son olarak kadın en popüler cevapları vermiş dörtte dört yapmış artık son soruda yok canım rekor kıramam tavırları ve rekor egale edilince ki aşırı sevinç .artık onlar düşünsün şeklindeki ruhsal bozuklukların bir sonucu olarak tespitim : Türk insanın damarına bu kadar basmayın onlar da insan.

edit: şu an dediğime bakmayın, çok önce yazmıştım.
küfür etmeyi de sevmem gerçi, nasıl olmuşsa artık.
toplamda 15 dakika sürmeyecek yarışmanın, ufuk özkan'ın uzattıkça uzattığı gereksiz muhabbetler yüzünden bir türlü bitmeyen bir işkenceye dönüştüğü tv programı.
an itibariyle izlemek isteyenleri
açmayın ablalar!!1!1
diye uyarmak istediğim program.
tam anlamıyla badem bıyık ve abla programı.

sadece onlar mı başvuruyor acaba, merak ediyor.

aklı başında biri neden katı meyve sıkacağı için saatlerini heba etsin ki, o da doğru.
son dönemlerde nedense hep tesettürlü ablalarımızı gördüğüm yarışma programı. tesettüre karşı bi garezim olduğundan değil ama insanın dikkatini çekiyor işte.
Aileler yarışıyor'u full hd kalitesiyle izleyebileceğimiz 107 ekran lcd televizyon veren yarışma. Şuna biri söylesin full hd yayın yapmıyor trt diye. Olsa olsa 720p.
1- program süresinin %80i ufuk özkan'ın boş konuşmalarıyla geçiyor.
2- yarışmacıların yarışma kurallarıyla ilgili en ufak bir bilgisi yok.
3- ortak bir cevap vermek için kafa kafaya verdikten sonra niyeyse herkes dönüp farklı cevaplar veriyor.
4- yarışmacıları özellikle aptallardan seçiyorlar.
offf pöfffffff... kalksın artık denilen yarışma. evde izliyorlar falan bn daha çok sıkılıyorum amk.
saçma sapan programdır. nereden buluyorlar bu malları.