bugün

*annenin ve babanın sevgiline ortada fol yok yumurta yokken kaynanalık ve kayınbabalık yaptığı durumlar.
*maç izlemek isteyince annnenin falanca kanalda filanca dizi var onu aç demesi
*dizi izlemek isteyince kardeşin çizgi film izlemek istemesi
*aile fertlerinin tek tek pc başına oturması annenin saatlerce dantel örneklerine babanın son dakika haberlerine kardeşinse vurdulu kırdılı oyunlara dalması
*aileden gizli sigara içiliyorsa her an diken üstünde pinpirikli bi şekilde cam kenarında sığıntılama ile arada bir fırt çekme
*ve türevleri..
Küçükken çook küçükken anne ve babanın televizyonlar'da ''fakir ailelerin drami'' şeklindeki haberlere '' bak bak görüyormusun çalışmazsan seninde çocukların böyle zayıf olur senden haberlere çıkarsın '' şeklinde eşlik etmeleri.Emin değilim ama bu tarz söylemlerden zevk aldıklarını düşünüyorum ve hala bu tarz söylemleri nerede duysam sinir oluyorum.
*sofrada* ani bir soruyla babasını gafil avlamaya çalışır;

hp: baba ya sen hiç deep purple diye bi grup duydun mu? nıhaha

baba: bizim zamanımızın grubuydu o nasıl bilmem, sen bakma ben arada bir böyle prodigy, orhan gencebay falan dinlerim. ama -child in time'ın melodisini ıslıkla çalar- bu parçayı da bilirim ve çok severim!

hp: yuh nerden çaldın ya, nerden hatırladın onu yuhh, vay babama bak sen ?!?.~&

*child in time melodisi devam eder ıslıkla*

hp: şey değil mi o ya, hani böyle helikopterli bi ses geliyor şarkı başlarken

*sofrada ani bir sessizlik ve tüm aile kopar*

anne ve kardeş: yuh hp, pink floyd'un parçası o , bir de müzisyenim diye geçiniyorsun!

hp: ama ama ama şey ben böyle bir anda daldım yanlışlıkla dedim biliyoruz herhalde onun pink floyd'un parçası olduğunu, karıştırdım biranda. ben öyle şey kem küm. hay allah kahretsin ya

*konuşmasına izin verilmez herkes gülüyordur bir de arka planda child in time fade out oluyor*

çançan konuşmaya devam eden anne sesi: bu öküzlüğünü bütün arkadaşlarına anlatıcam nıhaha
**utanç tablosu**
babanın senin hayatına yön vermeye çalışıp plan yapması.örnek olarak "oğlum tıp okuyacak benim. sonra beni tedavi edecek"
babanın kitaplarını karıştırması. şu kız çok güzel vb. laflarla mesajlar.