bugün

(bkz: Soyadi White olan zenci)
"soyadını neden değiştirmemiştir" dediğim siyasetçi. belki de hoşuna gitmiştir "Türk" soyadını taşımak.
torunu Heja Türk tahliye olmuştur.

http://www.gercekgundem.c...cinin-torunu-tahliye-oldu
gözaltına alınmış, nasıl mutlu oldum. soyadı değiştirilmesi gereken şahıstır aynı zamanda, yüce türk milletinin adını taşımayı haketmiyor.
haksız bir muameleye maruz kalan kürt siyasetçi..
Ebesininkini gorerek lagim faresi gibi iceri tikilmistir.
o soy ismini niye değişmemiştir yıllarca zihnimi meşgul etmiştir.
yow gurban benim soyadım bile türktür ha ne kürdü pekekesi istiysen doggız işigıda sayarım wollah billah.
Tutuklanmıştır. Ozaman dans hahahja
o soy ismi fakir bir çobanken babasının ağa olmasını sağlamıştır.

annesinin adı da türkiye'dir ahmet türk'ün...

sonra o sikik töreleri nedeniyle bu barbar kabile tarafından katledilmiştir, ağa kızı türkiye...

araştırıp görebilirsiniz...
Kürtten türk olur mu allasen.
diğer kürt/hdp siyasetçileri gibi haksız muameleye maruz kalan kişi.

toplumun bir kesimi bu kişilerin neden tutuklandığını bilmiyor bile. sırf kişisel kinlerinden dolayı 'oh olsun' diyor ilginç bir şekilde. hak/hukuk gibi kavramlardan uzak sadece intikam amacı güdülüyor. hükümetin bu noktada çok çelişkili tutumları oldu geçmiş yıllarda ama gelinen son noktada milliyetçilere gözünü kırpıp onların oyunu yine almayı başaracak gibi. tabi geçmiş unutulacak yine. bir zamanlar açılımı destekleyenler bugün tutuklamaları destekleyecek. bir zamanlar birileri 'ne istediniz de vermedik' derken ona alkış tutanlar bugün kayyum atanan, kapatılan her türlü basım yayınevlerine de 'oh olsun' diyor. yani her dönemde her şekilde tüm ilkeleri ve kavramları yok sayabilerek aynı kişileri destekleyebilen bir kitle var karşımızda. bu kitle ile metroda, stadyumda, camide ve benzeri yerlerde omuz omuzayız. yani sokaktaki kişiler. sen ben.

ahmet türkler tutmayan açılımın diyetini ödüyor.

ahmet ödedi, yine öder.

türkler'e sıra gelmeyecek mi?

ekliyorum: bu kişiler çok suçlu olsa bile mevcut siyasi durumdan faydalanılarak etkisiz hale getirilmek isteniyorlar. yani isnat edilen suçlar son 1-2 ayda ortaya çıkmış şeyler değil. demek istediğim şu; eğer bu kişiler örgüt üyesi ise bu yeni tespit edilmiş bir şey değil. siz hukuku kendi çıkarlarınıza göre kullandığınız durumda ise herkes örgüt üyesi vb. olabilir. yani açılım yaparken örgüt üyesi değil ama işler ters gidince, khkleri keyfinizce çıkarınca bir bakmışsınız birileri örgüt üyesi olmuş. buralardan siyasi rant elde etmek adına birileri bedel ödüyor. başka bir şey olduğu yok.
pekaka terör örgütünün sözde siyasi partilerinden dtp'nin son sözde genel başkanı olan hain bir sözde siyasetçidir.
tutuklanmıştır.

http://www.gazetevatan.co...utuklandi-1010667-gundem/
ilk tutuklanması değildir. Deniz baykal bugün ailesine ziyarette bulunmuş. Hayırdır yahu? Değil mi?
gerçek ülkücüdür.
Soyadını haketmeyen vatan hainidir.

Soyadımın Türk olmasını çok isterdim.
Türk - öztürk - ilktürk - hastürk gibi soyadları her daim devşirmeler almıştır.
bu amın oğlu hala ölmedi mi.
bu seçimde de belediye başkanı seçilmiştir.
görsel
görsel
kendisinin diğer kürt siyasetçiler gibi olduğunu düşünmüyorum açıkçası..

Olsaydı, pervin buldanlardan, selahattin demirtaşlardan, altan tanlardan, galip ensarioğullarından daha çok söz hakkı olurdu..

çatışmak için uygun bir adam değil, uzlaşılabilir bir tip..

zaten bu memlekette uzlaşmak isteyene nefes alma hakkı bile yok..
mardin'in hdp li belediye başkanı.
devlet yöneticileri, bu küçük firavunu ortadan kaldıracak güce sahip olmasına rağmen acımıştır bu küçük firavuna.

hatta mardin bb başkanı bile olmuştur bu firavun.

gücü sadece mardin ile sınırlıdır.

istanbul'da veya samsun'da sikine bile takan olmaz bu firavunu. (hatta sikerler bunu kamil )

tipik aşiret ağasıdır.

kendi yöresinde devletten daha güçlü zannedilir ama kendi yöreleri dışında o yörelerdeki sucu kadar ciddiye alınmazlar.
içişleri Bakanlığınca hakkında yürütülen terör soruşturmaları nedeniyle görevden uzaklaştırılan HDP'li Ahmet Türk'ün başkanlığı döneminde Mardin Büyükşehir Belediyesi'nin, HDP ve CHP'li milletvekillerini belediye bütçesinden binlerce liraya ağırladığı belirlendi.

Belediyenin borçlu olduğu ve bu nedenle hizmet üretemediği öne sürülen Ahmet Türk döneminde Mardin Büyükşehir Belediyesi'nin 31 Mart seçimlerinin ardından özel kalem harcamasının 230 bin liraya ulaştığı ortaya çıktı.

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal ve HDP’li milletvekilleri için yemek gideri olarak 145 bin lira; çay, kahve ve çikolata için de 85 bin lira harcandı.

Söz konusu yemeğin verildiği otelin Ahmet Türk tarafından göreve getirilen ve belediyeye iş için başvuran kadını taciz ettiği iddiasıyla gözaltına alınan MARSU Genel Müdür Yardımcısı A.D'ye ait olduğu tespit edildi.

https://www.aa.com.tr/tr/...rce-lira-harcamis/1566004