bugün

Zamanında ideolojik karşıtlığım nedeniyle dinlememeyi bırakalım , küfrettiğim sanatçı fakat ideolojik bir bakışla bakmaktan vazgeçip sert sınırlarımı yıktığım son zamanlarda beğenerek dinlediklerimden biri.

ideolojik olarak eleştirmeyi bırakalım megadeth hariç pek birşey dinlemeyişiminde etkisi vardır bu geç tanışmada tarz uyuşmazlığı denebilir ama her ne kadar sözlerin çoğunda fazla külhanbeyi havası rahatsız etsede duygulu kılabilmesi bu müziği takdire şayan.
Dinlenesidir.
siyasi görüşü ne olursa olsun sanatını herkesin görmesi gereken saygı değer en azından sanatı açısından saygı görmesi gereken insan...
düşüncesiyle yargılamadığınızda sizi türkülerin içine çeker. dertler derya olur bir bakıma. ve 43 yaşında ölmüştür.. ne zaman biraz hüzünlü olsam açarım bir parçasını. bir güzel parçası da armağanım olsun.
(bkz: yaşamadın sen)
siyasi görüşünden dolayı insanları bölünebilir ama bu bölünen insanlar konu sanat olunca birleşir. gelmiş geçmiş en büyük türkücülerden belki de en büyüğüdür büyük usta.
insanın ruhunu paramparça edebilecek güçte bir sese sahip olan kocaman bir insandır.
haydi git-haydi gül kadar güzeli görülmemiş şarkılar yapmış pkklı olmayan gerçek bir devrimcidir.
Çok güzel sesi olan aanatçı. Kur an okumadan öldü ki sesine çok gidecekti bir kur an tilaveti.
ajdar ne kadar sanatçıysa, ahmet kaya'da o kadar sanatçıdır.

tırt şarkıların, tırt sesli yorumcusu. tırt.
disarda o irrite edici sesini duyunca uzaklastigim biri. mide bulandirici bir sese sahip. begenen oldugu gibi begenmeyenlerde var. saygi duyun.
elbette beğenmeyene de saygı duyulmalı. beğenmeyen sanatçı değildir gibisinden dengesiz laflar söylemiyorsa.
Bazı ibnelerce eleştirilen muazzam ses sanatçısı!
bok kafaların bok atmaya çalıştığı şahıstır. lakin ben yıllardır dinlerim 1 kötü şarkısına denk gelmedim. buda kalitesini gösterir. bu adam şarkıcıysa sadece şarkısını dinlersin ve siktir olup gidersin. siyasi görüşü ya da ne dediği umrumda değil. hayatı çok umursuyorsunuz. herkes kendi için yaşıyor abartmayın dinleyin ve kaybolun.
her gordugum devriye arabasi bana ahmet kaya'yi hatirlatir, gozlerim dolar. sonra arka mahalle'yi dinler, gencligim gelir aklima; ağlarim.
--spoiler--
daradayım yalanım yok
baskın yedim gün gece...
örselendi aşklarım üstelik
bir uzak diyardayım...
--spoiler--

üzerinden prim yapmaya çalışan tek hücrelilerin, kendisi uzak diyarlardeyken başka uğraşlar bulması gereken güzel abimizdir..
--spoiler--
Ahmet Kaya'nın 1993 yılında Berlin'de Kürt işadamları Derneği'nin düzenlediği bir gecede verdiği iddia edilen bir konsere ilişkin fotoğrafların Hürriyet Gazetesi'nde yayınlanması üzerine "Bölücü PKK örgütüne yardım ve yataklık yaptığı ve halkı ırk farklılığı gözeterek kin ve düşmanlığa tahrik ettiği" iddiasıyla hakkında istanbul Devlet Güvenlik Mahkemesi'nde toplam 10.5 yıl ağır hapis istemiyle iki ayrı dava açıldı. 16 Haziran 1999'da Türkiye'den ayrıldı. Yargılamaların sonucunda gıyabında toplam 3 yıl 9 ay ağır hapis cezasına çarptırıldı. Daha sonra bu görüntülerin düzmece olduğu belirlendi.
--spoiler--
bir dönemin medyasından tut da, sanatçısına kadar;
göt yalamak için, vatan haini ilan ettiği güzel insan.
sonra ne mi oldu?
aynı insanlar şimdi de başka siyaset adamlarının götünü yalamak için, "çok büyük adamdı, biz kardeşiz" deyip,
kiymetli bir hazine ilan ettiği güzel insandır.
değişen ne?
hükümetler.
sabit kalan ne?
göt yalayıcılar...
kaybeden kim?
kendi ülkesinde vatan hainleri tarafından vatan haini ilan edilenler.
nazım da böyledir,
ahmet de böyle,
adnan da böyle...
sen ben de böyle...
--spoiler--
benim en çok üzüleceğim şey öldükten sonra insanların benim bu ülkeyi sevmediğimi iddia etmeleridir. ben bu ülkeyi edirneden ardahana çok sevdim
--spoiler--

--spoiler--
Giderim buralardan
Giderim bir gece vakti
Umurumda olmaz bilirim
Ya beni sararsa
Memleket hasreti
--spoiler--

--spoiler--
bu ülkeyi bölen de böldüren de şerefsizdir. böldürtmeyeceğiz!
--spoiler--

--spoiler--
Edirne kapısı zordur geçilmez
Uzaktır memleket kolay gidilmez
Dağda açan çiçek şehirde büyümez
Koyma beni buralarda gözünü seveyim
Zincir vurma yüreğime bırak döneyim...
--spoiler--

--spoiler--
nereden bileceksiniz
--spoiler--
Bir youtube videosunun altindaki yazi durumu ozetlemistir.
~~
Her ulkucunun gizli sevdasidir ahmet kaya.
~~
--spoiler--
zamanında söylenen şerefsiz yalanlar
görsel

ama gerçek olan;

http://www.sabah.com.tr/Y...eyip_belgeleyemeyenler_mi

kim vatan haini
--spoiler--

--spoiler--
Dövülmüşüm, sövülmüşüm, kovulmuşum ben..
Siktir çekilmişim yani kendi öz yurdumdan
Çeker giderim...
--spoiler--
bugün doğum günü.
şu 7 dakikalık video onun hayatını o kadar güzel anlatıyor ki..
çevresinde ona nefretle bakan bir sürü insancık , linç eden gazeteciler..
ve her şeye rağmen dik duran , vazgeçmeyen bir ahmet kaya..
doğdun da büyüdün amma yaşamadın sen..
http://www.youtube.com/watch?v=B-lAlq87dIA
Ses tanrısıdır. yoldaştır. candır.

--spoiler--
Adam beni görünce "Yaşasın Türkiye!" diye bağırıyor. Sanki ben uzaydan gelmişim.
--spoiler--

görsel
doğum günün kutlu olsun Ahmet Kaya. her nerede yaşıyor ve yaşatılıyorsan...
unutulmayacak bahtiyar insan. Yaşamak ne garip. Daha garibi yaşarken anlaşılamamak. Bugün yaşasaydı... Diyenler çok.
http://www.youtube.com/watch?v=Sor_ssuX1VU
kavuşmayı özlettin.
dogum gunun kutlu olsun
mutlu ol senelerce
sana boncuktan kus yaptim konacak pencerene.
karakollar beni alir sorgular gecelerce
hic bekleme belki gelmem gelemem senelerce.