bugün

"tarafsız" görüntüsü altında çalıştığı medya kuralları gereği ince ince iktidara çakan yazar. otla boku karşılaştırdığını zanneder, saçma sabuk şeyler yazar. bi öyle der bi böyle der ve bununla çok övünür. ama zaten yazdıkları incir çekirdeğine bile içerik olmayacağı için okuyanı boldur. kredisinin gittikçe azaldığının farkında ama ne yapsa tam olarak emin de değil.

bu adam hiçbir zaman tam anlamıyla o çok özendiği beyaz türklerden olamayacak. zaman zaman "lan acaba?" dediği eski mahallesine de geri dönemeyecek. bi orada bi burada arafta gezer gibi gezecek, süresi dolunca da bitecek gidecek.
bugün ki yazısında fethullah gülen, cemaat ve pensilvanya kelimelerinden herhangi birini kullanmayarak beni şaşkınlığa gark etmiş olan köşe yazarı.
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/20885278.aspnull
şu fotoğrafla tarafını iyice belli etmiştir:

görsel
ciddiye alınmaması gereken yaşam formu.
değişmeyen tek özelliği sakalı. bi tutarlı yeri orası.
kafası bir gidip bir gelen köşe yazarı.
en büyük şansı hürriyet de kendisine bir yer edinebilmesidir.
eski mahallesinde sefilleri oynarken şimdi nakit ve mal varlığı ile dudak uçuklatan bir servete sahip.
üstelik bunu kreş level yazılarıyla yapabilmesi çok daha enterasan.
aydın doğan denen patronun bu memlekete soktuğu en büyük kazıklardandır.
junior Ertuğrul!
Gazetesinin türk milliyetçilerine satış amaçlı olduğu için kendisi de çaktırmadan milliyetçilik yapmaya çalışıyor.
9 eylül 2012 tarihli yazısına bakın.
ertuğrul özkökun yazı stiliyle fazla bir benzerlikleri bulunmadığını düşünüyorum, ertuğrul başkan daha haber muhabirine yakın bir tarzı benimser ahmette olmayan dil bilgisini gerektiğinde çok iyi kullanmasını da bilir, yabancı basıni bunun beraberinde de dünyadaki güncel gelişmeleri yakından takip eder, 6 sene fransada kaldığı için turkiyede yaşanan alicenaplıklara daha bir dışarıdan bakabilir, ahmet hakansa sözlük diliyle yazmak gerekirse bildigin TROLL dür, ertuğrula göre daha akıcı yazabilir, ertuğrul reis arada 60 yaşındaki erkekle 40 yaşındaki kadını cinsellik açısından karsilartirabilirken, ahmet pazar yazısı olarak huzur sokaginı okuyuculara sunar...
Twitter da beni engellemesinden sonra ne kadar tahammülsüz bir kişilik oldugunu anladıgım gazetecidir.
şu anda cnntürk kanalında hatay da olan bitenleri aklayıp temizlemek amaçlı programa imza atıyor.
bu iş için gerekli kravatlı tesisatı da etrafına toplamış.
eski mahallesine göz mü kırpıyor kendince anlam vermek zor.
okuduğunu anlamaktan aciz beyinsizlerce ayar verdi diye gazlanan nişantaşı gülü...

imamhatipte okumak istemezdim diyen adamın arkasına saklanıyor şimdi bazı hödükler.

http://www.seyir.org/izle...-o-kadar-tahammulsuz.html
eski mahallesindeki tiplere gönül borcunu ödemek için kendi çalıştığı gazetedeki bir yazara bıkbık ederek prim yapmaya çalışan bu sayede ne yardan ne serden geçen şahıs.
aslında dengi yiğit bulut çaplı birisi ama bunu anlamak istemiyor. don kişot dan bile beter zaar.
her fırsatta evinin olduğu semti yazmaktan ekstra haz duyduğunu düşündüğüm şahıs.
eskiden hangi semtteydi bilemiyorum ama insan, semt gibi aslında pek manası olmayan bişeyi bu kadar sık ve çok vurguluyorsa altında başka şeyler arıyor. butikten esnaftan indirim filan söğüşlüyor gibi geliyor bana.
ama ne yaparsa ne söylerse söylesin isterse miami de acun a komşu bile olsa benim için o hep kanal 7 deki müteddeyin beyaz çoraplı ahmetcan olarak kalacak.
ara sıra yazılarında mesai arkadaşına laf çarpıtmalara da rastlar oldum, boyundan büyük işlere kalkışıyor henüz muhattap alınmadı ama karşılık gördüğünde nişantaşı sokaklarında dahi gezemeyecek.
yılmaz özdil'e çok sağlam ayar vermiş, en anlamlı ve usturuplu tepkiyi göstermiştir. http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/21563557.asp)
ahmet hakan döndü coşkun, döndükçe coştu; şimdi daha bir coşkun...
--spoiler--
bir ara türk dış politikası "barzani şeytandır" tezi üzerinden işliyordu. çok hakaret edildi barzani'ye
--spoiler--

ah canım benim kıyamam nasıl da içlenmiş barzanileri'ne hakaret edildi diye... ahmedim hakanım onların ben amlarına koyayım yeterki kürt milliyetçisi cemaatinize ve eli silahlı katillerinize bir şey olmasın... ermeni dönmesi hocanızın kalbi kırılmasın.

yazık la koca adam nasıl içlenmiş...

ha bi de akp'liler barzani'yi değil miki'yi alkışlamışlar...

tespit şeetmiş...

göz göre göre nasıl yalan söylenir dersi vermiş... bravo nişantaşı gülü...

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/21619158.asp
çerçevesiz gözlük ve kirli sakaldan oluşan, 'her devrin adamı' tabirinin vücuda gelmiş hali.
bugün ki yazısını beğendiğim köşe yazarıdır.
(bkz: ahmet hakan çoşkun nişantaşının üç deli dolu genci)
kim ne derse desin son dönemlerde tarafsızlığını koruyarak olaylara olabildiğince objektif yaklaşan hemen hemen tek köşe yazarıdır. yeri gelince hükümeti muhalefet partilerinden çok daha sağlam eleştiriyor, yeri gelince muhaliflerin yanlışlarını çok net ortaya koyabiliyor.
özgül ağırlığı şişe mantarına eşittir. hep su yüzünde kalır bu.
yorumlarıyla türkiyeye kendi tarzını ilginç bir şekilde yansıtan şahsiyet.
twitter'da kendisini iki senedir takip ediyorum da açıkçası bu kadar komik, zeki, eğlenceli ve ironik biri olduğunu eskiden hiç de tahmin edemezdim.

gerçekten gündemi çok iyi analiz ediyor, kullandığı jargon da sıcak, samimi ve ilgi çekici. "ağlama melis" diye tweet attığını da gördüm ya, artık ne yapsa şaşırmam herhalde...

köşe yazılarını da günlük takip ediyorum, olaylara bakış açısı yaklaşımı bağımlılık yapıyor. kendisini "hoş bir renk" olarak görüyorum ve son derece beğeniyorum.
yalakalıkta son noktadır;

http://hurarsiv.hurriyet....=13623633&yazarid=131

hayır bi de çürütse, cevap verebilse. aklınca dalga geçmiş zaar.