bugün

görsel
Bir akp du$mani olarak söyleyebilirim ki partideki tek delikanlı adam budur.

Muhtemelen zaafini olu$turdular ve o da kabullenmek zorunda kaldi.

Zaten konyalidan boyle makamlarda vicdansiz cikmaz. Rol yapmayı beceremezler. Ici di$i birdir.
"... yapavağınız işi." Diyerek istifa eden başbakandır
Amaç belli başkanlık sistemini getirme yolları.
Türkiye Cumhuriyeti tarihinde gelmiş akademik başarısı en yüksek başbakan.
(bkz: stratejik kukla)

erdoğan tarafından yaratıldı, ipleri yine erdoğan tarafından koparıldı. yalnız kitabını çok merak ediyorum ne yazdı acaba. kitapyurdu'nda filan varsa sipariş vereyim cidden merak ettim.
Gitti stratejistlerin en derini (üzgün surat var burda)

https://www.youtube.com/watch?v=nDGfOfsu0tk
yaptığı konuşmadaki çok ciddi tespitler nedense yalaka basın tarafından kesilip biçildi. adam refiklerim bana kazık attı dedi. gittiğin yol kadar yol arkadaşları da önemliymiş dedi lakin yavşak basın bunları görmedi. garip aynı basın kılıçdaroğlu'nun hakkımı helal ediyorum açıklamasının aksine bir tweet atan sezgin tanrıkulu'nun o tweeti için chp'de çatlak diye manşet attı. helallik kişisel bir mesele değil mi kardiş?
neyse gelelim bunun sözde kovulmasına. bakın o günden beri akpliler tek açıklama yapıyor "bakın başkanlık sistemi gerekiyor".
siyasetçidir at çöpe. bu adamı siz mi seçtiniz lan, yoo. hangi m.vekilini siz seçtiniz mesela, hiçbirini. bir ışık yanması lazım şu an. yanmadı di mi beyinsizler..
akıllara mustafa kemal atatürk'ün demirleyen ingiliz donanmasına bakarak söylediği sözü getirmiştir:

(bkz: geldikleri gibi giderler)
zamanında hocayı yedirmeyiz hoca yı ezdirmeyiz diyenler bir çırpıda sildi. (#32403947)
şutlanmış devrik kukla. ayrıca başkanlık için bir zemin oluşturmak adına bunu yapmış olabilirler. gerçi ne zararı olacaksa davutoğlunun zaten gel değince geliyor git değince gidiyordu.
Günün traji komik diyaloğunu yaşatmıştır.
- vatandaş: keşke gitmeseydiniz, sizi çok sevmiştik.
- ahmet d : nasip.
görsel
haaaa çok komik lan.
koskoca profesör kuklacı amcanın elinde kukla oldu ya en çokta ona yanarım.
Tarihin asla hatırlamayacağı bir başbakandır.Seven olur sevmeyen olur onu bilemem.Ben şahsen sevimli biri olarak görüyordum.Ancak bundan bir 10 sene sonra tarih kitaplarında başbakanlığına dair bir veya iki cümleyle bahsedilecek sadece.
şahsen hayranım...

ülkeyi ve ortadoğuyu bu kadar boka batırıp,

en azılı emperyalist oyunları millete islamcılık, yeni osmanlıcılık, ümmetcilik ayaklarıyla köküne kadar yedirip,

hiçbir şey olmamış gibi küçük emrah masumiyetiyle sıyrılıp gidebildiği için,

hayranım.
ışid'e zamanında "bir avuç sinirli genç, büyütmeye gerek yok" babında laflar eden; öngörüsüz, basiretsiz, tc. tarihinin en kanlı eylemlerini döneminde bize yaşatmış kişidir.
istifası adalet ve kalkınma partisi'nin siyasal bir oluşumdan çok tek bir adam tarafından yönetilen bir hareket olduğunu tekrar gösterdi.

başbakan ol diyor oluyor, sen çekil diyor görevden çekiliyor.

asıl üzücü olan bu değil, veda konuşmasında bu bir demokrasi davasıdır demiş olması, yıllar geçti akpliler demokrasi sloganını bırakmadı, demokrasi ciklet gibi ağızlarına yapıştı.

parti demokrasisi bu mu oluyor şimdi?

sabah darbe ile kalkıp akşam darbe ile uyuyanların, ahmet davutoğlu'nun görevi bırakmasına vereceği tepki ne olacaktır acaba.

pek merak etmiyorum doğrusu, zira bir gurup kafasını kuma gömmüş, gözlerini bağlamış, kulaklarını kapatmış, tek adam ne derse doğrudur diyor.

oysa, birbirine akıl danışmak- işleri beraber yürütmek , ortak okul yürütmek gerek islamın gerek kendi kültürümüzün çok temel uygulamalarından biri olduğu halde.

hatırlatayım; her ilim sahibinin üstünde daha iyi bilen birisi vardır.
siz bunu da duymazsınız ya neyse.
hayırlısı.
boşuna üzünülmemesi gereken adam. bunlarda kulla kulluk olayı var. adam istifa ederken rte'nin onuru benim onurumdur dedi. 9 tane canın olsa birini verme bunlara.
Bu adam niye siyasete girdi bilmiyorum. iyi ki çıktı. Girdiğinde bazılarından temiz bir insan olduğunu duymuştum. Temiz insanın siyasette işi olmaz.
Konuşulan dedikodular zaten RTE ye engel olması partilerin gelirlerini ve giderlerinin şeffaf olmasını öngören şeffaflık paketi yüzünden olduğunu söylüyor.
Geçmiş olsun, muhaliflere not: gelen gideni aratacak.
görsel
giderken bunları da götürseydin ,küçük adam.
Çok yakın zamanda Hakan Fidan'la birlikte bir misilleme yapıp arkasından yeni bir parti kuracağını düşündüğüm eski Ak Partili Başbakan.
kendi seçmenini kandırdı. dik duramadı.
çakma ünili tarafından harcanan eski başbakan. haline şükretsin, ya düşük profilli deselerdi daha mı iyiydi.