bugün

Ileride daha da gündeme gelecek konudur. binali yıldırım dünkü roportajda genel başkanlığa aday olduğunu söylemiş. hatta beni oğlumla vurmaya çalışıyorlar diyor.

davutoğlu ise köprü açılış fotoğrafında binali yıldırım'ı çıkartarak sosyal medyaya koymuş.

rte ise partiye kendine daha yakın olan binali yıldırım'ın geçmesini istediği belirtiliyor.
Binali yıldırım köylüm olur arkasından çok atıp tutmayın evinizin üstünden uol çekirtirim amk. Ama davutoğlu daha adamdır.
Recep tayip Erdoğan, kemal kılıçdaroğlu ve devlet bahçeli nin olduğu hattaha Selahattin demirtaşın da olduğu bir listeye Ahmet Davutoğlu nu ekleyip.

5 kişilik bir seçim yapılsa.

Bu seçimde sonuncu Ahmet Davutoğlu olur. Yanlış mıyım sizce?

Başbakan seçilmiş bir kişi bu 5 liden sonuncu çıkacak potansiyeldeyse bence başarılı değildir.

Binali yıldırım geçer.
ikisinin de hayranı değilim ama bu binali'nin özelliği ne de başbakanlık için adı bu kadar geçiyor anlamış değilim. en ufak lider karizması veya kişisel donanım olmadığı gibi bir de köylüce bir kendini beğenmişlik var herifte... en azından davutoğlu akademisyen falan da uluslararası ortamlarda ciddi bir gaf yapmıyor ya da çok yabancılık çekmiyor. binali de başarılı bir bakanlık yaptı tamam da biraz da bizi kim temsil edecek olarak düşünmek lazım olayı...
her ikisinin de top tekniği zayıftır.
görsel
görsel
Gelen gideni aratack mı bakalım.

Davutoğlu iplerini kopardı, bakalım binali ne kadar kuklalık yapabilecek..
son gülenin binali olduğu karşılaştırma.
görsel
vs nin kazanacağı versustur. birisi mavi ceketi giymiş ve sonrasına kovulmuş diğeri de mavi ceketi giymiş ve kovulmayı beklemektedir.. gerçi şimdikinin ağzı var dili yok söylendiği zamanlarda çıkıp açıklama yapıyor ömrü daha uzun olacak gibi ama belli de olmaz başkanlık gelirse otomatik gidiyor zaten..
davutoğlu terörle mücadele de zayıf. binali yıldırım bu açıdan biraz daha iyi ama yine de yeterli değil.
Ben serdar ortaç diyorum.
Birisi küçük enişte diğeri düşük profilli başbakan şimdi soruyorum hakim bey biz bu ikilisini hak edecek ne yaptık.
ikisi de rtenin secip basbakan yaptigi liderler. ikisini kiyaslamak haksizlik olur bu nedenle. Basbakani sevdik, basbakan yapandan dolayi, akpliye yakisan budur.
ikisini de sevmezdim hatta akp den nefret ederim ancak illaki birisini seçmek gerekirse yine davutoğlu birkaç tık daha iyiydi lan. sevmezdik ama adam en azından okumuş etmiş bilgili ve kültürlüydü. ne yapması ve yapmaması gerektiğini, kimlerle nasıl muhattap olunacağını, yolu yordamı bilirdi. zaten avrupa devletleri erdoğanla değil davutoğlu'yla muhattap olup onu dikkate alırlardı.

şimdiki ise sanki mahalle bakkalı gibi. ciddiyim lan, konuşma, üslup vs tıpkı bizim mahalle bakkalı haluk amca gibidir. sanki sarayda görüp veresiye ekmek istesek vermeyecek gibi.
ikisini de severim. ikisi de iyi adamdır fakat iş icraata geldiğinde binali yıldırım der susarım. bu mukayeseye gerek dahi yoktur.
atar vs gider.
biri okumaktan gerçeği göremiyor, diğeri okuma yazma bilmiyor.
insanların dış görünüşüyle alay eden yaratıkları bizlere göstermiş olan başlık. bir de kadın olacaksın, bir başka kadını güzel olmadığı için itin götüne sokuyorsun. yazık. sen sarışın olabilirsin ama zerre kadar saygın ve insanlığın yok.
Al birini vur ötekine bi adet ajdar çıkar.
(bkz: piyonlar çarpışıyor)
tamamen şahsi gözlem ve izlenimlerime göre:
davutoğlu rüşvet yemez, temel ahlaki sınırları vardır. ideolojisine sağdıktır ama hakkı hukuku düşünür.
binali verilen talimatları sorgulamadan uygular, akan çeşmeden o da küpünü doldurmaya bakar...
inahmet ile binali karşılaştırması.

aynı fokun beji.