bugün

aşkı memnu dizisini karizmatik aile babası. behlülün amcası. sezonun yarısı boyunca boynuzlandı ama ruhu duymadı. yazıktır efendim...
böyle bir amcam olsun, yengem çingene olsun fark etmez dediğim kişidir. bu ne genişlik, bu ne morunluk. klasik amerikan anlayışlı baba tipine fersah fersah fark atmıştır.
namı diğer boynuzlu ednan aşk-ı memnu dizisinin zengin iş adamı, aile babası. telaafuzu : ednan diye okunur.
charles bovary* ayarındaki roman karakteridir.*
karısını dadmin edemeyen, aşk ı memnu karakteri.
aşk-ı memnu'nun hiç bir şeyden haberi olmayan, hala karısına, yeğenine sonsuz güven duyan istanbul beyfendisi, aile babası. ama ne demişler: "en son babalar duyar."
ahh adnan ahh, bu kadar saf bu kadar temiz kalpli olur mu insan ?
okadar üzülüyorum ki haline, gelip behlül'ü ayartıp karını sana yar etmek geliyor içimden. vallahi inan benim hiç bir çıkarım yok.
kitapta felç oluyomuş. ama kanal d'nin yeni sezon tanıtımında yaprak dökümü'ndeki ali rıza bey tekerlekli sandalyedeydi. romanları harmanladılar mı naptılar anlamdım??
bu kadarcık akılla o şirketi nasıl yönetebildiği merak edilen dizi kahramanı. kafasını gömmüş kuma, poposuyla izliyo evi. aç gözünü adnan bey artık, uşak bile çaktı davayı.
bu adam ya gerçekten çok saf ya da acayip fantezileri olan bir tür sapık. hangisi olduğuna henüz karar veremedim.
halit ziya uşaklıgil'in isimleri karıştırıp ortaya çıkarttığı karakter. artık hangi tanıdığıysa bilemeyeceğim.
Aşk-ı Memnu dizisinde, karısının takdığı boynuzlarla geyiğe dönmüş kişidir.
altın kaplama boynuzlara sahip karekter.
Acıdığım kişidir. Ulan bi dizinin özetini izle, arkandan ne dolaplar dönüyor öğren dediğim kişidir de.
sözlükçüler tarafından ednan ziyagil olarak tanınan , karısına tecavüz eden insan.
(bkz: Bay boynuz)
yılbaşı gecesi içerde mercimekler fırına verilirken büyük olasılıkla atölyede yılbaşı ağacı oyacak kişidir.
o bir, nam-ı diğer (bkz: ednan).
yatıyla boğazda gezerken boynuzları boğaz köprüsüne takılan adam.
kızı ve karısı yeğeni tarafından kertilen adam. *
yıllar yıllar önce, küçük behlül'ü koltuğunun altına kısıp "gel bakalım yeğen, sana karı nasıl ayarlanır, öğreteyim" dediği gün kendi ocağına incir ağacı dikmiş kişi.
(bkz: adnan koş)
gerizekalıdır.
karısını behlülden kurtarmak için kızını evlendirmeye çalışan ve daha sonrada her ikisinide behlüle kaptıracak olan ve etrafa sürekli aptal aptal gözlerle bakan insan.
japonya'ya gidiyorum diyerek, taş eve gitmiş ziyagil holding sahibi.
ulan hadi taş eve gittin. alsana yanına bir manita!!!
yok o çağrı yapıp olta atmaya çalışıyor.
hadi attın çağrıyı, ya behlül gelip sikeydi seni? ne olacadı ha o zaman? cevap ver ne olacadı?