bugün

istanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube ekiplerinin bu sabah düzenlediği operasyonda gözaltına alınan ve kamuoyunda 'Adnan Hoca' olarak bilinen Adnan Oktar, meyve suyu, elbise ve iç çamaşırı istedi.

Meyve suyu,
Elbise,
iç çamaşırı...

Adnan Oktar'ın avukatının basın açıklaması,
Bu şekilde bir basın açıklaması size de manidar gelmiyor mu?

Bana her nedense bir şifre, ya da duyuru amaçlı söylemmiş gibi geldi, ne olabilir? Diye düşünüyorum, mesela;

*iç çamaşırı...

Şantaj amaçlı çekilen videoları medyaya sızdırın.

*Elbise...

Üst düzeyler harekete geçsin.

*Meyve suyu...

Daha çok kan akıtın.

Bunlar sadece varsayım olmakla birlikte, daha dikkatli olunması gerektiği kanaatindeyim.
Sözlük yetmez, kitap yaz alalım.
çok sıkıntılı isteklerdir.

(bkz: niyet okumak)

iç çamaşırı, elbise falan istemiş. muhtemelen "beni pis öttürecekler" diye terden kokmuştur lan adam. eleman benim hayatıma dün akşam girdi. evvelden hiç bilmiyordum nedir necidir sadece burada okuduklarım kadarı. ne biçim tarikatmış lan bunlar eleman yakalanınca tabi herkes dökülmeye başladı o babuna ailesi miydi neydi onlar, eski sarı kediciğin söyledikleri. biz ayakta uyuyormuşuz abv.

(bkz: neler dönmüş serhat ya)
Kediciklerime mama falan verin dememis mi.
görsel
ilkokula giden bir öğrenciden bile daha kötü türkçe ve imla ile not kağıdına yazılmış isteklerdir. insanın bu adnan hoca nasıl oluyor da bu kapasiteyle cilt cilt kitaplar yazmış hayret diyesi geliyor.
mantıklı tespitlerdir. cezaevine giren birinin güneş kremi, pinpo topu, şimşir tarak gibi isteklerd ebulunması gerekir normalde.

ülkece o kadar paranoyak hale getirildik ki durumun vehameti bu noktalarda.
kan dökmek ne alaka la ahahahah.

bu adamların kan dökmekle hır çıkarmakla bir alakaları yok mevzuları şu, herkesle seks yapılabilmeli mi islam buna izin verir mi? benim cevabım haliyle hayır ama bu adamların cevabı farklı.

peki islam kadının nasıl giyinmesini emrediyor ? benim cevabım bildigim kadarıyla olabildigince teşhirden uzak ve kapalı giyimdir ha bu kişinin nasıl algıladıgına göre de degişir, ama adnan oktar ve takipçilerine göre gördügünüz gibi bir kadın inanılmaz seksi giyinip " islamı terimleri " de kullanabiliyor, yani görmedigimiz bir şey.

normalde adnan oktar severleri nerelerde görürsünüz işte modadır istiklaldir öylle uç yerlerde ve çogu da dini inancı olabildigince zayıf veya olmayan kimselerdir aşırı marjinallerdir yani.

adnan oktar takipçiler ise bu algıyı kırmaya çalışıyorlar, hem seküler hem dindar olunur gibi aşırı saçma bir tezi işlemeye çalışıyorlar amaçları bu yani.

ajanlıkla, kan dökmekle pek alakaları yok ha yaptıkları aslında tehliklei bir şey islamın farklı yorumlanması falan ama dikkat edilirse adamları kaale alan yok bu haliyle çok komik duruma düşüyorlar.
Yahu bu adamın anası babası yokmu.onlar nediyor.