bugün

her kurumda, her toplulukta olduğu gibi çok efendi insanların yanında pek çok züppe de bulunduran okuldur.
2008 Öss sonuçlarına göre EA puan türünde Antalya'nın ilk beşine 4 öğrenci sokmuş olan okuldur.
Ayrıca söz-2 puan türünde Türkiye 8.si , ea-2 puan türünde ise Türkiye 22.si,36.sı,159.su,206.sı(bu böyle devam eder gider..) çıkarmış olan okuldur.
Sanılanın aksine sadece Tmleri değil,Sayısallarının da gayet başarılı sonuçlar çıkardığı ve Türkiye'de ilk 500 içerisine 12 öğrenci(tüm puan türlerinde) sokmayı başardığı okuldur.
*Sitesi de yenilenmiştir.(bkz: http://www.ademtolunay.com)
müzik grubunun (bkz: cover-ma)izmir amerikan koleji(a.c.i) tarafından bu sene 1.si düzenlenen "liselerarası pop & rock yarışması"na yorum dalında yarışmaya katıldığı güzide okulumdur.
22 mart 2008 tarihindeki yarışmada antalya'yı temsil etmiş olan okul öğrencileri,"jüri özel ödülü"nü almaya layık bulunmuşlardır.
grup,ödülünü jüri başkanı cahit berkay'ın (bkz: moğollar) elinden almıştır.
yani neymiş;sadece ders olarak hedefleri olan değil,aynı zamanda sosyal aktivitenin de ne kadar önemli olduğunu kavramış ve bu doğrultuda da hedefleri olan bir okulmuş adem tolunay anadolu lisesi !
o zaman şu bilgiyi vermekte de fayda var.
her sene adem tolunay anadolu lisesini kazanan 150 öğrencinin 110-120 tanesinin ilk tercihi olarak kazandığı okul.
edit: tamlama hatası
gereksiz tartışmaların yapılmadığı yerdir.
bunun yerine tartışmaları münazara yarışmaları altında yapan devlet okuludur.
* Antalya'daki liselerarasında yapılmış olan "ab süreci münazara yarışması"nda adem tolunay anadolu lisesi ekibi 1. olmuştur.
(bkz: haticeye değil neticeye bak)

edit : son 3 entry kendi kendime konuşuyormuşum gibi olabilir,fakat arada "albert sartre" diye bir yazar arkadaşa yanıt verdiğim için böyle durmaktadır.
öss 2008 yerleştirme sonuçları okulun web sitesinde yayınlanmıştır.

http://www.ademtolunay.co...sya/mezun/20072008oys.xls
her sene düzenlenen pilav günlerinde zamanında konuk grup olarak çaldığımız grup. *
zeliha tolunay myo tarafından düzenlenen bi yemeğe o kadar öğrenci varken beni davet etmişlerdi. bende kot yelek ve siyah dar kot pantolonumdan sıyrılıp takım elbisemle gitmiştim.

yemekten sonra da karşısına geçip camel naturel'imi tüttürmüştüm. bu şahsiyette bana tam 56 buçuk dakika sigara ve zararları hakkında nutuk vermişti.
yok belki adem değilde hikmet tolunay olabilirdi. herneyse sonuçta içtim ve dumanı yüzüne üfledim.
ee okul benim gibi bi adamı yemeğe gönderirse olacak olan budur.
sonra hiç bi faaliyete kabul edilmedim okulda.
(bkz: antalya lisesi)
(bkz: anladın sen)
26 Temmuz 2009 Saat 12.00 itibariyle Kazandıgım Okulumdur.. *
Gun itibariyle Okulumdur.* *
2009 Sbs 1. Yerleştirme Sonuclarına Gore Son ogrencisini * 461. küsür puanla almıştır. (bkz: kaynak saglam)
çok özlediğim eski okulumdur. * * * *
bugün saat 10 itibari ile (a.m.) rüyamda dinlediğimi sandığım cranberries şarkısının kaynağıdır. lakin rüyamda olmadığımı 3-5 tane evrimleşememiş hıyar ın anırmasıyla anladım. anladık madem aktivite yapıosunuz da arkadaş bazı hayvanatlara niye mikrofon verip anırtıyosunuz. kızcağız ne güzel söylüyodu ninni gibi. zaten sabaha karşı yatmışım, irkilerek uyandım lan resmen. sizin yüzünüzden iptal ettim bugün özel derslerimi. adem emmi en azından 200 kaat borcun var bana. yazdım hesabına. tenhada yakalamıyım...
antalya il sınırları içerisinde olan ve akdeniz bölgesi'nin ilk 10 anadolu lisesi içerisinde olan güzide okul.
28 mayısta 10. mezuniyet töreni gerçekleşmiş ve benim de sonunda mezun olduğum okuldur.
Hayatımın en güzem 4 yılını geçirdiğim, bi daha olsa bi daha okurum dedigim eski okulum. Her zaman mezunu olmaktan gurur duyacagım.
ah eski okulum güzel okulum...

özledigim okulumdur üzerinden seneler gecmis olsa bile.
puanı yüksek her okul iyidir lafı ancak bu kadar büyük bir tezat oluşturabilir.
bazı hocaları gerçekten çok samimi iken bazıları o kadar sinir bozucudur ki 4 sene gelgit şeklinde okursunuz.

imkanınız varsa gitmeyiniz zira okul o kadar oç bir kadroya sahiptir ki sınavlarınızı bilerek son haftalara sarkıtıp sonra da son güne kadar karne gününe kadar yoklama alınıp e okula geçilir ve bunun gibi daha çok şey var yani bu okulda cinnet geçirip adam öldürmek içten bile değildir.

okul hakkında tavsiyeler.

yeni gelen çömezlere ne kadar gereksiz iş varsa verilir yürüyüş mü var salın çömleri nasılsa düzeni bilmiyorlar belki size bir kağıt imzalattırılabilir boşverin aq bi boka yaramayacak.
hocalarınız sınavlarda döşeyeceğim boruyu diyorsa bilin ki sizi korkutmaktadır lakin genede sınavlar pek kolay olmaz ilk sınavlarda tartarsınız hocaları.
sınavlarda yanınızda oturanlarla bol sohbet edin ki başınız sıkışınca soru sorabilesiniz.ilk sınavlardan oraya buraya kopya yazmayın bazı hocalar çok pimpirikli olabiliyor.
size söylenilen şeyi zamanında yapın çünkü bu okulda her şey bi anda yüklenir ve boşaltılır sınav öncesi hocalar soru bankaları toplarlar biriktirmemeye çalışın.
mallık etmeyin buralarda oturmuyorum ne gerek var deyip öğle arası çıkış kartı almamazlık etmeyin.
hocalarınız sizi durdurana kadar dışarıdan yemek söyleyin mavi kapı derseniz çoğu kişi anlayacaktır.