bugün

Konserlerinde iki tip oluyor. Sanatseverler, junkiler. Sanatseverler eğleniyor, junkiler derbeder. Ben kagamda kurbağa eğlendim.
Ağır solcu ve sağlam müzik yapan gruptur.
Daha önce nasıl keşfetmedim ben grubu dediğim grup. Askerde bol bol dinledim.
Abi kafanda kurbağa var!
viski eşliğinde queen dinlemek kadar keyif vermez..
bir klip yapmışlar ne kadar bağcılar kekosu, tinerci varsa hepsini klipte oynatmışlar.

ibret olsun diye kliplerini buraya koyuyorum;

https://www.youtube.com/watch?v=xgUe2Ssu7R8
görsel
"Hikaye" adlı parçaları replay tuşuna mahkum ediyor.
dünya günlükleri adında yepisyeni bir albüm çıkartmış grup.
derine indik parçası müthiş olmuş. emeğinize sağlık.
O nasıl albüm? Onlar nasıl sözler? Adamlar yine haklı. Sevgiler.
Arda Turan, volkan, emre, küçük onur gibi hanzoca grup ismi bulup, ponçik ponçik malca şarkılar yapan, bu halleriyle ne yapmak nereye varmak istedikleri belli olmayan grup.
son zamanlarda popileritesini çukura borçlu olan bir zamanların andırgurandımsı grubu. şarkı sözleride pek bir anlam ifade etmiyor kafiye olsun diye yazılmışlar.
https://open.spotify.com/...si=Fs3qwKzPRXWnPPA9fQEVqA
Albüm önerilerine açık olduğum müzik grubu. Kocs yaşlı şişko dünya dışına çıkamadık henüz. Evet.
Son albumunu baya begendigim grup. Gerci onceki albumlerinden de cok ikonik sarkilari var.
Mesela acinin ilaci, ah benim hayatim, tin tin, hepinize el salladim, sakaci birisin sen bunlardan birkaci.
Son albumden onerebileceklerim, zombi ve mavi ekran olabilir.
Hikaye sarkisini da sevdim ben ama adamlar grubunu ilk zamanlardan beri dinleyenler bu sarkiyi gruba yakistirmiyorlar.
Uber bir fanatigi sayilmam grubun ama alternatif olarak cogu gundem olmus kimselerden daha basarili buluyorum.
Üçüncü yeniciler akımın en iyi temsilcilerinden biri olan grup. Bu entariye sevdiğim birkaç şarkılarını yazacaktım ama fark ettim ki sevdiğim çoğu şarkıları dünya günlükleri Albümündeymiş. Tabii kendilerinden önce dinlediğim ve daha çok sevdiğim üçüncü yenici grup büyük ev ablukada. Ön yargılı olmayıp, dinlemek gerektiğini düşünüyorum.
adamlar bizim en hassas yerimizdir en ufak bir eleştiri dahi asla, katiyen kabul edilemez.

Şarkılarında Söylerken en çok sevdiğim yerleri;

Kapısı kapalı: abi kafanda kurbağa var, Abi kafanda kurup kurup vuruyosun oğa buğa.

Koca yaşlı şiko dünya: Her sabah yeni bir filme başladım
Farklı sonlar istesem de hep aynı finalle bitti.
Adamdırlar.
Nedense geç keşfettiğim ama uzun süredir aralıksız dinleyerek bu gecikmeyi telafi ettiğim başarılı grup.
Dinlemesi çok keyifli gruptur.
saçma sapan şarkılarına bıkmadan usanmadan eşlik edebildiğiniz müzik grubu.

hanımla bazen akşamları arabaya atlayıp boş boş geziyoruz ve bu boşluğumuza bu grup eşlik ediyor. sözlerin anlamına detayına çok bakmıyoruz, eğleniyoruz gülüyoruz bağıra bağıra şarkılarını söylüyoruz.

iyiler, güzeller sevgi dolular.

not : abi her şey iyi güzel tamam ama gazı aldım hevaya uçtum nedir? hadi o da tamam ama tek iğneyle belaya nasıl düşüyorsunuz? ahmet kaya mısınız nesiniz?
gerçek alfa’ların dinlediği klas abilerimizdir, seviliyorsunuz.
Sözlerine takılmadan dinlediğim, arkadaşlarla arabada açıp böğürerek eşlik ettiğim eğlenceli gruptur.
(bkz: e tabi)
Ankarada konserine gittigimiz ama asiri siradan dolayi 10bucukta anca iceri girdigimiz konseri coktan baslamis olan ve isinmaya calismaktan bir bok anlamadigim gruptur. Neyse seviyorum yinede istemsizce beni gaza getiriyor sarkilari.
Müzikleri acemice ve sözleri ergen eğlendirir ama çok severek dinliyorum. Değişik bir büyüsü var grubun. Şeytan tüyü gibi.
Ya kardeş öz şiirciler saçmalarken sanat dediniz,bu adamların saçmalaması niye acemi ve ergence oluyor.
Şarki bu şiir degil kulağa güzel geliyorsa tamam,bi şarkıdan beklenebilecek şeye sahip.
Şarkılarda anlam aramayı bırakın. Evet anlamı olanlar çok güzel ama ille her şarkı da anlamlı olsun diye diretmeyin.
Edit:daha önce dinlemedim büyük ihtimalle
https://www.youtube.com/w...RD_3HUbV6CMHs&index=4

Adamlar - Utanmazsan Unutmam

Yalana yalana yalanla yaşayana sor
Yastığa başını koyunca aklından geçenleri
insan, insan olduğu kadar var
Yoksa kim hatırlardı çoktan göçenleri
Dünya malı yalnız bir ömre kadar
Yoksa giyer miydi ölüler cepsiz kefenleri

Kirlilerinden sızanlar okyanus oldu
Bu rüzgara dayanmaz gemi
At çapayı derine