bugün

Bir Sezen Aksu sarkisi. Efsanedir...
ah neden korktun?
bir uyandım ki artık yoktun.
uzanıp eşsiz hatırandan öptüm.

'Kanatmışım yaranı sevdikçe.'
"Yok olup yittin"i her duydugumda gozlerim doluyor, icimde bir sizi olusuyor. Asik degilim, sadece insanlarin yok olup gitmesini, artik olmamasini hic ama hic sevmiyorum. Ister bir daha gorulmeyecek bir sevgili olsun, ister uzaktan misafirlige gelmis ve o uzaga geri donen bir akraba veya dost olsun, o geride kalan boslugu sevmiyorum.
ah be sezen ablaa.
sezen aksu ile intihar etmek isteyenlerin şarkısı. birkaç kez dinledikten sonra yavaş yavaş uyuşmaya başlıyorsunuz.
Meğer nasıl da acı
Nasıl da gece
Kanatmışım yaranı sevdikçe
Meğer nasıl karanlık
Ne beyhude
Acıtmışım canını sevdikçe
Sezen Aksu'nun belki de en güzel şarkısı. Uyumadan Önce dinlenmesi tavsiye olunur.
(bkz: acıtmışım canımı sevdikçe)
insanı çok değişik ruh metaforlarına sokup sokup çıkartabilecek bir yapıya sounda sahi... boş sözlere gerek yok harika şarkı işte.
'kanatmışım yaranı sevdikçe ulan' dedirten, replay tuşuna ciddi anlamda tecavüz ettiren sezen aksu şaheseri.
Bırakıp gittin
Yok olup yittin
iyi bok ettin...
ince bir gönderme içeren sözlere sahip şarkı. bir insanı sevince canını yakabilir misiniz. evet doğru demişler.
her harfini, her sözünü, her kelimesini , her mısrasını sezenle birlikte allaha havale ettiğim şarkı. senin de canın acısın, sende kahrol sezen.
"karanlık gözlerinden
öpmüştüm ben seni
paramparça akşamlarda"

bu nedir ki böyle? neymiş ki bu? doyumsuz öpmüştük, o zor gecelerde. -unutmakiçin-
demek ki o kadar sevmemek lazım.

kül ve cam..

http://www.youtube.com/watch?v=iuCS2r2uEK4&feature=related
"ah neden korktun?
ah neden korktun?
bir uyandım ki artık yoktun
uzanıp eşsiz hatırandan öptüm"

ah, nasıl şarkısın sen! sabahleyin bir incecik hüzünle gelip eşlik ettin. ki sabahın hüznü daha tatlıdır akşamdan.

"karanlık gözlerinden
öpmüştüm ben seni
paramparça akşamlarda"
--spoiler--
meğer nasıl da acı
nasıl da gece
kanatmışım yaranı sevdikçe
meğer nasıl karanlık
ne beyhude
acıtmışım canını sevdikçe

--spoiler--

müziği eski albümlerdeki şarkılara benzeyen güzel sezen şarkısı.
muzo'yu dinlerken rast gelmiş olduğum şarkıdır. denk getirmiştir yine.. bir şarkıdan çok çok fazlasıdır.

________
Meğer nasıl da acı
Nasıl da gece
Kanatmışım yaranı sevdikçe
Meğer nasıl karanlık
Ne beyhude
...
________
intihar sebebi Sezen aksu şarkısı. sabahtan beri aynı şarkıyı dinliyorum. bıktırmıyorda...
acıtıyorsun canımı söyledikçe sezen abla, denilecek şarkı yazılmıştır.
kendisini hiç sevmesemde müthiş şarkılar yapan sezen aksu'nun müthiş şarkılarından biridir.
''bak siliniyor yüzün''

üzerine bir çok şey yazılabilir ama gerek yok.. yazan yazmış.. çok damar olmuş bu şarkı..
ne kadar naif olduğu adından belli olan parça.

acıtmışım canını sevdikçe
(bkz: kedi canını senin)
" Ah neden korktun..
Bir uyandım ki artık yoktun
Uzanıp eşsiz hatırandan öptüm "

sezen aksu'nun defalarca dinlenesi şarkısı.