bugün

insan kalmamış ben-i ademde, anamı ağlattılar acıbademde.

- iplikçi nedim
metro ve metrobüs istasyonları arasında aktarma imkanı yoktur.
istanbul'un güzel bir semti.
metrosuyla metrobüsü arasında 2 km mesafe varmış. ne kadar da büyük bir semtmiş ama 2 tane acıbadem mahallesi var.
istanbul'da ki en osuruktan semtlerden biridir.
zengin esnafın ve burnu kalkmış beyaz yakaların ,köylülükten kurtulamamış şansına varoş yerine buraya düşmüşlerin semtidir.

hiç bir özelliği yoktur, toz toprak, araç kalabalığı ,2.sınıf ama lüks sınıf fiyatına ürün satan dükkan -mekan ve mağazaların semtidir.

açıkça yazayım ataşehir-mustafa kemal mahallesinin abat olmuş halidir.

anlayacağınız boş beleş semttir.
metro istasyonu acıbadem köprüsü'nün altında (kadıköy), metrobüs durağı ise köprü bağlantı yolu üzerindedir (üsküdar).
gülgillerden, dikenli veya dikensiz, meyvelerinin kabukları kalın, çekirdekleri küçük olan bir tür badem ağacı ve bu ağacın acı, sert kokulu meyvesi.
bir tarafı metro, bir tarafı metrobüs olan semt.
villa bölgesidir.
hem kurabiye, hem semt ismi olabilen kelime.
aklıma acıbadem kurabiyesini getiren semt ismi.
hep hastaneleri aklıma gelir.
metro ve metrobüs durakları farklı uçlarında olan ve aralarında aktarma olmayan semt.
pahalı bir hastaneler zincirine ismini veren semt.
organik siyanür içerir.

kayısı çekirdeği, şeftali çekirdeği gibi.
o acılığı veren tat da o dur.

bitkisel siyanür diğer her şey gibi hücreden hücreye geçer. vücut bu şekilde işler çünkü. çilek yersin vitamini şusu busu hücreden hücreye geçer, kullanır.
ancak bu siyanür denen meret "bozuk" bir hücreye denk geldiğinde yani sıkıntı yaşayıp bir başka hücreye geçemediğinde olduğu hücreyi parçalar, patlar, yok eder. bu da genel de %90 UN ÜZERiNDE bir kanser hücresidir.

ailenizde, akraba vs. sınırlı sayıda yedirin... 5-6 yı geçmeyecek şekilde. ama kaybedecek bir şeyiniz olmasın!

romalılar bunu ceza verdikleri askerlere veya glatyatörlere de uygularmış. 20 şeftali çekirdeği...
görsel
metro istasyonu şu şekilde olan semt:

görsel
bir kısmı kadıköy'e bir kısmı üsküdar'a bağlı olan semt.
pahalı bir hastaneler zincirine ismini vermiş olan semt.
sevdiğim bir semttir. tam keşfedememiş olsamda.
pahalı bir hastahaneye isim babalığı yapan semt.
yarısı kadıköy'e yarısı üsküdar'a bağlı olan semt.
Çalışanlarını neredeyse bedava çalıştıran kuruluş. Aylar önce görüşmem olmuştu, uygundu her şey. Bana sadece 2400 tl gibi komik bir sayı sundular. Asgari ücret 2300 küsür siz düşünün. Yoğun bakımda çalışacağım, riskli iş, yorucu, virüs tehditi var. Reddeddim çalışmayı, aynı parayı başka yerlerde kazanbilirsiniz.
Evde pineklemeyi tek başına güzelleştirebilen şey evde acıbadem kurabiyesinin olmasıdır.
1970'lerde acıbadem köprüsü ve e-5..

görsel