bugün

cehennemin girişinde yazan yazı.

edit : bu ceket benim değildir. madem üsttekiler gitmiş tanımlayalım. yakalanan abdullah öcalan'a, türk hava sahasına girildiğinde helikopterde*yanındaki görevlilerden birinin söylediği sözdür.
yusuf yusuf sayacı 3,5'i gösteren apo; bu hoşgeldine karşılık olarak; birden vatan sevdalısı kesilmiştir.
- memleketin hizmetindeyim.hizmet için ne gerekirse yaparım.
dünyanın gördüğü ve göreceği, kendi iç meseleleriyle ilgili hoşgörü düzeyi başka ülkeler tarafından kendisine dayatılan bir memlekete gerçektende hoşgeldiğinden, doğru bir söylemdir.

Mahkeme süresince, içinde bulunduğu cam muhafazadan, yıldız hemşire gibi şehit ailesi ve eşlerinin gözyaşlarını götüyle gülerek izlemiştir, idam kararının olmadığı bir ülkede, 35000 kişinin vebali ile yargılanmanın keyfi ile...

Şimdide imralı'da bülent ersoy'dan "sefam olsun oh! oh!" şarkısını dinliyormuş gün aşırı. Dinletenlerin yalancısıyım ben.
sarf edildiği günün (15 şubat) yıldönümü yaklaşmaktadır.
yüzüne karşı söylendiği zaman alay edermiş gibi bir anlam kazanan cümle.
(bkz: welcome to hell)
- abdullah ocalan memlekete hos geldin....
+ mmhmhmmmmhs..
- lan hakkıyı çağırın... domuz gibi bağlamış herifi, baksanıza top gibi olmuş olm, gevşetin biraz daha bantlarını..
(bkz: apo nun türkiye ye verilmesinin sebebi) *
Hosbulduk özlemisim Türkiyeyi masayi donatin diye cevaplandirmasini umdugumuz , ama tam aksine teslimiyetciligini daha ilk saniye acik acik gösterten cümle öbeklerinden biri...
-abdullah ocalan memlekete hos geldin.
a.ö: Hangi yıldayız.
-Mezar taşında yazılı olan yıldayız.
<abdullah öcalan, memlekete hoşgeldin
>vay, kürdistan'a mı geldik

>hayır hiçbirini ben yapmadım

>zaten kenya-türkiye bileti almıştım ne gerek vardı.

<abdullah öcalan, a.k.
>ağzına sağlık abi.
-abdullah ocalan memlekete hos geldin...
+ aslında ben türkleri severim , annemde türktü benim..
- hmmm *
- ne bok yemeğe 30 bin kişinin kanına girdin lan o zaman???
+ kim? benmi? yok canım kedidir o kedi...
(bkz: mazlum u getirin bana)
çocuklugumda duyduğum ve duyduğuma en çok sevindiğim karşılama sözü diye beynime kalıp olarak işlediğim ironik bir aşağılama nüktesi.
yüzü maskeli olan komandonun apo'ya allahın ayarını veren söz.
bir diğer meali "oğlum apo ayvayı yedin" demektir *.
aponun yakalanmasına ve türkiye'ye iade edilmesine dair amerika'yla yapılan anlaşmaya göre,*apo kötü bir muameleye maruz kalmamalıydı, uçaktan yanlışlıkla(!) düşmemeliydi, uçak kaza(!) yapmamalıydı... *
bu cümle yukardakiler doğrultusunda kurulmuştur; yoksa mehmetçiğin, köylerdeki bebelerin ve daha nicelerinin katline sebep olan bir canavara "hoşgeldin" denmez, hal hatır sorulmaz...
ha ama bana sorarsanız*,türkiye'ye iade edilmeden önce kendini ordan* oraya* atan şeytan ruhlu bu çekirgeye yapılacak güzel, moral bozucu ve sağlam bir espiridir...
bu kısaca yarraı yicen apocuk anlamına da gelir. gel gör ki, halen beslemekteyiz şu cibiliyetsizi.
hoşbulduk sayın zebani

diye cevaplamasını sabırsızlıkla bekliyorum...
üzülerek belirtiyorum ki türkiye olarak memleketin ağzına sıçmış bütün insanlara bağrımıza basarak kurduğumuz cümlenin apo için söylenmiş şeklidir...
Bir teror orgutu lideri ancak bu kadar assagilanabilirdi. Soyleyen komutanin zekasina ve agzina saglik. O soz oyle bir vurmusturki apo itine, aninda satmistir orgutunu oracikta.
demeleriyle beraber itelerler en derin çukurlardan birine. çok sevdiği ariel şaron, stalin, hafız esad gibilerin yanına alırlar mı bilinmez.
tarihi bir cümle olabilecekken sıradan bir karşılama cümlesi olmuştur. türk insanı neler bekliyordu oysa ki bu gelişten... asmadık. çok da iyi besliyoruz maşallah.
şimdi onu getirenler, bu cümleyi kullananlar hepsi içeride hep beraber yatıyorlar. bu iti savunanlarda mecliste işte.
bahsedilen sözün sahibi ne yazık ki vefat etmiştir, mekanı cennet olsun.

http://www.internethaber....40h.htm?interstitial=true
Milli devlet olamadıkça böyle tiyatrolar daha çok yaşanacaktır...