bugün

çernobil'in etkilerindendir. çocuklar masum.
Bu kadar zeka geriliği olanlar lütfen başlık açmasın.
Dünyanın geneli için geçerli sorundur. Rahat büyümüş, Apolitik, video kliplerle yaşayan, okumayan, tüketmek üzerine kurulu, ekmek elden su gölden yaşayan nesildir. Dünya batsa umurlarında değil, bir de o iğrenç aksanları yok mu. Aayyyy çok tatlaaaaaa çocuuaaaak.
hangi 90 milattan önce mi sonra mı birader ? arada 180 yıl zaman farkı var , hz. isa doğmuş falan o ara , net bi tarih ver de bilelim.
yanlış bir genellemedir. hele bilgisayar başında oturmalarına bağlayan var ki sanırsın kendi, entrysini pembe kağıda yazıp postaneden göndermiş.
90 oncesinin zekadan ve zeka tanimindan habersiz olmasindan dolayi, gordukleri zekaya anlam verememesidir. gordugu isigi cin peri sakalli sanmaktan farksizdir.
Bu başlığı açacak ve insanları yaş gruplarına göre değerlendirecek kadar zeka geriliği yoktur bu grupta emin olun yani.
Saçma bir teşhis. Nasıl hissedersen öyle sanırsın.*
zeka geriliği değil de görülen şeyin tarifi bana göre zekayı kullanım becerisindeki yetersizlik diyebiliriz.

şöyle izah edeyim, ortada bir tahta ve bu tahtaya çakılması gereken bir çivi varsa (yani bir problem) ve 90'dan sonra doğmuş yavrucuklarımıza yine yanlarında bulunan çekiçin nasıl kullanılabileceğinin bilgisi ve becerisi verilmemişse, bu kardeşimizin çekici yoktur diyemeyiz, çekicini kullanamıyor demek daha doğrusu gibi sanki.

bu konudaki ana müsebbiblerden biri ve belki de birincisi için: (bkz: türk eğitim sistemi)
2000 lilerden sonra doğan kişi görüşüdür.
Bir gerçekul farziyedir.
89 ya da 90 da doğan yazar beyanı.
ben de 91 den sonra doğanlarda görülen zeka geriliği diyip bahsi arttırıyorum.
(bkz: yok mu arttıran)
aga bu nesil az garip. aşırı sağ ve liberal gördüler. hak vermek lazım bu adamlar beyin yakıyor.