bugün

Kim 8 saat yaşıyor?

Hayat kaçıyor diye gece dahi uyuyamıyorum.
yine 8 saate tamamlanmıyor.
Online çalışmayla işin tadı iyice kaçtı. Telefona bakmadan geçen dakikam yok neredeyse. Hele işkolikseniz daha da kötü oluyor, kendime vakit ayırmayı geçtim. Özel hayatım diye bir şey yok.
Öyle bir hayat bana ancak hayal gibi geliyor. Şöyle ki maksimum 7 saat uyku 2 saat yol. 14-15 saat iş var. Yaşamayı da bir kenara bırakıyoruz. Belki 40 yıl sonra emeklilikte.
8 saatlik işte çalışıyorsan sev o işi, 10-12 saat çalışanlar ne yapsın.
1 saat gidiş 1 saat dönüş, 1.5 saat yemek ve ara molaları çıkarsak 4 buçuk saat kalıyor yaşamak için.
pandemi sürecinde hepsi evin içinde olunca, insanların arıza ışıkları yanmaya başladı.
8 saat uyu 8 saat çalış 2 saat yaşa 6 saat karantina var şeklinde değişmiştir. yaa işte 8 saati beyenmediniz şimdi o süre indi 2 saate..
uyulabilirse güzel bir planlama.
yalnız 8 sonsuzluk simgesine benzer panpa.
5 saat uyu, 9 saat çalış, kalan 10 saat yaşa...bu da benim hayat felsefem...
Aq ben öyle hayatın.
Abd'de 12 saat çalış 7 saat uyku 2-3 saat yaşa idi hayat... zikerim bele hayatı deyip bıraktım.

Şimdi 8-10 saat uyku 8-10 saat yaşayabiliyorum. Parayla değişmem.
12 saat çalış 12 saat uyu.
insanlara dayatılan köle ekonomik düzendeki motto.
insanın yaşamında mecbur olduğu bir yaşamdır. köyde de yaşasa uyuması gerekir. köyde de yaşasa 8 saat çalışabilir. 8 saat de yaşar artık. Ancak herkes için bu saatler aynı olmayabilir veya bütün gün iş yapmak gerekebilir de.
8 saat uyku tamam da 8 saat çalışma ne aq 8 saatte yeni gezegen inşa edilir. Götlerinden çıkarmışlar bi 8 saat. Sanki 8 saat çalışınca eve ışınlanıyoruz aq. Lan en az 2 saat yolda gidiyor zaten. Yemek ye, duş al ne biliyim sıç falan derken zaten çalışmak ve uyumak haricinde vakit kalmıyor ki. Siktimin akıllıları köle düzeni kurmuşlar. Bi de çıkar aq milyoneri der ki gece gündüz çok çalışıyorum. Lan sikik sen ne yapıyosun da çalışıyosun aq yemek yemek için elini ağzına bile götürmüyordur ama çok çalışıyo. Hasiktir ordan. Öğle yemeğini falan kaldırsınlar saat 10'la 4 arası herkes çalışıp siktir olup evine gitsin. 6 saatlik çalışma günde çok bile aq yine insaflı davrandım götverenlere, pardon işverenlere. Biraz da işçi sınıfı siksin. Zaten bu kural şimdi uygulamaya girse işçi sınıfının şu ana kadar aldığı zarar kıyamete kadar ancak dengelenir, yıllardır siken sikene.
güncel Önemli Başlıklar