bugün

ilk yarıda messi bariz biçildi ama oyun kuralları içindeydi bu hareket hakem haklı olarak oynattı.tabii 2. yarıda çalınan bir penaltı var ki, arsenalli oyuncu direk topa giriyor, adama temas dahi yok. van persie'nin atılmasına gelince, hiç duymuş gibi hareket etmiyor, zaten topa vururken yüzüne yerleşen "hassiktir" ifadesi bunun kanıtı. ah bu hakemler yaktılar arsenal'i. şimdi biraz futbol konuşacak olursak, arsenal harikalar yarattı, barcelona'ya top göstermediler. maçın genelinde oyunun hakimiydiler, barcelona'nın bir kaç cılız atağı vardı hepsi bu. ha bir de arsenalli defans oyuncusunun attığı gol görülmeye değerdi. yok yok ben iyice ilker yasin'leştim siz devam edin en iyisi. *
arsenal elense de, eski arsenal fanatikliğimi yeniden ateşleyen maç olmuştur. henry'den sonra ilk kez arsenal...
aziz yıldırım'ın 4. hakem herman oroğlu'nu satın alması sebebiyle,barçanın tur atladığı maç.
bir barcelonalı'nın* onbir arsenalliyi* yok ettiği karşılaşmadır.

(bkz: katalunya old boys)
maç sonunda bizim apartmandan iki el sıktılar... dedim ki sonunda barcelonanında bir maganda taraftarı oldu...

bu arada messi, o nasıl goldü lan öyle? biz mahalle maçında yapmazdık bunları, ya kaçırsaydın?
oldukça sıkıcı bir karşılaşma olmuştur. barcelona her ne kadar topu ayagında cok tutsada topu rakibe vermesede yinede pek te kolay olmamıştır galibiyeti.
guardilona nın çıktığı kadro zorunluluktan mı öyle çıktı bilmiyorum ama çok aptalcaydı. pique ve puyol yerine abidal ve sergio busquets i defansta oynattı. orta sahada mascherano oynadı. yani xavi-iniesta-busquets 3 lüsünü bozmus oldu. ve geride çok da iyi top yapamadı.busquests in geriden çıkardıgı topları mascherano çıkartamadı dogal olarak. arselan se bana göre barcelona ya uygulanması gereken en son şey olan ilerde defans kurma ofsayt taktigi olan şeyi iyi uyguladı diyebiliriz. ancak barcelonanın yıldızlarının koydugu ağırlıgı arsenalliler koyamadı. bub arada maçın yıldızı messi ama unutulmaması gerek bir isim var ki oda xavi hernandez.
olmayan penaltı olmayan krımızı kart .

demedi demeyin bu ingilizler bu maçtan sonra lobileriyle platiniyi koltuğundan eder.
http://i53.tinypic.com/2ugi2h2.jpg

görüldüğü kadarı ile bu istatistiklerle arsenal'in camp nou'da tarih yazdığı maç olmuştur. en basitinden barcelona'nın 19 gol girişimine karşı arsenal 0* gol girişimi ile cevap vermiştir. zaten golü de busquets kendi kalesine atmış. bu sene barcelona'ya şut atamadan maç bitirme başarısına nail olan başka takım var mı merak ettim. neyse, zaten ne demiştik (bkz: #10850742)
Maç yayını yoktu ve ertem şener de yoktu.Barça gene yapmıştır yapacağını.Barçanın tek rakibi kendisidir .Nitekim busquets rakiplik yapmıştır ve kendi kalesine yaslamıştır golünü.Yapma busquets daha kadroları saymadım dedirten maç.
penaltı kararı ağır bir karar olsa da, maç boyunca hiçbir zaman rakibine baskı kuramayan, doğru dürüst şut girişimi dahi olmayan, pozisyon bulmakta güçlük çeken arsenal'ın sahaya daha kafasında yenik çıktığı maçtır.

barcelona'yı tutuyordum, evet. maçın genelinde oyuna hakimdi, son yarım saatte de arsenal ceza sahası içinde oynanıyordu oyun. sahası demiyorum, ceza sahasının içi diyorum. biraz becerikli olsalar ya da top dolaştırırken kaleye şut atmayı unutmasalar daha farklı bir skor da olabilirdi.

kötü yanı şu. barcelona keyif ve beğeni eşiğimizi çok değiştirdi. hangi ülkenin hangi takımı olursa olsun inter gibi oynamaya mahkum oluyorlar karşısında. öte yandan süper ligimizin maçın en heyecanlı anlarını içeren 3 dakikalık maç özetleri bile izlenemiyor artık. neden acaba?
halen daha penaltının kırmızı kartın tartışıldığı maç. ulan emirates'e dönün bi. orada barcelona'nın kaç penaltısı yenmiş bi bakın. kısasa kısas olsun bari, öteki türlü çok komik bu kararlar yüzünden barcelona'nın kazandığını söyleyen tipler.

barcelona için çok sıradan bir maçtı.
Almunia'nın tecavüzden zorlukla kurtulduğu karşılaşmadır. Kırmızı kart ve penaltı kafalarda soru işareti bıraksada, barça orkestrası 800 pas yaptığı maçı ezerek kazanmıştır.
Barcelona'nın kendi sahasında 3-1 kazandığı maçtır. Goller: Messi(2) ve Xavi.
barcelonanın eze eze yendiği maç halaa van persieyi konuşanlar var ya gülüyorum zaten ik maçta barcelonanın penaltısı yenmişti ödeşmiş oldular.
Sürekli hakem hakem diyenlere cevap mascherano'dan gelsin;

'barcelona hakem sayesinde her zaman kazanır, ama onlar oynadıkları oyun yüzünden hiçbir zaman kazanamazlar, ya da kaleyi bulan 19 şutumuz yüzünden, ya da %74'lük topla oynama yüzdemiz yüzünden, ya da 900 kez topla buluştuğumuz yüzünden. kaleye şut bile çekemeden arsenal turu geçmiş olsaydı, bu çok büyük bir haksızlık olurdu, bunu wenger de biliyor. biz arsenal'in nefes almasına izin vermedik ve bu bize maçı kazandırdı. barcelona her zaman kimliğini korumuştur ve her zaman barça gibi oynamıştır. skor 5-1 de olabilirdi'