bugün

-geçmeyin.
öncelikle abilerim; lütfen 6. sınıflara karışmayin.öyle kavga falan olmasın. özellikle 6-b sınıfına bir şey yapmayın.
saygılar...
iyi bir liseye gireyim diye didinmeyin.
Arkadaşlarınızla ve öğretmeninizle iyi geçnin. Çünkü lisede herşey boka sarıyor.
Sözlükteki hesaplarınızı sildirin Ki derslerinize odaklanasınız.
daha 8 seneleri var okumayı bitirmelerine yazık dediğim bütün kazıklar onların zamanına denk gelen nesil Sınavlara çalışın gerisi gelir zaten.
Iyi bir lise kazanmak için kendinizi sikmeyin, zaten 1 senede üç aşağı beş yukarı seviyenize uygun bir liseye gideceksiniz, düz lise bile olsa bu böyle. 22 yaşında iyi bir Anadolu lisesi mezunu, işini eline almış bir ağabeyiniz olarak söylüyorum: hayatımın en güzel yılı 8.sınıftı benim, eger bir dönemi tekrar yaşamak imkanım olsa tereddütsüz 8.sınıfı tekrar yaşardım. Ergen mergen diyenlere takılmayın Olgun bir kişiliğe sahipseniz 8.sınifın bir daha gelmeyeceğinin farkında olun. Özellikle
Mahalle Okulundan mezun olanlar bu en özel tecrübemdir dikkat; arkadaşlıklarınîzı koruyun ılerde pişman olmayacaksınız. Liseye üniye gittiğinizde ortaokuldan kalan yillanmiş arkadaşlıkları olanların ne büyük bir şansa sahip olduklarını daha iyi anlayacaksınız, ne aşk ne lise-üni arkadaşlıkları mahalle arkadaşlığının verdigi tadın yarısını vermeyecek, yaşınız 30 a 40a geldiginde liseden üni.den kimseyle merhabanız olmaz olsada öylesine ama mahalle arkadaşlığı bambaşkadır hayatin tadıdır, aşktanda güzeldir, aşk 5 senede ölür ama mahalle arkadaşlığı ömürlüktür!..
sözlük hesabını silin. bizim için değil yani sizin için derslerinize odaklanırsınız. zaaaa xdxd ananananan.*
iyi bir liseye gitmeyi hedef edinin doğal olarak ders çalışmak için hesaplarinizi silin.
sene sonunda meslek lisesini seçin hiç yoktan bir mesleeğniz olur.