bugün

hacettepe fizik mühendisligi bölümünde kazanan 60 kişinin 40ının başına gelen rezillik.

eş dost sorar "kaçıncı sınıf?" "daha bitiremedin mi" *
odtü makina mühendisliği bölümünün birtakım öğrenciler üzerinde yarattığı talihsiz durum.
hazırlık okumuş bir tıpçının okulu uzattığının göstergesidir.*
korkma af çıkar dedirten hadisedir.
sindire sindire okumanın ne zararı var dedirten olay.
(#12109) gibi bolumleri 7senede bitiremeyenlerin insandan sayılmaması gerektigini dusunduren baslık...
kesinlikle hemen mezun olunmamalı sınıfta mutlaka kalınmalıdır yargısını destekleyen durumdur
ben üniversiteyi zamanında bitiremeyenlerin nörolojik problemlerinin olduğunu düşünmüyorum. açıkça belirtmek gerekiyorsa, evet efendim bir yerlerinde problem olduğu doğrudur da orası beyinleri değildir. Genel izlenimim kıçını sıkıp 4 sene ineklemek zor gelmektedir. aynı durum benim de başımda vardı, çok şükür son dakika golünü pas geçmediğimden okulumu * bitirebilmekteyimdir. Ancak kimsenin değerlendirmediği bazı yönleri de yok değildir bu durumun. Bazı olaylar insanların istemleri dışında gerçekleşmektedir. Öss sınavı gibi son derece eleyici bir sınavın * ardından, sınava girenlerin büyük bir çoğunluğu herhangi bir üniversiteye yerleşememekle birlikte, yerleşenlerinin önemli bir kısmı da ya istediği üniversitede ya da istediği bölümde eğitimini sürdürme hakkı kazanamamaktadır. dolayısıyla da , belirgin bir isteksizlikle üniversite hayatına başlamaktadırlar. Bir de, o kadar tempolu bir senenin ardından; belirgin bir gevşeme, yeni ortam, yeni insanlar vs. eklenince insan daha da bir sersemleşmektedir. Bu aşamada belki de korunması gereken en önemli şey; üniversiteyi zamanında bitirme azmi ve iyi bir kariyer planlamasının yapılmasıdır ki gene de ben hatırlıyorum, zamanında birkaç üst devre, ilk 2 sene kendini sıkarsanız hiç kazasız bitirilir derlerdi ama dinlemedik nitekim.. *
hazirana okul bitmezse sıkıntısını yaşayacağım olaydır ama 5 dersten az bırakanlara 8.seneye uzatma hakkı veriliyormuş.*
insan okulu asla bitiremeyeceği hissine kapılır.son sınıfa zar zor gelseniz bile son sınıfta eşşek gibi çalışmadan bitirme projesini hazırlarken saçlarınızı ağartmadan bitirme projesini hazırlasanız bile jüride hocaların karşısında terleyip kekelemeden mezun olamazsınız eğer bi gazi makina öğrencisi iseniz..
babaya bir türlü izah edilemeyecek olan durum.
esaslı okumaktır.aceleye gerek yok.
(bkz: 8 yılda mezun olamamak)
(bkz: zor olsun güç olmasın)
(bkz: ipin ucunu salmak)
(bkz: af beklemek)
vadideki zumbuk yazarının ikiye katladiği durum. yaşitlari torunlarını severken o hala sabah kalkıp derse yetişmeye çalişiyor.
entry girmesem ayıp olacak durumdur.
en şıkı için;

(bkz: 9 yılda mezun olamamak)

eşantiyon;

(bkz: kendinden bilmek) *
ilköğretim okuyanlar için geçerli bir durumdur, 8 senelik okulu 7 senede bitirmesi imkansızdır.
diğer öğrencilerin sizin aslında asistan olmadığıza hafiften uyanmaya başladıkları döneme tekabül eder.
kisinin okudugu bölüme bagli olarak basina gelebilecek son derce talihsiz bir olaydir malesef. tüm arkadaslariniz cesitli bölümleri bitirmis, is basvurulari yaparken, siz hala birinci siniftan, ikinci siniftan aldiginiz dersleri gecmek icin ugrasirsiniz. "okul nasil gidiyor?" diye soranlara yarim agizla "iyi sayilir." cevabini verirsiniz. aileniz habire "daha ne kadar sürecek?" diye sorunca susmak zorunda kalirsiniz, cünkü bu sorunun cevabini kendiniz de bilmezsiniz...
sindire sindire okuyup, sökülmesin diye dikişleri sağlam atmaktır. telaşa gerenk yoktur 8. yıl ne güne durmaktadır.
(bkz: çift dikiş)
(bkz: çift dikiş sağlam olur)
kişinin, öğrencilere uygulanan indirimlerden faydalanamaması durumunu doğuracak hadisedir. öğrenciliğe devam etse bile, indirim olayı ortadan kalkmaktadır.
(bkz: acı ama gerçek)
beklemeli olmaktır.
okulda en azından bir araştırma görevlisi kadar itibar görmek istemek, okula yıllarını vermiş biri olarak.
(bkz: oha)
tıp fakültelerinde ha bir de olmazsa olmaz galatasaray üniversitesinde çok da şaşılmayacak bi durum. 12 sene bile var.. çaktırmıyorlar.