bugün

irana gidip ''dayı why'' demek istediğim adam.
cildinde toprak oluşumu gözlenmiştir, teyemmümlüdür namaz kılabilir.
Atmış metreden kokusu alınan adamdır.
adam günümüz romen diyojen'i. bakın durun bayıldım buna. bu adam kesinlikle çok marjinal. ve adamın marjinallikten ekmek yemek gibi hiç bir amacı da varmış gibi görünmüyor.
dünya sikine minare resmen, ne güzel de bi felsefe oluşturmuş.

eğer diyojeni bilmeden bu işi yaptıysa gider o pis ellerinden öperim. zira hala sabun denilen şey ile elini yıkadığında mikropsuz kaldığı fikrini savunanlar var.

aynı dili konuşabilmek isterdim kendisiyle. tebrik ediyor- başarılarının devamını diliyorum.
Adam 60 yılda böyle olmuş ben küçükken kömürleri bodruma taşırken 3 saatte böyle oluyordum...
felsefesi "Beni yıkama, bana yıkanmayı öğret" olan adamdır. Iranlıdır, candır.
dus alirken bogulma ihtimali olan kisidir.
pislikten ölünmeyeceğini bizlere kanıtlamış adamdır.
yakın akrabâm olmasını istediğim süper insan. inşellah filozoftur.
seks yaptıktan sonra banyo yapmayan insandan farkı olmayan insandır.
oto yıkamacılardaki tazyikli suyla 60 kez yıkanması gereken adamdır. yakın mesafeden hemde.
dikkatli bakarsanız adamın yaşadığı yerin çöl gibi su bulunmayan bir yer olduğu ve yaşadığı yerin bir toprak parçasının arası olduğunu görebilirsiniz.
siz evlerinizde ayaklarınızı sehpaya uzatıp adama ''ıyy pis'' derken hiç gocunmazsınız belki ama, o adamın ruh halini hiç biriniz tahmin edemez.
biraz empati.

60 senedir yıkanmayan iranlı bir adam.
duyduğumda beni dehşete düşüren amcadır. küçükken banyoda derimi yüzen temizlik hastası bir annem olduğu için - ki ben de banyodan nefret ederdim - banyo yapmamak gibi bir şeyin düşünü dahi kuramazdım. televizyonda 4 - 5 yıldır saçını yıkamayan bir adam görmüştüm, o kadar imrenmiştim ki tanrım... o yaşta herkesin hedefi büyüdüğünde doktor, pilot olmak, kahraman olup dünyayı kurtarmakken, benim yegane amacım büyüyünce banyo yapmamaktı.

velhasılıkelam arkandayım amcacığım !
ilk tepkim: vay cenabet vay.

ikinci tepkim: derdi neymiş?

Üçüncü: bakmayım fotoğraflarına. iğrenirim falan.
60 yıldır suya dokunmuyor ve hala ölmemiş! bu saatten sonra suya sabuna dokunmam arkadaş! beni de aydınlatan adamdır kendisi.
dogdu ebe yıkadı öldü hoca yıkayacak durumudur.
Ölmediyse sorun yoktur.
(bkz: suya sabuna dokunmamak)
60 senedir cenabet olan kişiyle eş değerdir.
tuza yatırılması gereken fosildir.
başka bir şey vardır,yoksa pislikten çoktan ölmüş olmalıydı. insan temizlenmeden en fazla 4-5 sene yaşaya bilir.
yer ile aynı renge döndüğü için göremediğim adamdır.
ancak flamethrower ile temizlenebilecek biyolojik silah.
hiç yıkanmayan yerli kabileler de vardır, her gün vücutlarını toprak ve çeşitli yağlar ile korurlar, temizlenirler, abi de muhtemelen bu gibi temizliklerini toprakla yapmıştır. toprak temizdir temizleyicidir, en azından kakayı falan def edebilirsiniz. insan banyo yapmazsa ölmez kokuşmuş ergen, aynen devam koçum. kuş besle o kafanda.
yüzündeki karalıktan dişleri beyaz duran amca.

ayrıca hayat ona güzeldir.