bugün

(bkz: 500t seni kalbime gömdüm)
emniyet şeridinin sahipleri, 65yaş üstü teyzeleriyle emekli otobüsü diye geçsede gözümde cenaze otobüsü olan istanbul'un şehirlerararsı otobusü. ayrıca kendileri zamana meydan okumaktadır sanayi mahallesinden maltepe kapet durağına 23dakikada gelebilme potansiyeli olan otobustür
interkontinental hattın otobüsüdür,
yol boş iken bile emniyet şeridinden gider (alışmış kudurmuştan beterdir.)
istanbuldaki en yararlı hattır, tek sorun içindekilerin insan olması.
zamanında bu hatta büyük aşklar yaşanmışlığı vardır.
istanbulun hatta türkiyenin en faydalı en güzel şehir içi otobüs hattıdır.
her gördükçe insanı hüzne boğan hattır.
yetkililelere bildirdim ama olumlu yanıt vermediler, kozyatağı- kavacık arasını tek bilet yapma hususunda. eğer bu konudan muzdarip başka biri varsa 153 ü arasın ya da yazsın beyaz masaya.
istanbul'da bu hat gibi heryerden geçen başka bir hat var mıdır bilmem, çok insan kullanır bu hattı aynen metrobüs gibi, 2. köprüyü kullananlar tercih ederler bu hattı, şimdilerde klimalı otobüslerle donatılan hattır.
e-5'te en sık gelen otobüstür. bir nevi harem gebze minibüsüdür.
bir aralar en çok kullandığım hattı. her türlü insanı görebileceğiniz sanırım istanbulun en uzun hatlarından. ilk bindiğim zamanlarda lanet ediyordum ama sonra alıştıkça keyifli gelmeye başlamıştı. bir sürü değişik insanlar biniyordu, onları inceleyerek yolculuğumu sürdürüyordum.
her 5 dakikada bir e5 ten geçen çift bilet tarifesi uygulayan otobüs hattıdır.
okula giderken her sabah ön kapıdan binip son durakta ön kapıdan indiğim otobüs.
varlığından şüpheli olduğum otobüs. görebilen var mı ?
bu otobüste uyuya kalıp ineceğiniz duraktan bir durak sonra inerseniz eve gidişiniz 2 saat aksayabiliyor.
istanbul'un öteki (gerçek) yüzünü göreceğiniz hattır.
80 km hız ile giden içinde en az 150 yolcu bulunan otobüste şoföre uçan tekme atacak kadar insansı özellkiler taşıyan insanların olduğu, hiçbir otobüste rastlanmayan bir kokuya sahip,şehirler arası yolculuğu en rahat sağlayan hattır.
2 sene önce şöförünün ağzını burnunu kırmak için son durağına kadar gidip amacıma ulaşıp akabinde mahkemelik olduğum otobüstür. arkadaş doldu o otobüs doldu daha kimi alıyorsun?
(bkz: tuzlu ve öfkeli)
türkiye'nin ilk .rar uzantılı otobüsü.
hala oldukça yoğundur. sanırım asla modası geçmeyecek bir hattır.
anadolu yakasından bindiğinizde çift bilet keser. anadolu yakasına dönüşte köprüden sonra bindiğinizde artık tek bilet kesmektedir.
düşük belli dar paçalıların binip etrafa çok yakışıklıyım yea bakışı attıkları hattır.
topkapı'dan bekar olarak bindiğim, tuzla'ya varınca evli ve elimde bir çocukla indiğim otobüs hattı. iner inmez tuzla ilköğretime yazdırdık tabi çocuğu.
yoldan geçen arabaların içindeki yolcuların acımalarına maruz kalırsınız.
bildiğin 80-90 durağı var otobüsün. otobüse binen kişilerin toplamının tanıdığı kişi 100.000 kişi olabilir. (500 kişi binse her birinin 500 tanıdığı olsa) *
tuzla'dan cevizlibağ'a gidene kadar 10 kişiyle tanışırsınız.
kaynarca'ya kadar tıklım tıklım gelir. ne hikmetse kaynarca'da otobüste kimse kalmaz. herkesin garezi bana herhalde diye düşünmeden edemiyor insan.