bugün

“konya'daki bir süt fabrikasında çekilen skandal görüntüler sağlığımızla nasıl oynandığını gözler önüne serdi. süt kazanın içine girip banyo yapan şahıs görüntüleri tiktok'ta yayınladı.”
https://twitter.com/aykir.../1324266945454186496?s=21
Haber:
https://www.aykiri.com.tr...ne-girip-banyo-yapti/6952
olayın videosu. https://mobile.twitter.co...tatus/1324266945454186496

benefit süt dağıtım merkezi. enka ve torku sütleri bunlardan alıyor.
sütte içmicez anlaşıldı.
Bir mümin latifesi olsa gerek.. Konyalı temiz ve dindar insanlarımızın halka götü boklu Fransızlar kadar saygı göstermediğini düşünemeyiz tabi..

Biliyon mu bu Fransızlara yıkanmayı biz öğretmiştik ama henüz konyalı müminler kadar iyi öğrenememiş tabi kafirler! Nerede bizim kleopatra misal müminler, nerede pis Fransızlar. Fransız ürünü almayın..

Sıfırı Müslümanlar buldu hüleeen! Bunu neden dediğimi bilmiyorum, içimden öyle geldi..
içgüdüsel olarak konya menşeli ürün almadığıma şükrettim. iğrenç ötesi. Böyle gevşek bir tesisin mühürlenmesi gerekir.
zavallı sığırlar.
yazıklar olsun, işçi sınıfına süt banyosu da mı yasak. adam yıkanmasa pis dersiniz, yıkanınca da laf ediyorsunuz.
Yazıklar olsun !!!!

insanı sütten soğutan hareketler..

Torku süt bağlantımız yok diye açıklama yapıp yüreğime su serpmiştir.
konya da sıradan bir gün

bir işin içinde konya, trabzon, rize vs vs olursa

ondan hayır beklemek akla ziyan

dinciliğin memleketi getirdiği son nokta.
Sözü çok uzatmaya gerek yok. Katıksız bir orospu çocuğudur. Eğer adalet tam işlerse o süt kazanı götüne sokulup maddi ve manevi tazminatlarla sürüm sürüm süründürülmesi gereken şahıstır.
yer: konya

o zaman tamam len aq kesin akplidir bu. ohh be yine iyi sorguladım bugün çok şükür çomar değilim.
süt fabrikası çalışanının süt banyosu yapması bir nevi vandalizm.
altına ocak koyup kaynatacaksın o herifi. zararlı bakteri ne de olsa.
Oha ya cidden millet kafayi yemis.
olum zaten pastörize edilecek o süt. çok şaapmayın :P
öncelikle burası bir süt toplama merkezi bu yüzden de tüm markalara süt temin ediyor olabilir. bu dağıtım merkezinden görünüş itibari ile süt alan hiç bir marka yok (yaptıkları açıklamalara bakılırsa...) peki bu süt toplama merkezinin müşterileri kim? bu sütü kim için topluyor. yahu biz neler içiyoruz neler yiyoruz? neden her konuda olduğu gibi bu konuda da bir denetim yok. haa adamın süt banyosu yapmasa da mecvut tesis ne kadar hijyen? kim denetliyor? ha tarımdan sorumlu kişi enkaz altından depremzede çıkarıyordu di mi? keşke makamında oturup kendi işini yapsa...

sütten soğutan iğrenç görüntüdür.
Kıllı apış arası aromalı süt gibi bir icadı gösteren görüntüdür. Markanın sevenlerine afiyet olsun..

Not: birazdan "bir kişinin hatası"cılar damlar.. Naçizane yıllarca fabrikalardaki organizasyon, eğitim ve disiplin sorunlarıyla uğraşan birisi olarak derim ki siz öyle sanın.. Balık baştan kokar. Yönetici diye üç kuruşa üç kuruşluk şahısları, işçi diye tuttuğunu çalıştıran yerlerde, işçi değil içinde banyo yapmak, sıçar bile o süt teknesinin içine..
bir bok olmayacak görüntüdür.
tiktok uygulamasının yan etkileri. şimdi bunu başka bir fabrika çalışanı felan seyretmiştir o da ben en iyisini yaparım en çok beğeniyi ben alırım diyip daha absürt bir video çeker.

iş veren olsam kocamanca bu iş yerinde tiktok çekmek yasaktır diye levhalar asarım.
Kim sabote ettirdiyse iyi para vermiş olmalı. Yoksa bu satılık pezevengten mükemmel kleopatra çıkmaz..
insanların git gide salaklaştığını gösteriyor.
Gıda alacaksanız yabancı sermayeli firmalardan alın yerli ve milli olunca böyle durumlar söz konusu oluyor.
bana komik geldi . yani bu kadar absürt bir durum ki, işçi bide bunu sosyal medya için yapıyorsa tek amaç firmayı batırmak. bu aşikar
Ahan da işçinin şey etmesi "açıklaması" geldi! bakın yukarıya bir saat kadar önce ne yazmıştım...
torku'dan hiçbir şey almam artık. çoğu şey sütle yapılıyor zaten. geçmiş olsun. amk ülkesinde doğru dürüst denetlemeler olsa, adam gibi caydırıcı cezalar olsa eyvallah. hapis cezası gibi, mal varlığına el koyma cezası gibi. kimse o zaman yamuk yapamacayak da neyse.

görsel
görsel

firmadan açıklama gelmiş:

"Temel hedefi itibarsızlaştırma olan, elemanımız tarafından bilgimiz dışında çekilip çeşitli sosyal medya platformlarında paylaşılmış görüntüler ve yapılan eylem bizleri de üzmüş olup kesinlikle kabul edilmesi mümkün değildir. ilgili şahsın iş ahdi iptal edilmiş olup, hakkında gerekli yasal işlem ve incelemeler başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur"

"Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, süt tesisindeki görüntülere dair soruşturma başlattı. Görüntülerdeki Uğur Turgut adlı şahıs hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Uğur Turgut aranıyor."

"Yapılan denetimde; iş yerinin insan sağlığı ve gıda güvenilirliği açısından tehlike oluşturduğu tespit edildiğinden ürünlerine el konulmuş ve işletmenin faaliyetinin durdurulmasına karar verilmiştir.

işletmeye 5996 Sayılı Kanun kapsamında hijyen gerekliliklerine aykırı hareket etmekten 13.934 TL, hijyen kayıtlarının tutulma gerekliliklerinin uygulanmaması nedeniyle 5.570 TL ve iki çalışana da hijyen belgelerinin olmaması nedeniyle 1.700 TL idari para cezası uygulanmıştır.

Ayrıca Bakanlık Teftiş Kurulu Başkanlığımızın da inceleme başlattığı işletme hakkında, kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye sokması nedeniyle Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasına karar verilmiştir."

yahu ne güzel tesis kurmuşsunuz, büyük firmalara da süt veriyorsunuz. karşınanınız yok edeniniz yok. mis gibi para kazanıyorsunuz. ne gerek var böyle aptal aptal şeylere? böyle ekmeğinizden olursunuz işte. götünüz kaşınıyordu dimi amk malı.