bugün

görüldüğünde, duyulduğunda rahatsız olunan kişiler ya da mekanlar ya da bulunulan yerde olması istenmeyen şeylerdir.

mesela, misal, örneğin şu falım reklamları!.. *
bu tarz benim yarışmasını izlemek.
tayyipin konuşması.
görsel
çocuk zırlamasının olduğu mekanlar, pis tuvaletler vs..
(bkz: uludağ sözlük)
kolilerden çıkan köpüklerin düz duvara sürülmesi, çatalın tabağa sürtülmesi, tırnaklarınla arabayı kaşımak.
ciyaklayan çocuğun sesi, saçma sapan nedenlerle trip atan sevgili ve her haltı bilir gibi durmak bilmeden konuşan cahil insan.
(bkz: ağzını şapırdatan insan)
(bkz: ttnet müşteri hizmetleri)

tekrar karşılaştıkça daha çok sinir bozan şeylerdir.
nasihat.
sözlükteki ''bu on ve on birinci nesillerin hali ne olacak'' konulu muhabbetler.
taksi dolmuşta, kulağımın dibinde orrospu gibi cak cak sakız çiğneyen, cinsiyeti önemsiz insan.
televizyon izlemek.
izdivaç programları izlemek. Hangi kanal olduğu hiç önemli değil.
seks
git gel yapmak

Yapim böyle erken bosaliyorum ben, ihi...
Uykusuzluk.
Asla dayanamam yeter ki uykum gelsin 5 dakika ne kelime 2 dakika da hemen dalar giderim hiç birşey düşünmeden hayal kurmadan.
Bu işin en sevdiğim yönüde bu zaten uyurken bisey düşünemeden uykuya dalmış oluyorsun.
Aşk acısı bir de sizi terk eden bir zamanlar size ölüp bittiğini söyleyen bir yalancıysa bu acıya beş dakika bile dayanılmaz ama naparsın.
Nasıl atlatılır bu bilen var mı? insanlık namına yardım edin. Bide beni böyle üzen bir şeye benzese...
Oral seks. Bosalirsin.
Aşk acısı bir de sizi terk eden bir zamanlar size ölüp bittiğini söyleyen bir yalancıysa bu acıya beş dakika bile dayanılmaz ama naparsın.
Birinin ters bi şey yapıp , kıracak laflar söyleyip..
Amann sen yanlış anladın , ben öyle bişey demedim demesi..
Anlama özürlü müyüm lan ben?
kemal kılıçdaroğlu'nu dinlemektir.
Uyus bır prof un dersı.
aşk acısı çeken insanı dinlemek zira bi noktadan sonra bayıyo.