bugün

yıllarca tanıdık da noldu? diyen kesimi dinlemişlerdir. az ve öz tanıyalım yeter demişlerdir.
3 günlük dünyanın farkında olmayan insanlardır. bağlanmak, evlenmek, yüzük takmak, sabah 9 akşam 5 işe gidip klasik bir hayat yaşayınca mı 3 günlük dünyanın tadını çıkartacak amk?*
neden 5 ay beklemişler. tanışınca evli olsaymışlar. demek istediğim insanlar.
en güzelini yapan insanlardır, 5 yıl boyunca birlikte olana plaket verilmemektedir. olsa olsa fahri doktora alırsınız.
eğer birbirlerini, ailelerini vs iyice araştırmışlarsa sorun yoktur.
insan sarrafı denilen cesur kişilerin yapabileceği eylem.
5 ay içinde tanışıp nişanlanıp evlenip birde çocuk yapan insanlar vardır. acele işe şeytan karışır.
görücü usulü tanışmışlardır. kaçar yolu yoktur
ondan sonra neden boşanmalar arttı?

yanlıştır.

1 yıl bile çoğu zaman içi, dışı tam manasıyla çözmeye yetmiyor amk?

beyler-bayanlar evlilik cidden sıkıntı ince ele k-sık doku şakası yok!
Oldukça mutlu olan, tanıdığım bir çifttir. Aslen liseden sınıf arkadaşıdırlar bu bay M ile bayan S. Seneler boyu* birbirlerini aramazlar sormazlar. Sonra facebooktan tesadüfen ortak arkadaşlardan ekler Bay M, Bayan S yi. Telefonlarını karşılıklı almalar, Bayan S nin istanbul' a gezmeye gelmesi ve Bay M nin de istanbu' da çalışması ve ikamet etmesi sebebiyle ilişkileri kısa süre içerisinde önce sevgililik, ardından söz ve nişan, ardından da evlilik ile sonlanır. Şu anda da bir oğulları var ve çok da iyi anlaşıyorlar. Hatta oğullarının 1. doğum gününe davet edilmiş birisi olarak memnun da oldum. Allah bir yastıkta kocatsın kardeşlerimi.
dharma ve gregden daha sabırlı çıkan insanlardır.
en mutlu evlilikler bu tarz evliliklerdir.

zira bir gün evleneceksem tamemen hayalini kurdugum süreçtir. yok 10 yıl flört falan hikaye hepsi.
biz yıllarca tanıdığımızı sandıkda ne değişti... dedirten durumu fark edip bulduğu gibi yapıştırmıştır nikahı.
beş gün içinde tanışıp koklasip yiyisen insanlardan evladirlar.
flörtün artık sorgulandığı bir başlık olmuştur. geleceğe dair ümit vermiştir.
Görücü usulüdür.
arkasından atlılar geliyordur belki.
Zor durumda olan insan çeşitidir. Yada ruh ikizini tanıyan şanslı çiftlerdir
ister 5 yıl nişanlı kalıp evlensinler, ister 5 ay. Bunun hiç bir önemi olmadığını aynı evi paylşatıklarında fark edecek insanlardır. Aynı evi paylaştığında farklılaşan iki insana dönüşmemişlerse sorun yoktur.
Önemli olan, gerçekten doğru insanmı en başında bunu anlamak. Beraber olduğun insanın hatalarını sevgiliyken sürekli törpülemekle meşgulsen zaten sorun vardır. Tereddütsüzce içine sinmişse karşındaki insan sorun yoktur. Evet şans işidir doğru insanı bulmak, kendimize kılık kıyafet alırızda bazen içimize sinmez ya hani, giyip giyip çıkarır ama sokağa onla çıkmayız. Birde içimize sine sine giydiklerimiz vardır, kendimizi rahat, yakışıklı yada güzel hissetiğimiz, onun gibi bişey işte doğru insan. içimize sinmişse, tereddütsüzce her huyuna hayran isek ve yalansızsa bu insan zaten doğrudur ve zaman karar vermez,kişi kendi karar verir pazara kadarmı?mezara kadarmı?.
düz ve sığ ya da partnerinin bir ömür geçirilebilecek birisi olup olmadığını 5 ay içerisinde analiz edebilen çok zeki insanlardır. bence düz ve sığdır ama.
Temeli olmayan bir ilişki yaşayanlardır.
yakın zamanda boşanırlar. çocuk yapmasalar bari. evet.
Kendimden beklediğim evlilik tarzi. Kısa sürede tanışıp birlikte zaman geçirmenin guzelliklerini evlilikte yasamak isteyebilirim. Ancak doğru değil gibi. Ilk 5 ay hayatının insanı sanarken, işte bu derken bi 5 ay daha sonra fikirlerin degismesi çok mümkün. Risklidir.
4 ay içinde tanışıp nişanlanıp evleneni gördüm ben.

daha önce kpss dershanesinde tanışmış olduğum bir erkek arkadaşımı aynı okulda görev yaptığım bir kız arkadaşımla tanıştırdım geçtiğimiz aralık ayının sonunda ve bu nisan ayının sonunda evlilerdi. 25 yaşıma girmeme ramak kala kendim henüz evlenemesem de çok güzel bir işe vesile oldum, o gözlerdeki ışıltıyı görmek mükemmel bir şeydi.

birbirini o süre zarfında çok iyi tanıdılar ama...her gün görüştüler. açık sözlü oldular, maske takmadılar yüzlerine. birbirine soğuk davranmadılar. ikisi de evliliğe hazır bireylerdi. ve hepsinden öte her anlamda tencere-kapak lardı. onlar da bunun farkındaydılar.

kız olan ilk görüşmede fiziksel görüntüye aldanıp çok beğenmediğini ifade etse de konuştukça birbirine ısındılar. erkek olansa gerçekten konuştukça sevilecek tatlı diliyle kendine bağlayan bir arkadaşımdı. "ikinci görüşmede ben evliliğe hazırdım" dedi kız...

uzun süreli ilişki üniversite yılında olabilir, 4 yıl bir şekilde geçiyor, o yıllarda evlenemezsin zaten. ancak; 4 yılın sonunda mezuniyetten kısa bir süre sonra ayrılıp atandıkları yerlerde tanıştıkları kişilerle 7 ay içinde evlenen de çok oldu...demek ki 4 yıl yetmemiş birbirlerini tanımalarına.

eğitimini tamamlamış işi gücü olan kişiler hem mantıken hem de gönüllerine uyan bir kişi olsun istiyorlar ve kimin kendisine uygun olacağını kısa zamanda anlayabiliyorlar. iki taraf da eğitimini tamamladıysa işleri varsa zaten en az 23-24 oluyorlar ki evlenmesine vesile olduğum arkadaşlarımdan biri 28 diğeri 29 yaşındaydı. sevgililik süresi ne kadar uzun olabilir...mantık tamamen devre dışı değil, kabul ediyorum, ama birbirlerine bakarken gözlerinin içi gülüyor; ben buna şahit oldum. rabb'ime şükürler olsun o kadar mutlular ki inşallah bir ömür sürer.

kendi adıma 1 yıla yaymak isterim evlilik sürecini; karşımdakinin de benimle aynı fikirde olmasını isterim. kısa sürede evlenenlere karşı da önyargılı değilim ama...her çift istediğini yapsın.

hani bir de çok meşhur bir söylem var ya...annem babamı ,konuşmayı geçtim, sadece 1(bir) sefer görmüş, 26 yıldır evliler. evliliklerinin ilk yıllarında onlar da sıkıntı yaşamış, ama bir şekilde karşılıklı fedakârlıklarla beraber yaşlanmayı seçmişler. daha birkaç hafta önce yatak odalarının kapılarını çaldım, bir şey söylemem gerekiyordu, baktım hiç ses yok, babam annemin elini sımsıkı tutmuş uyuyorlardı. gözlerim doldu.

rabb'im yeter ki kaderimizdeki doğru kişiyi karşımıza çıkarsın.
Yaz okulunda geçilen dersler gibidir hızlı hızlı konular tamamlanır ve ders verillir ama hiç birşey anlayamazsın geçtiğin dersten.