bugün

gerizekalılıktır, maalefes böyle insanlarla aynı ülkede yaşıyoruz...
olaya ölen hristiyan değil de ölen bir insan olarak baksak zaten bugün bunları hiç tartışmamıza gerek kalmayacaktır.
insanlık meselesidir.
Adam yıldız dı tabiki üzülür hayranları.

Belki de müslümandı.
Filistinli çocuklara 1 milyon dolar değerinde oyuncaklar dağıtmış.
sevdiğin, takdir ettiğin bir aktör için uzulmek gayet insancadir.
sadece müslüman ölümleri üzmez insani. insan olmanın sartidir vicdan.
dil, yaş, din, ırk, mehzep ayrımcılığı yapmadan tanınmış yahut tanınmamış bir insan'ın ölümüne üzülmektir. inancı yahut mehzebi ne olursa olsun biz yüce Allah'ın rahmetini aciz olan kullarından esirgeyecek değiliz. kimin cennete, cehennem'e gideceğini, kimin kafir, müslüman olduğunu sadece Allah-u teala bilir.

aynı allah'a inanıyoruz ve hepimiz allah-u teala'nın yarattığı aciz, günahkar kullarız.
ölen her canlı için yaşanılan kısa süreli acıma ve üzülme halinden bahsediliyorsa normaldir.
eğer hristiyan olmasından kaynaklı olarak üzülmenin yanlış olduğu savunuluyorsa yanlıştır.
(bkz: bakış açısı)
saçmalıktır. neye üzülürdüm biliyor musun? o hızla birine çarpıp birini öldürseydi. ölen o masuma üzülürdüm.
lafa gelince hümanist başka zaman ise ırkçı veya yobaz takılan yavuşakların yaşayamayacağı duygudur. senin ölümüne kim üzülür, ailen. ama onun ölümüne milyonlarca kişi üzüldü, bu seni kıskandırdı mı yoksa?

gerçekten müslüman olan hiç kimse bir insan öldü diye sevinmez.
Söyleyen kişinin insanlık duygusunu sorgulaması gereken bir söz.
insan olduğunuzu gösterir.
Ne zaman bu kadar öküz olduk, belki de bu öküzler içimizde hep yaşıyorlardı da şimdi şimdi su yüzüne çıkmaya başladılar. Bir insanın ölümüne üzülmek bile didiklenesi bir olay haline geldi. Yakında bir bildirge verin bari de kim için üzülelim kim için üzülmeyelim öğrenelim. Dilerim bu trollerin açtığı bir başlıktır da hala ümitlerimizle birlikte insanlığımızı da kaybetmemişizdir.
Biz yolda ezilen bir kedi gördük mü dahi üzülen bir milletiz yahu. Karıncaları ezmemek için üzerinden atlarız. Değil ki bir insana canımız acımayacak.
adam para yardımına giderken ölüyor.bu hristiyandır müslümandır mevzusu değil, insanlıktır.
Başlığı hristiyan diye açmışsın ama yazdığının bir alakası yok. yoksa hayatı boyunca kral gibi yaşamış ve öylede ölmüş insanları hristiyan diye mi nitelendirdin. kimsin nesin la sen ne saçmalıyon
Ölen çocukların arkasından üzülmeyip çayda çıra oynadığımızı sanan yazar başlığı..
insan olmaktır. abartılacak bir şey değil.
öyle dememek lazim ama ben de bu ölümün çok abartildiğini düşünüyorum.
insan olmayı bilmektir.

ayrıca hristiyan ne alaka amk ? niye ayrımcılık yapıyorsunuz ? ha yani; ben müslümanım deyip ortalığın ağzına sıçan 40 yaşındaki bir insan müsvettesine oturup zırıl zırıl ağlayalım öyle mi ? yok öyle bir dünya.
hristiyan değil insan oldu diye uzulmek. zamanında bu bünye heath ledger oldu diye üzüldü. ha ama bu adam joker kötülüklerin babasiydi dedi mi demedi bir insan oldu diye üzüldü.
aman geç kaldınız hemen konuyu başka yönlere çekin.
biz yaradılanı yaradandan dolayı severiz de o yüzden.
(bkz: yaradılanı severim yaradandan ötürü)
Yunus Emre hoşgörüsune sahip insandir.
40 yaşında ölen bir insan için üzülmektir. Çünkü o, her şeyden önce bir insandır.
40 yaşında ölen bir insan için üzülmek...
dine imana bakılmadan insanlık adına yapılması gereken durumdur.