bugün

Arkadaşlar selamlar. Gırgır goygoy bir yana. Bugün ciddi ama acı bir konu hakkında konuşacağım sizlerle.

Bir kadın var. Adı Hicran. 46 yaşında. 4 çocuğu var. Birisi erkek. Üçü kız. Kızlardan en büyüğü engelli. Onun maaşını alıyor 1500 tl civarı. 26 yıldır evli bu kadın ve 1,5 yıldır ayrı. Pandemi sürecinde ayrılıkları onanmamış henüz beklemedeler. Kocası ne çocuklarına ne kadına bakmıyor. Kadın 1500tl engelli maaşı ve ayrıca temizliğe gidiyor fırsat buldukça. Evi Adana'da ücra bi semtte kira. Konuştum kendisi ile, uzun uzun. Komşu wifidan bağlanmış son çare twitter hesabı açıp. Telefon verdi. Diyorum ya konuştuk. Bi kere para. Vs istemedi benden. Abla çocuklar ne yedi bugün dedim? Patatrs vardı başladım onu yediler dedi.

Düşünün bugün neler yediğinizi. Bugün aç 4 çocuk sadece bulabildiği haşlanmış 3-5 patatesi yedi. Bazı şeylerden emin hissettikten sonra telefon istedim verdi. Adres istedim verdi. Adresine baktım ücra olduğu için yemeksepeti oraya çalışmıyor. Şok markete baktım, götürüyorlar. Yarın ne yiyeceksiniz deyince artan patatesleri haşlicam demişti. Dedim ki abla sana şoktan sipariş yollicam yarına. Kardeşlerim birşeyler yesin.

Ortalama bir miktar alışveriş yaptım. Yolladım. Görseniz naısl dualar aldım. Görüntülü aradılar. Çocuklar nasıl gülüyor el sallıyor. Arkadaşlar yokluk cidden çok kötü. Biz şunu bunu mu yesek bu aksam diye düşünürken, 6-7 yaşında ki çocuklar sadece bugün karnının doymasının derdindeler.

işin özeti şu bu 4 yavrusuyla mağdur kalmış ablama(paraya gerek yok) erzak gönderip 4 garip kardeşimin karnımı doyurmak isteyen herkes bana yazabilir.

Ben size adresini telefonunu nasıl göndereceğinizi yazabilirim. Unutmayın, bugünün yarını muamma, yarın o starbucksta içeceğin bi kahveye vereceğin 20 lira parayla bu 4 aç kardşeim 1,5 kilo tavuk yiyip doyabilir.

Ulaşmak yardım etmek isteyen ciddi kişiler yazsın özelden. Bilgilerini paylaşacağım Hicran ablanın.

Edit : yoğun istek üzerine buradan veriyorum adresini

https://mobile.twitter.com/selenaygezer

Ablamızın adresi bu. Yalnız telefon yada direk ev adresi isteyen olursa bana yazsın. Ciddi olanlar. Cidden yardım edecek olanlar.
Twitter Adresini başlığa ekledim. ablamızın adresi bu. yalnız telefon yada direk ev adresi isteyen olursa bana yazsın. ciddi olanlar. cidden yardım edecek olanlar. Erzak yollayacak olanlar. Yada çocukların okul masrafına yardım etmek isteyenler.
Bu şartlar altında yaşamını idame ettirmeye çabalayan o kadar çok insan var ki. Gönül isterdi ki hepsine ulaşabilelim lakin yalnızca bir hayatı değiştirmek bile çok şeyi değiştiriyor bazen.
Başlığı açan yazar arkadaş, yüreğine sağlık. Ben de paylaşacağım şimdi.
twitter hesabı açıp sevgili ablamızla konuşacağım.

elden ne geliyorsa, odur artık.

herkes elinden geleni yaparsa şu dünyayı biraz daha yaşanır bir hale getirebileceğimizi düşünüyorum.

virüs nedeniyle 3 aydır işsizim, ancak aç değilim, açıkta değilim. bakmakla yükümlü olduğum kimse yok.

ablanın çocuklarına son kalan patatesi haşlayıp paylaştırıp yedirmesi gözlerimi doldurdu.

inançlı olsanız da olmasanız da sizden daha zor durumda olanları görüp şükretmek kadar, eldekileri de paylaşabilmek önemli.

komşusu açken tok yatan bizden değildir.

not: ablanın buzdolabı var mı bilmiyorum. öğreneceğim. Muhtemelen bir erzak yoğunluğu yaşanacaktır. Erzak gönderirken konserveler, kuru bakliyat, makarna, paket noodle, pirinç, bulgur, tarhana, sıvı yağ, tuz, şeker, un, mısır nişastası gibi çabuk bozulmayacak şeyler tercih edilirse daha yerinde olacaktır.

up.
Seri up..
Lütfen paylaşsanız bile yeter. Yardım edersenizde şunu unutmayın. Bugün masum 4 melek sizin sayenizde tok yatacak.
doğurup bakamayan ailelerin düştüğü acı verici durumdur. yazık..
Linç yemek istemem ama, bakamayacağınız kadar çocuk yapmayın be. Ailenin adına üzüldüm şerefsiz adam terkedip kaçmış, olan gariban çocuklara olmuş.
Yarın elimizden gelenin fazlasini yapacağız.
twitter da tt olmadıysa kimse yardım etmez.
Yardım eden eder kardeşim. Ben tt olmadan yardım ettim. Yani şöyle. Kimseye de bırakmazdım normalde çok zengin olsam. Ama durumum kısıtlı. Bir parça yardım ettim ablaya elimden geldiğincr sonra sizlere havale ettim. Aslında ne var bilyor musun? O aylık keyfi 5-10 harcamamızın sadece bir tanesini böyle iyiliklere kullansak dünyada bu kadar acı olmaz. iyi geceler herkese.
http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=144907036
bilincsizce uremeyelim.

lutfen bilinclenelim.
up up up.
Ablaya en fazla 2-3 günlük erzak yollayabildim. Yarına biter. Hayırsever arkadaşlarım. Bunlar kahvaltıda sadece ekmek ve çay yiyorlar. Gocunmuyorlardır eminimde daha lüksüne alışık olmadıkları için.

Kimseyi tabi zorlamıyor kimse. Ben gerçekten üzüldüm yardom etmek istedim ve ettim. Daha sonrasına çok imkanım olmadığı için konuyu sizlere açtım. Yarınımızın garantisinin olmadığı bir dünya inanın çok mutlu olacaksınız yardım ettiğinizde o aç çocuklara. Sevgiler.
Arkadşalar farklı sosysl medya mecralarında yayarsanız konuyu sevinirim. Bu arada sözlük içinden gelen destek için çok teşekkür ederim. Sayenizde kısa sürede olsa aç yatmayacak kardeşlerim.