bugün

Doğayla iç içeyken yetiyor.

Deniz kenarında, anneannemin elma ve ceviz bahçeleri içerisinde üç saatlik uykuyla çok dinç olabilirken büyük şehirde 24 saat uyusam da hep uykum var. Uykudayken bile uykum geliyor.
kardeş ben 4 saat uyusam uyandığımda kör olurum.
iki üç gün sorun değil zaten, devamında Birkaç gün üst üste böyle gidince Algı mekanizması kendini kapatıyor abiler.
Boşta duran adam için sorun değil de çalışan, dikkat isteyen insan için sıkıntı.
(bkz: aptallar sekiz saat uyur)
(bkz: erdal demirkıran)
benim sosyal psikoloji hocam günde 4saat uyurdu. çünkü göğüs kanseriydi çaresi yoktu uykuyla harcanmayacak kadar kıymetliydi vakti. Bi de böyle gerçekler var.
O zaman ben insan değilim dedirtir.
90 dakikalık uyku devinimi sırasında pat diye uyanmak insanı mal eyleyebilir.

O sebepten, 4 saat değil, 4 saat 30 dakika yeterlidir. Yalnız bu kişiden kişiye değişir ve genetik de dahil birçok parametreye bağlıdır.

Bunu belirleyebileceğiniz En iyi yöntem için ise vurun kafayı yatın. Alarm kurmadan, üç-dört gece uyuyun. Kaçta yatıp, kaçta kalktığınızı not edin. Biyolojik uyku sonrası bu surelerin Ortalamasını aldığınızda, size gereken günlük uyku miktarını bulacaksınız.

10 saat çıkarsa, 10 saat sonra dinleniyorsunuz demektir. 6 saat çıkarsa, 6 saat sonra beden ve zihin toparlanıyordur. Yalnız saat 22.00 gibi uyumaya özen göstermeniz gerekiyor.
Çünkü Deneyimizde melatonin zorunlu.
Yetişkin bir insan için 6 saatten az, 8-9 saatten çok uyumak zararlıdır.
Kesin bilgi.
4 saat uykuyla duruyorum. iki saatini 6-8 arası, iki saatini de 13-14 arası uyudum. Bu saat oldu it gibi uykum var ama uyumuyorum. Çünkü malım.
sie lan. mümkünü yok yetmez. islami bakış açısıyla değerlendirelim meseleyi. yatsı ile güneş arasında en azından 7 saat oluyor. bazı zamanlar 10 saat falan olabiliyor. 7 saate göre hesaplarsak yatsı okundu, kıldın ve yattın. yarım saat gider. güneş'ten yarım saat önce kalktın kıldın, toplam bir saat gitti. en az uykuda kalınması gereken süre 6 saattir.
gerçektir.

4 biraz zorlama olsa da 5 saat uyku ile full potansiyele ulaşılabildiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. ayrıca tecrübe ile sabittir.
görsel
bir gün yeter iki gün yeter erkenden kocadığın zaman anlarsın 4 saatin yetip yetmediğini.
Bilimsel açıdan bazı kaynaklarca yettiği soylense bile inanmayın. Gunde 12 saat calisiyorum hemen hemen ve yetmiyor sonuc hastanelik olunuyor.
Not:evde denemeyiniz.
Yetse iyi olur en geç 8 buçukta kalkmam gerek.
Havaya zihin berrakligina yatilan saate göre değişen durum .
Hangi insanmış o? Bilmiyorum civarımda ki çoğu insan uykuyu seviyor. Ben sevmiyorum, aşığım. Ve günde 7 saat civarı uyumazsam ya da 3 gün uyumayıp 1 gün 10-11 saat uyumazsam gerçekten kötü birisi olabilirim.
4 saat uyuyacağımı bilip psikolojik olarak yetmeyeceğini düşünürken nasıl yetebilir? Yetmez. Yeterse senindir yetmezse hiç senin olmamıştır.
Her insanın kendi standartları olduğu gerçeğinin gölgesinde sikeyim beyninizi.

Neden atarlandim bilmiyorum ama saçmalamayı çok seviyorsunuz.
Belki de psikolojik olarak yeten durumdur.

Yani kendinizi öyle alıştırdığınız için.

Ben geçen seneler 2 saat falan uyurdum. Bir eksikliğini, sıkıntısını da görmezdim.
Gün içinde gayet de dinç olurdum.

Tabi şu an 7 - 8 saat uyuyorum. Yetmiyor.

Kendinizi nasıl alıştırdığınıza bağlı.
az uyuduğum zaman daha bi enerjik oluyorum hatta. böbreküstü bezlerimden olsa gerek.
5-7 arası en iyisi bence.
Ramazanda mecbur sahura kalkınca böyle oluyor.
Yetiyor yetmesine genel uykum hep bu düzeyde de insan bazen umarsızca uyumak istiyor. Hayvan gibi böyle, ağzı yüzü kayana kadar.

En son ne zaman deliksiz uyudum hatırlamıyorum. Saatte bir gözümü açarım anlık da olsa, saniyeler içinde geri dalarım. niye böyle bilmiyorum, şikayetçi de değilim bu durumdan çünkü rahatsız olmuyorum. Uyku düzenim hiç olmadı nasıl bir şey olduğunu bilmiyorum ciddi ciddi. Bazen işten gelir bir şeyler yer biraz oturur uzanır uyurum, gece 1 gibi kalkar sabaha karşı 5 gibi geri yatar 7.30da kalkar işe giderim. Değişik.
4 saat pek yetmiyor bana.
Bazen.