bugün

(bkz: elektrik kesilince zırlayanların saldırıya susması)
Şikenin örtbas edilmesi sonucunda gerçekleşmiş saldırıdır.
her sene amatör kümede kaç adam silahlı saldırıya uğruyor
kaç kişi yaralanıyor bilen var mı?

olaya kimsenin iyi olmuş dediği yok ama konu fener olunca birden fenerliler insan oluyor diğerleri insan dışı yaratık.
sizinki can ama amatörde oynayan adamların canı can değil değil öyle mi?

ölümle tehdit ettiğiniz hakemin çocuğu ailesi yok değil mi?

bir galatasaraylı olarak bizim de çok hatamız var ölümler sebebiyle biz bunları kabullenirken fbliler azizde mahmutta emrede volkanda suç aramıyor.

nereye varacaksınız bu at gözlükleriyle?

saraçoğlunda öldüresiye dövdürdüğünüz gazetecilerin, evinden aldırırım diye tehdit ettiğiniz gazetecilerin ailesi yok mu?

hem amk he siz hep masumsunuz.

yine söylüyorum olaya kimsenin iyi olmuş dediği yok ama at gözlüğüyle bakan gerizekalılar yüzünden aziz mahmut emre volkan gibiler bu sektör içinde olacak ve bu olayların sonu gel-me-ye-cek.

edit: anca eksilemekten ve küfretmekten başka yapacak bir şeyiniz yok. fenerbahçe melek gibi bir kulüp değil mi?
saraçoğlunda öldüresiye dövülen gazeteciler için susarsınız vicdanınıza ve tarafsızlığınıza sokayım.
o adamlar da ölebilirdi. o gazeteciler daha mı değersiz sizinkilerden.
hafife alınmaması gereken saldırıdır. pusu kurup, otobüs şöförüne ve özellikle viyadükte ateş açılması direk olarak 22 kişinin hayatına kastetmektir. gerçektende bir katliam olabilirdi. taşmış diyen orospu çocukları fanatizminin içinde boğulup gitsin.
Türkiyede ancak tırabzonda olur bu olaylar amk ipneleride her zaman yırtar bu olaylardan münferit diye hepsi manyak hepsi arızalı al işte haberlerde düğünde damadı vurdu diyor of'ta deniz görmüş terörislerden ne beklersin neymis kupasıñı alamamis hakkini ariyormus gelsin aziz yıldırımın ta§aklarını alsin koysun müzeye vatanseveriz deyip ortalığın mina koyan yavşaklar rum dölü bunlar yine devlet eliyle yırtacaklar görürsünüz bi tek dövlet bize bahmiir demiyolar ama hiç bi farkları yok onlardan.
hala inanamıyorum. otobüsün içindeki diğerlerine olsaydı diyenler var. ya azıcık insan olun. o otobüsün içindeki diğerleri de insan. onların da çocukları var. ölüm bu ya, sen nasıl böyle birşey diyebiliyosun. amk futbolun. oyun bu lan oyun. böyle birşey için insanın canını alabilecek (hem de masum şöförün) vicdansız orospu çocuklarına da hiçbir şey diyemiyorum. fenerbahçeli falan değilim, futboldan da nefret ederim. cidden ne boktan bir yere döndü lan ülke.
bir şekilde ihale cemaatin üstüne kalacaktır. göreceksiniz.

fenerle alakası olan bir konu değil. futbolla ilgisi yok aslında. konu daha ''derin''.
görsel

https://twitter.com/Ruzga...status/584677126454018048
Bu saldırı tüm türk futboluna oldu fenerbahçe ile alakası yok denildiğinde "yeaa olur mu öyle şey yeaa tirabzon fener rekabeti işte ehiehi" diyenleri hatırlayın.

Şimdi bakın yabancı ülkelerdeki medyaya. Bu olayla beraber zaten can çekişen stsl ligi, artık yunanistan veyahut doğu avrupa ligleri ayarında bile görülmeyecek.

Futbolcular ve futbolseverler türkiyedeki futbola kolombiya ve meksika gibi ülkelerdeki silahlı çetelerin 3. 4. sınıf mafyaların kol gezdiği bir ortam olarak bakacaklar.

Hadi bakalım getir getirebilirsen bir daha cardozoyu, şınayderi, kuyt, demba ba'yı. Geç bunları orta halli adamlar bile artık aklından geçirmez buraları malesef...
tff nin ve diğer tüm kulüplerin ortak tavır alarak aziz yıldırım ın planlarını bozduğu olaydır.

aziz bu olaydan sonra hep yaptığı gibi "herkes fenere düşman" argümanı altında gerilimi yükseltecek, bu şekilde çökmüş takımını da motive etmek için iyi bir fırsat bulacaktı. ama şimdi maçlar kendiliğinden tatil olunca fenerin ben maçlara çıkmıyorum tribi hiçbir yerde yankı uyandırmadı.
şike, teşvik, hakem odası basma, küfür, şiddet, ırkçılık gibi suçların cezasız kalmasıyla birilerinin adaleti kendi başına sağlamaya çalışması olayıdır. tabi ki haklı bulmuyorum. dediklerimden o sonuç çıkartılmasın ancak herşeyin bir neden-sonuç ilişkisi vardır. fenerbahçe neden herkes bize düşman diye ciddi şekilde düşünmeli. ancak bu yöneticileri eminim ki senelerce kullanabilecekleri bu olaya sevinmiştir bile.
olayı bir-iki gencin tek başına planladığı belli, ateşi körükleye körükleye bu duruma getirenler de bellidir. o akılsızlığı yapıp otobüse ateş açanlar tabii ki yasalar çerçevesinde cezasını çekecektir. ancak kulüpler ve taraftarlar arasındaki düşmanlığı sürekli yükselten kulüp yöneticileri ve futbolcular türk futbolundan uzaklaştırılmadıkça, bu tür olaylar gene olacaktır.

bir de ben bu olayda kırılan cam parçalarıyla hafif yaralanan otobüs şöförünün ayakta tedavi görebilecek iken, günlerdir neden hastanede yoğun bakımda israrla tutulduğunu merak ediyorum, bir vatandaş olarak?
anonim çocuklarının üzülmediğim dediğim olaydır.
işin daha garibi bu anonim coçukları trabzon'lu değil bir istanbul takımını tutmaktadır.
bazı gerizekalıların olayın sebebinden bahsedenleri olaya sevinmekle suçladığı vahim olay. neden oldu bu olay, işler nasıl bu noktaya geldi ondan bahsediyoruz, hemen 2 tane beyinsiz çıkıp "aaauuuvv seviniyürsünüz ühüühü" diye ağlıyor. be amına koduğum o cümlelerden bu sonucu nasıl çıkardın sikik? sizin gibi mallar yüzünden sporda şiddet bu seviyede işte. ayrıca merak etmesinler kimse beni veya ailemi öldürmeye çalışmaz. bizim namussuz, şerefsiz işlerle, çalmakla, hak yemekle işimiz olmaz.
bazı kötü niyetli iq yoksunlarının hala anlayamadığı olay. bak güzel kardeşim bu olay neden gs'nin, bjk'nin veya çemişgezeksporun başına gelmiyor? ben söyleyeyim;

- çünkü onların her maç olay çıkaran, kavga eden, önüne gelene küfreden kaptanları yok.
- çünkü onların cezasız kalan şikeleri yok.
- çünkü onların sürekli ortamı germeye çalışan yöneticileri yok.
- çünkü onlar kimsenin şampiyonluğunu çalmadı.

biraz anlamaya başlamışsındır belki. ayrıca mühendis oktay'ı neden öldürdünüz diye 2 defa sorup, onu savunmamı bekliyor sanırım. onu öldürenlerin komple amk. sadece o da değil, futbol uğruna herhangi bir insanın kılına zarar veren herkesin amk. ben burda şiddeti savunmuyorum, bu olay iyi ki olmuş demiyorum. neden olduğunu söylüyorum. bunu anlamamak için ancak fanatiklikten gözleri kör olmuş bir beyinsiz olmak gerekir.
2 şüpheli yakalanmış sözde, şüpheliler yakınlarına ''sıkıntı yok'' diyor orada,

size diyeceğim boşuna heyecan yapmayın bence, failler belirsiz, sonuç:yanlış alarm.
hala buraya gelip mühendis oktay diyenler var.

uğur fakılıyı bildinmi? neden bir kişi bile anmaz mesela onu. çünkü siz ikiyüzlüsünüz. kendi yediğiniz bokları hiç görmez anca karşıya çamur atmaya kalkarsınız.

olum bütün ülke geçmiş olsun dedi, harbiden olayı kınadı. daha ne istiyonuz amk. nedir bu bitmez tükenmez mağdur edebiyatı.

mahmut uslu çıkmış 15 yıldır susuyoruz bizi konuşturmayın demiş. ulan yardığım daha geçen hafta konuşuyodun galatasaray kasımpaşa maçında şike yapıldı, devre arasından iki dakika geç çıkıldı kamera kayıtlarına bakılsın diye. ne yüzsüz insanlarsınız lan siz.

otobüsün içindeki herkese geçmiş olsun. ama bunu da fırsat görüp kendi çıkarları için kullanan herkesin amk.
http://m.yeniakit.com.tr/...duran-mesajlar-60751.html
http://m.yeniakit.com.tr/...ne-saldiranlar-60727.html
http://m.yeniakit.com.tr/...anlari-anlatti-60666.html
soruşturmaya gizlilik kararı getirilmiş neden acaba?

fenerbahçe söz verdiği gibi maçlara çıkmayacak mı?
yoksa yine mi "r".
görsel

bundan 3 gün sonra bursaspor k.paşayı 2-0 yenerek şampiyonluk yürüyüşüne devam etti.

ne tatlı canınız varmış amk.
saldırıya ilişkin gizlilik kararı çıkarıldı apar topar. peki neden sonra çıkarıldı derseniz gözaltına alınan 2 kişinin parmak izleri tüfekteki izlerle tutmadığı, şahısların birinin fb taraftarı olduğu, olaydan 1 hafta önce istanbul'da olduğu gibi haberler basına sızınca emniyetten bu karar aldırıldı.

pis kokular geliyor bu saldırı olayı ile ilgili...
bir yere bağlanamayacak olay. yapan öyle iyi planlamış ki siksen bulunmaz. fake silaha kadar her şey var.

gerçekteyse ne fail sayısı belli, ne bireysel ne örgütsel olduğu belli... tuhaf bir durum.

ilginçtir ki bu eylem de ısrarla karanlık bir yerde yapılıyor.

mesaj falan mı verilmek isteniyor diye düşünmeden edemiyor insan...

bir karanlık oluyor, bir savcı ölüyor; ülke darmadağın.

bir karanlık oluyor(sürmene yolunun o akşamki karanlığı ve güvenlik zaafiyeti), ülke gündemi 2.alt üst oluşunu yaşıyor.

karanlık bir şeyler anlatmak istiyor...

peki bütün bu olanlar acaba birileri istemedikçe olabilir mi?

devlet istediği anda istediğini paket edicek büyüklükte değil mi? cumhurbaşkanının başbakan olduğu dönem de dahil yüz küsür suikast girişimini savuşturmamış mı istihbarat?

bütün bunlara mani olabilen irade nasıl baldırıçıplak bir örgütle iki holigana sahip çıkamaz ki?

buna kim inanır?

yalnız dilerim fenerbahçe için ikinci bir leke olmasın. nitekim bu seferki inanılmaz bir başarıdır belki ama şikeyi de unutturur. apayrı bir şey olur!..
cam kırığıyla hafif yaralanmış olan şöför, taburcu oldu mu onu merak ediyorum, yoksa hastane yoğun bakımda 2.haftaya mı girdi?