bugün

başlığını açmak bana nasipmiş. içinde bulunduğum ve 12 ağustosta şafak saymaya başlayacak mehmetciklerdir.
vay be dedirten başlık. daha dün gibi ben 343 gittim biter mi ? dedim kısa dönem de lsa bu cümleyi kullandım. bitmiş ve iki dönem sonrası gidecekmiş. sıkıntılı dönemleri oluyor. ama bitiyor. rahat olun.
bot ve ter kokusuna şimdiden kendini alıştırması gereken yazarlardır. koğuşta kalacak olduklarından, havalandırması yeterli değil ise faranjit gibi solunumla alakalı hastalık kapabilirler.
ayrıca bu yazarlar ağustos güneşi altında yanacak ve botları ayaklarını bol bol vuracak olan yazarlardır. kendilerine bot yaraları ve pişikler için yanlarında pudra götürmelerini öneririm.
alt devrem oldukları içinde kulaklarından şafak almak isterdim. hadi şimdiden hayırlı tezkereler.
vatanı inşallah biz kurtaracağız.
saü işletme, eskişehir.
botlarınızı giymeden önce ciddi ciddi ezin. ezmekden kastım yumuşatın yoksa sabah 30 dakikanızı bu iş alabilir. amacım akıl vermek değil ama acemi birliği en tatlı zamanıdır. kıymetini bilin.
şu günlerde "döndüğünde seni evlendiririz artık" sözünü sık sık duyacak olan yazarlardır. izin kullanmadıkları takdirde 17 ocak'ta tezkereyi alacaklardır.

şöyle bir facebook grubu vardır: http://www.facebook.com/347.Donem

ayrıca bu dönemde gidecek olan yazarların orada yaşayacağı günler:

1- ramazan bayramı
2- 30 ağustos
3- kurban bayramı
4- 29 ekim
5- 10 kasım
6- yılbaşı

altı üstü 5 ay 5 gün askerlik yapacağız, her şey bize denk gelecek. neyse, hayırlısı bakalım...
oraya gittiğimizde "arabalarının yakıt ibresindeki sarı ışığı yanıp sönerken hiç görmemiş adamlar" muamelesi görmekten korkarak diyorum ki,
merhaba!
Büyükçekmece'den Çorlu'ya direksiyon sallayıp sabah saat 5:30 da orada olduktan sonra 326. sıraya kaydolup 7. grupta sınava girip,saat 14:00 da işlemleri biten ve tırsa tırsa 12 ağustosu bekleyen yazar benim,evet o benim.

(bkz: yusuf yusuf)
(bkz: ben mi gideyim)

şaka lan şaka bi an önce gelmelerini dilediğim biletlerim. havacı olanlara bir de üstüne üstlük hava kuvvetleri komutanlığının karargahına düşenlere şimdiden iyi yatışlar dilerim.
herkese selamlar.. 337.kısa dönem askerlik yaptım.. üzerinden 1 bucuk sene geçti..

10 ağustos gece duseceğiniz yerler belli olacak.. ben hemen ucak bıletı almıştım o geceden, sıkıntı yaşamamak için.. ertesi gun kadıköy'den askerlik için bır çanta almıştım, içinde çengelli iğnesinden, ipliğine, donuna, atletine kadar olan..

bir sürü don ve, atlet hatırlıyorum içerisinde.. hepsini kullandım 155 gun boyunca.. zira donumu yıkamaktan, çorabımı yıkamaktan acizim.. bu yuzden kullanıp atıyordum..

kolonya tarzı seyleri kapıda alırlar, o yuzden yanınızda götürmemeniz daha ıyı olur.. sonra bın bır hevesle aldıhınız arko tras kolonyasını usta askerler kullanacaktırlar.. mutlu etmeyin i.neleri..

evden ayrılmamış bır ınsansan, evden ayrılmak çok koyar.. evden ayrılmış da olsan dört tarafı tel örgülerle çevrili bir yerde özgürliüğünün kısıtlanmış olması çok can sıkıcı bır durum..

gıttıgınız yerde önce çantalarınız kontrol ediliyori daha sonra sigorta yaptırıyorsunuz.. ne kadar oldugunu unuttum bır para alıyorlar.. ben yaptırmak istememiştim, ama silahla atış yapamayacağımı söylediler, bu da beni sevındırdı ve yaptırmak ıstemedim, bu sefer de acemiliğimin bıtmeyecegını söylediler.. görünüste zorunlu olmayan bu sigorta aslında s.ke s.ke yaptırılması gereken, her askerin harac olarak verdiği bir para..

ondan sonra elinize verilmiş zarfı açıyorlar ve sağlık kontrolunde yarı çıplak doktorların falan karşısına çıp, sağlı sollu iki iğne yiyorsunuz.. ne işe yaradığını bılmediğim bu iğneden sonra s.kinizin varlığını unutuyorsunuz belli bir süre.. işerken falan " aa bu da ne" diye şaşıranlar vardı...

bot, spor ayakkabı, parka, gömlek, pantolon veriyorlar.. burda ben 180 cm boy ve 78 kıloya göre baktıhımda bır olcu vardı.. o olculere ınanmayın.. pantolonum buyuk, gömleğim buyuk, kepim küçüktü.. kantinden kep almak zorunda ve 155 gun boyunca acemı gıbı bol kıyafetlerle gezmek zorunda kaldım.. acemılık bıtınce yasakta olsa daraltabılırsınız ama 155 gun lan ne daraltıcam da dıyebılırsınız.. ben öyle yaptım sahsen.. kımseyı bır daha gormeyeceğim " acemi misin lan ahahah" dıye taşşak geçseler ne olur geçmeseler ne olur?

efendim bir çantada askerıye verıyor iki çanta.. kılık kıyafet, bot, spor ayakabı derken, hayvanlar gibi yuk olmasada adeti fazla oldugundan duse kalka bölüğünüze doğru gidersiniz..

orda sizlerin gıyınmesi için bır soyunma odası olacak sanıyorsanız yanılıyorsunuz.. buldugunuz yerde gıyıneceksiniz.. hızlı davranmayın.. herkes gıyınsın.. her işe atlamayın.. sonra gece 3'e kadar arkadasşarınızın formlarını doldurmak zorunda kalabilirsiniz.. üstelık diğer arkadaşlarınız dokuz da yatarken.. ayrıca sabah bır ayrıcalığınız da olmuyor saat 5'de kalkıyorsunuz..

kısaca her seye atlamayın.. hızlı davranmayın, yavaş yavaş.. önce bırılerı bıtırsın, önce bırılerı atlasın bakın ne oluyor? ondan sonra atılın, işinize yarıyorsa..

tuvaletlerde kilit yok.. duş 10 dakıka ya da 5 dakıka.. sabah 5 te kalkmadan evvel ",ht,yaç banyosu" var..

botunuza kilit alın, ustalar çalar..

farklı terlik götürün, aynı terlikten 10 bin kısıde olacak, çalınırsa bulamazsınız.. farklı terliğe kımse karışmaz.. mavu eşofman da götürüp giyebilirsiniz..

acemilikte kımse sızı tanımayacagından, ara falan verdıklerınde göz önunde bulunmayın iş kitlerler, sike sike yaparsınız.. arazı olun, iştima alanına yakın bı yerde saklanın, iştimaya çağırırlarsa sıraya girersiniz..

kucuk cengellı iğne alın, kepin yeşil bişeyi vardı unututm adını onu kepe iliştirirsiniz, dikmekle uğraşmayın sonra..

sevgilinizle ertesi gun görüşecekmiş gibi ayrılmayın.. sıkı sıkı sarılın, öpün, koklayın.. gercekten sevıyorsanız orda 5 kat daha fazla sevdıgınızı anlayacaksınız.. mango'da sevgılınızı saatlerce beklemeyi tercih edecegınız anlar olacak dıyorum..

varsa ananıza babanıza ıyı davranın.. çok ezılmeyecek olsanızda ananız babanıza en ufak seyde bağırıp, çağırırken, orda bagırsalarda, istemediğiniz bir işi yaptırsalarda sesinizi çıkartamayacaksınız...

şimdiden geçmiş olsun..

aradığınız aşkı askerde bulmak dileği ile..

askerde kızlar teklif ediyormuş..
allah cümlesine hayırlı tezkerelerini görmeyi nasip etsin.
bir de telefon kartı ılk gun çok işiniz yarayacaktır, yakınılarınıza uzun sure haber veremeyeceksiniz.. onlar dustugunuz yerın santralını arayıp sorarlarsa adam gıbı cevap da vermezler.. aile kartları var, ev telefonunun faturasına yansıyor ve şifreli...
Bir arkadaş dolayısıyla sonuçlarının nereden açıklanacağını merak edip link beklediğim dönemde askere gidecek sözlük yazarlarıdır.
157 günün her dakikasını tadacaksınız saniye saniye. mevsimde sıcak pudra alın yanınıza . bir günah lekesi gibi kararabilir bazı yer dikkat .
götü boklu torunlardır.

şaka lan şaka ben askerliğimi unuttun torun mu kaldı.

acemiliği narlıdere çavuş eğitim taburu'na çıkacak olanlar, taşşak kebabı yapmaya hazır olsunlar.

usta birliği 57.topçu tugayı hava savunma taburu'na çıkacak olanlar can sıkıntısından askerliğiniz bitmez, o kadar rahat geçer askerliiğiniz.

tabii bir sene içinde çok şey değişmediyse.
içinde bulunduğum, şu saatlerde meraklı gözlerle bilgisayar başında pinekleyen nam-ı diğer poşet adayları.
yarın bot bağlayacak olan biletlerim su çok güzel gelsenize.
Ben mi gideyim bu saatten sonra diyeceklerdir terhislerine 5,6 gün kala.
289 dönemi yazarların vay be o kadar olmuş mu? diyeceği yazarlar.
gece atışı demek gece nöbeti demektir. bunu bilerek hareket etmesi gereken gruptur. ayrıca "atış serbest" emrinden önce veya "ateş kes" emrinden sonra tetiği çekenler...* çekmeyin evladım. aman diyeyim.
Dönüş biletini yavaş yavaş almaya başlamış yazarladır.
şimdiden hayırlı teskerelerdir.
Tanrı yar ve yardımcılar olsun, analarına ve babalarına bağışlasın kardeşlerimizi. Hayırlı teskereler.
(bkz: ben mi yapayım bu şafaktan sonra)