bugün

şimdiye kadar yapılan yerel seçimlerin en akılda kalacak olanıdır. ne de olsa bir genel seçim havasında geçmesi beklenir.
Partilerin oy pusularındaki yeri belli olmuştur.

07: Türkiye komünist partisi
11: muhafazakar yükseliş partisi
19: liberal parti
22: işçi partisi
25: hak ve eşitlik partisi
akp'nin en az yüzde 50 oy oranıyla kazanacağı seçimlerdir.

(bkz: sad but true)
görsel
süprizlerin çok olacağını düşündüğüm seçimlerdir.
Ygs'den 1 hafta sonra yapılacak olan yerel seçimlerdir.
29 mart akşamı kayseri den kalkacağım ve ikametimin bulunduğu il olan istanbul a oyumu kullanmak için geleceğim. ve ak partiye vereceğim. hiç oy vermediğim bir partiydi ama bu son olaylar ak partiden yana tavır almamı sağladı.
gerçeklememe itimali bile olan seçimdir.
istanbulu sarigul'un cok az farkla, kil payi farkla kazanacagi secimlerdir...
ak partiyi alaşağı etmeye çalışırken genel seçim havasına büründürülüp muhalefetin hezimete uğramasını sağlayacak seçimlerdir. ak partinin tek başına iktidarını ve halkın nezdindeki itibarını pekiştirecektir bu seçimler.
tayyip erdoğanın kobrayı sallayacağı seçim olacak.
akp nin yine kazanacagi ancak yuzde 44 un uzerine cikamayacagi secimlerdir. yaz bunu.

(bkz: reserved)
şunun şurasında kısacık bir zaman kalan dönüm noktası.

maksat unutturmamak.

unutma-unutturma;
(bkz: akp döneminin unutulmaması gereken rezillikleri/#22888349)
3 yıla yakın süredir bu sözlükteyim, beni yakınen tanıyan dostlarım var. Din denen çöl yasalarıyla aramda gönül bağı olmadığı gibi, kuş kadar entelektüel altyapısı olduğu için , başka şey konuşamayan kekemelerin eğlencesi siyaset ve kötünün iyisi demokrasi kavramlarına da inanmam. Siyaset yapılan ortam benim için, köprü altı ortamıdır.
23 yaşında adamım, biri yerel biri genel olmak üzere 2 seçim, bir de referandum gördüm. Geçtim, oy kullanmayı, seçmen kağıtlarımın askıda olup olmadığına da bakmadım. O kadar apolitiğim yani.
Ama önümüzdeki seçim, sırf kendisinden olmayan herkesi; ulusalcı, din düşmanı, cehapeli, kemoş diye yaftalayan amcık ağızlara inat, oyumu yaşadığım şehrin halk partili adayı sarıgül’E vericem. Bugüne kadar tek oy kullanmamış kız kardeşim ve annem de benim etkim nedeniyle oylarını chpli adaylara verecekler.
Kalsiyum yetersizliği nedeniyle, Demokrasi bizim için amaç değil araçtır diyen adamın demokratik olduğuna inanıp, ondan olmayanları küçümseyen fikir engelli yarak kafalılar, madem “derdin varsa sandıkta gör” diyor, al sana sandık amk evladı.
Apolitik bir aileyi bile kendinize düşman ettiniz.
akp % 43

chp %20

mhp %13
bir halkı aptal diye aşağılayan piç kurularının utanmadan aynı haltan oy istediği seçimlerdir. ama yine göt olacaklardır ve utanmadan devam edeceklerdir yollarına.
AKP % 35

CHP % 28

MHP % 20

CHP MHP koalisyonu şimdiden vatana millete hayırlı uğurlu olsun. AKP dönemi artık bitmiştir.
güzel ülkemizde kızılca kıyametin kopacağı tarihtir. Başka bir deyişle kıyamet tatbikatı.
en iyi hazırlananın milliyetçi hareket partisi ve devlet bahçeli olduğu seçimlerdir.

devlet bahçeli her gitti ilde ilçe ilçe gezmekte her vatandaşla kucaklaşmakta hayır dualarını almaktadır.

adaylar ise bulundukları yerlerde sokak sokak ev ev dolaşmaktadır.

muzaffer olmayı nasip etsin rabbimiz inşallah.
Istanbul'u akp ankara ve izmiri chp'nin alacağı seçimlerdir, bu da anket izmir'den
şuradan istanbul adına anketi yapılan seçimlerdir:

http://strawpoll.me/1308618
her seçimde olduğu gibi ak parti karşıtlarının ak parti oy kaybedecek tahmini yaptığı, seçimden sonra da ortadan kayboldukları bir başka seçimdir.

bu bay tahminci arkadaşların halktan ne kadar kopuk olduklarını, halkı anlamadıklarının göstegerisidir, zira bu arkadaşların ağa babaları da anlayamamıştır, anlasalardı zaten seçimlerde ikinciliğe razı olmazlardı. hiç birisinin birinci olacağız diye bir iddiası olmaması ne kadar ilginç değil mi.

internetteki ses kayıtlarına köylü mehmet ağanın veya şehirli ayşe teyzenin bakıp anladığını düşünür bu andavallar. haa o ses kayıtlarını dinleyenler de, bu sefer oyum chp/mhpye lan demez, zira o partilerin ve başındaki kişilerin kifayetsizliklerini bilir, millet zannettikleri kadar cahil değil, zaten cahil olsalardı bunca seçimdeki provakasyonlara aldanıp ak partiyi terk ederlerdi. halkın çoğunluğu çorbasına bakar, istikrara bakar, bir de padişahlık kültüründen gelmemiz nedeniyle liderin şahsına bakar, adam başbakan olarak erdoğanı görüyor, bir de iki lafı bi araya getiremeyen, çapsız diğer liderleri görüyor, üstelik geçmişte ak partiye oy vermişse illa ki ak partiye yakın gazeteleri ve yayın organlarını göz ucuyla da olsa izliyordur, oralarda da ak parti üzerine oynanan kumpas ve ciamaatın ihanetini dinliyor, haliyle "yolsuzluk yapmışlar ak partiye daha oy vermem" diyecek kadar keskinleşemiyor, zaten ak partiye oy vermeyen adamlar zaten yine oy vermez. yalnız ben chp ile ciamaat yakınlaşması nedeniyle chpli seçmenin bir kısmının ciamaatı bitirsin diye ak partiye kayacağını düşünüyorum.
(bkz: 30 mart 2014 yerel seçim tahminleri/#23139963)
o gün çok büyük olaylar olacak gibi. sandık başındakiler dikkatli olsun.
bu iş namus meselesi. sandıkta yapılacak her şerefsizliği engellemek de bu ülkenin ekmeğini yiyen vatanseverlerin görevi.
bu işi yapanların da bu ülkeden yediği her lokma zehir zıkkım olsun.

https://twitter.com/omrad...status/444265699285164032

https://twitter.com/omrad...status/444265596868632576

https://twitter.com/omrad...status/444265362608390144
turgut özal için 1989 seçimleri neyse tayyip için 2014 seçimleri de o olacaktır.