bugün

ustalara saygı kuşağında ünlü abd'li aktör tayyip erdogan'ın eski filmlerinden önemli sahnelerin de gösterildiği sanatsal aktivite.
sıçanların korkup kaçtığı yalnızca deliklerinden izlediği takdire şayan miting.
tek bir cümle ile özetlemek gerekirse;

(bkz: dip dalgası)

çağlayan oldu..
beni heyecan ve sevinçten ağlatmış mitingtir. hiç de yalnız olmadığımı bilmek çok güzel. artık başıma yastığa rahat koyuyorum, artık endişeli değilim, artık biliyorum.

çok gidici var memlekette çook...
memleketi nasıl da ikiye böldüğü entryler de bile anlaşılan miting.
karşı olana neden yobaz dersin ki.
asıl yobaz sensin ki karşı bir görüşe dayanamayacak kadar hazımsızsın.

sana göre cumhuriyet elden gidiyor bana göre 80 yıl sonra asıl sahiplerinin eline geçiyor.
halkın uyandığının göstergesi.

-yok nazlıhancım, bölmüyor. sadece karşısında birilerini bulamayan mürtecilere cephe alıyor. insanları din sömürücülüğü yaparak kullanmak ve bölmek sizin gibilerin işi..

şimdi gidin bana bi çay koyun lan!
(bkz: gönlümüz orada)
çoğu haber kanalının belirttiğine göre katılanlar 3 milyonu aşmıştır. katılımcılar laik, atatürkçü, çağdaş ve cumhuriyetçi insanlardır. hukuka uygun bir şekilde hükümete "git" çağrısı yapılıp, atatürk devrimlerinin ilelebet koruyucusu olunduğunu belirttikten sonra, olaysız dağılma evresine geçilmiştir.
3 milyon üstünde insanın katılmasıyla göz yaşartmış, "bu ülkede hala cumhuriyetine bağlı insanlar varmış, hemde çok sayıda varmış" dedirten mitingtir. miting sırasında belirli muhalefet partilerine "birleşin" denilmesi gerçekten anlamlıydı. çağlayan'daki bu topluluğu türkiye'den habersiz bir uganda'lı görse "sanırım bir yerde hata yapılıyor, protestoya baksana, insan seli burası" der. ancak her ne hikmetse hala "demokrasi istiyoruz,türkiye'nin sadece doğal yapısı değil, siyasi dokusu da zaman zaman afetlere uğruyor" denilmesi biliniyor. demokrasiyi halkın kendisi istiyor canım kardeşim. çağlayan meydanınındaki insanları saymayı deneyin bakalım...
kanaltürk ün katılan kişi sayısı hakkında saçmaladığı miting.
oraya inmeyen on milyonlar unutulmasın!!!
14 nisan 2007 cumhuriyet mitingi 'nden çok daha fazla ses getirecek bir miting olmuştur..
rte'ye atılan sloganlarda mitingin rengini oluşturmuştur..
ayrıca mitinge katılan kişi sayısı, bazılarına (biz istesek 10 milyon kişiyi toplardık diyenlere) kapak olmuştur...
"Çağlayan meydanında toplanan binlerce kişi cahilce sloganlar atarak islami değerlere sövdü."
diyerek beni gülme krizlerine sokan haber sitesine bir bakin lütfen yapilan yorumlarida dikkate almanizi istiyorum buyrun..

http://www.habervakti.com...p?id=29869&kat=Manset

(bkz: bi siktir git)
miting fotograflarini görmek isteyenlere.

http://www.sandik.org/index.php?haberid=12554

http://fotogaleri.hurriye...amp;i=0&s#pagenumbers
ayrica yaratici insanlarimizin katildigi mitingdir. süper bir yaraticilik dogrusu..*
http://fotogaleri.hurriye...mp;i=15&s#pagenumbers
-- bülent arınch!!! size şu anda titreşim gönderdi --

bulent arınch!!: s.a.

rte: a.s.

bulent arınch!!: abi ya bu şeyini şeyettiklerim toplandı yine

rte: sorma sorma :(((

a.b.d.ullah gul konusmaya katıldı.

rte: hosgeldin kardeşim

a.b.d.ullah gul: hoşbulduk. bende rice a cam açtım pilav yiyoruz karşılıklı :-)))

bulent arınch!!: ahahah abdullah çok komiksin =)) ya o değilde aranız baya iyiymiş düğün ne zaman hehe :P

a.b.d.ullah gul: bilmiyorum abi ya platonikse :((((

rte: olur mu abdullahcım veririz adana dan bir hava üssü karşılıklı olur ;)

bulent arınch!!: zuahahha

a.b.dullah gul : hihihi

bulent arınch!!: abi ben saydım bu adamlar 100 kişi haberlerde 100.000 diyorlar çok saçma =)))

rte: göz kararına hayranım bülentçiğimm =))

a.b.d.ullah gul: hepsi analarıyla gelmiş recep ne diyorsun?

rte: =)))

bulent arınch!!: haha
karşı çıkan insanları gördükçe, katılanlara dinsiz diyenleri duydukça, iyi ki de katılmışım
iyi ki Gencim, güçlüyüm, atatürkçüyüm! diye bağırmışım diye düşündüren; vatanına, bu toprak için kan döken canını veren her şehite saygısı olan insanın, onu bunu bırakın kendisine saygısı olan her insanın, bugünlere nasıl gelindiğini bilen her Türkün katılması gereken bir mitingti.
(bkz: türkiye laiktir laik kalacak)
kanal 7'ye göre "kalabalık bir grup"un katıldığı miting.
saymayı unutmuşlar, yazık.
oradaydım. tandoğan daki muhteşem kalabalık bugün çok daha fazlasıyla çağlayan daydı. inAnılmaz bir gün geçirdik. bir ucu şişli camii nde, bir ucu okmeydanı nda, bir ucu perpa da, bir ucu halide edip mahallesi nde, gerçektende mahşeri bir kalabalığa tanık olduk. bu tablo herhalde artık akp iktidaRInın halk tabanında bir meşruluğunun olmadığının somut göstergesidir. artık onları ab veya abd de kurtaramaz. türk halkının çığ gibi büyüyen öfkesinde boğulmaya mahkumlar. bugün tandoğan dakinden bile daha inanmış bir topluluk gördüm. insanlarımızın geleceğe dair bir umudu vardı. atatürk ün kurduğu laik cumhuriyetin bir imam devlet olmayacağına bugün daha fazla inandım ve milletimle bir kez daha gurur duydum.
apolitik türkiye' nin yarisma programlarini birakip meydanlara gittigi ya da izledigi mitingdir.bir süre olsun siyaset konusulan, izlenen bir dönem yasattigi, sol frame'in geyik muhabbetinden geçilmedigi dönemde ilaç gibi geldigi için yüzbinlere tessekkür ederim...
4 milyon 147119 insanın katıldığı miting*.
arkadaşlarımla yazlığa gidip, mangal yapıp, gitar çalmak ve sabah biraz daha fazla uyuyabilmek adına neredeyse gitmekten vazgeçeceğim mitingdi. her zaman yapılabilecek bu olaylardan vazgeçip, vatanıma, milletime ve cumhuriyetime sahip çıktığım için nasıl mutluyum bilemezsiniz.

Tüm türkiye'ye, cumhuriyet'in koruyucularının ne kadar fazla, ne kadar kararlı ve ne kadar öfkeli olduğunu gösterdik. miting başladıktan 1 saat sonra, mitingin diğer ucunun kasımpaşada olduğu haberi verildi. yani demem şudur ki, tayyip'in dediği gibi binlerce kişi ya da bir avuç insan değil, milyonlarca cumhuriyet sever bu mitingde verilmesi gereken cevapları verdi. 4 milyon kişi, yediden yetmişe, yaşlısı genci, doğulusu batılısı, sıcağa, güneşe aldırmadan zahmet edip bu muhteşem mitinge katıldı.

mitingde atılan sloganlar, bazı şeyleri anlaması gerekenlere cevap niteliğindeydi zaten.
çankaya'da imam istemiyoruz
çankaya yolları şeriata kapalı
çankaya laiktir laik kalacak
türkiye laiktir laik kalacak
başbakan baksana kaç kişiyiz saysana
ne abd ne ab tam bağımsız türkiye
türk'üz türkçü'yüz atatürk'çüyüz
tayyibi alana aydın doğan bedava
satılmış medya istemiyoruz
meclis başkanı cumhuriyet düşmanı
ne mutlu türküm diyene
hükümet istifa

sırayla yapılan konuşmalardan sonra, özellikle edip akbayram'ın şarkılarıyla, miting alanı bayram yerine döndü. bütün şarkılar tek bir ağızdan ve tek bir yürekten söylendi.

miting sonuna doğru, tuncay özkan'ın konuşması ise, tam anlamıyla dip dalgasını harekete geçirdi. tayyibin, demokrasi, laiklik, askerlik ve şehitler için söylediği utanç dolu sözleri, milyonlara ekrandan izleten tuncay özkan, solda ve sağda birlik çağrısı yapıp, halkın birleşin sloganlarıyle çağlayan'ı inletmesine vesile oldu.

abdullah öcalan'a sayın, şehitlerimize kelle diyen görüntüsünün ardından, hükümümet istifa sloganları, gözyaşlarıyla birlikte inledi. sadece yalnızken ağlayan ben, milyonlarla ağlamaktan çekinmedim.

Laik türkiye cumhuriyeti, bizler gibi aydın, bizler gibi cumhuriyetine, demokrasiye sahip çıkan gençlere sahipken; ne tayyipler, ne abdullah güller, ne fethullahlar, ne de atatürk'ün bizlere bıraktığı değerleri hiçe sayan diğer yobazlar, bu ülke topraklarında barınamayacaklardır. hepsi bir gün analarınıda alıp defolacaklardır.

Atam izindeyiz... ne mutlu türk'üm diyene!!!
(bkz: 29 nisan 2007 cumhuriyet mitingi sloganlari)
Sonucunda istenilen basarı elde edilir mi edilmez mi tartısılırda bu kadar insana inanmak cok guc.Yanlnız degilmişim yanlız degilmişiz diyorum 4 milyona bakıp.Nasıl bir beyin yıkama ise sanki her tarafımı onlar sardı sanki hayatımızı onlar yonlendiriyorlar gibi oldu.Tekel oldular her konuda.Ne oldu?Meger oyle degilmiş.Meger benim gibi dusunen milyonlar varmış! Halk kendi dusuncesini sandıga saklayamadı bile.insanın burasına kadar getirmişler demek ki.insallah ''abiler-ablalar'' da izlemiştir de olanları beyin yıkama olayını bırakırlar.
yüzde 25 oy alıp bu ülkenin kaderini , kimliğini , yaşam biçimini , toplumsal yapısını ve değerlerini istediği gibi değiştireceğini sananlara şiddetli bir tokat misali sersemletmiş bir eylemdir .

bu mitingden sonra bazıları çıkıp " istesek biz daha fazla adam toplarız " diyeceklerdir , bu kadar da umarsız ve aymazdırlar .
tamı tamına 48 kişinin katıldığı miting olmuştur.

yarın, sayın iyimser başkakanımız çıkıp içimizi ferahlatmak için "en fazla 154 kişilerdi, çoğu da bindirilmiş mısralardı" diyecektir. inanmayınız.