bugün

türkiye a milli futbol takımı'nın, euro 2012 elemeleri a grubu'nda oynayacağı 5. maç.
milli takımımızın aday kadrosu şöyledir.
volkan demirel (fenerbahçe)
sinan bolat (standart liege)
mert günok (fenerbahçe)
gökhan gönül (fenerbahçe)
serdar kesimal (kayserispor)
gökhan zan (galatasaray)
servet çetin (galatasaray)
emre güngör (gaziantepspor)
ismail köybaşi (beşiktaş)
hakan balta (galatasaray)
mehmet topuz (fenerbahçe)
selçuk inan (trabzonspor)
yekta kurtuluş (galatasaray)
mehmet topal (valencia)
nuri şahin (dortmund)
mehmet ekici (nürnberg)
hamit altintop (bayern münih)
kazim kazim (galatasaray)
arda turan (galatasaray)
tunay torun (hamburg)
cenk tosun (gaziantepspor)
umut bulut (trabzonspor)
burak yilmaz (trabzonspor)
semih şentürk (fenerbahçe)

mehmet topal'ın milli takıma alınması, sevindiricidir.

şahsımca şöyle bir kadro gayet iyidir: 4-2-3-1
volkan demirel
gökhan gönül-serdar kesimal-servet çetin-ismail köybaşı
mehmet topal-yekta kurtuluş
mehmet topuz-hamit altıntop-arda turan
cenk tosun

böyle bir kadroyla rahat galibiyet alınır sözlükcan.

edit:biletleri 2 günde tükenen maçtır, yuh lan.

ilginç olan, kayseri maçında beşiktaş orta sahasını ernst ile toparlayan, 20lik delikanlımız necip uysal'ın, yine kayseri maçında hem hücuma hem defansa katkı yapan ibrahim toraman'ın milli takıma alınmaması, hatta yerine gökhan zan'ı alınmış olması, dünyanın adaletine sövdüren detaylardır.
guus hhiddink'in

görsel

kadro ve dizilişiyle çıkabileceği maçtır. mehmet topuz da bu formuyla düşünülebilir ama selçuk - nuri - mehmet topal üçlüsünden herhangi birini kesecek kadar iyi değil.
türkiye'nin mutlak kazanması gerektiği maçtır. eğer puan kaybı yaşanırsa hedef 2014 olacaktır.
ntv'nin yayınlayacağı maç. çok rahat olmasa da kazanacağımızı düşünüyorum.
türkiye nin mutlaka kazanması gerekiyor. hatta ben de oarada olup desteklerimi esirgemiyorum. laylaylaylaylayalayalalaaaaaa aaaaa tür-ki-ye.
türk telekom tribününden izleyeceğim karşılaşma. kazanmamız gereken maçtır.
mutlak galibiyet parolasıyla çıkacağımız maç.
biletix'e gidip, bilet kalmadı denildiğinde bilgisayarım elimden alınmış gibi üzüldüm. ntv'den takip edeceğiz artık.
Maçın yorumcusunun rıdvan dilmen olduğunu üzülerek öğrenmiş bulunmaktayım.

O değilde, madem hd yayın yapıyorsunuz, birde yorumcu sesi kapama tuşu eklesenize şu olaya.
türkiye nin kazanacağı karşılaşmadır, aksi düşünülemez, yasaklıyorum!
nuri şahin'den bir patlama beklentilerimin doruk noktasına çıktığı müsabaka..

bundesligayı birbirine katıyorsun. takımın beynisin. hepsi ile sonsuz gurur duyuyoruz.
umarım harkulade bir performans gösterip, ''bu adam milli maçlarda oynamıyooo yeeağğğ" modundakilere cevap verirsin.
ayrıca,
Emre belözoğlu'ndan sonra ortasahamızı gönül rahatlığı ile teslim edeceğimiz birisi olduğunu cümle aleme ispatlarsın.

çıldırt bizi delirt bizi nuriiiiii...
cennetten verelim sana 3 huriiiii..
her nekadar milli takıma güvenmesekte kazanabileceğine inandığımız maç.
türk milli takımının fena halde hoplatılacağı, zıplatılacağı, hunharca saçı başının dağıtılacağı maç.

edit: göt oldum. böyle iki lob hemde. şimdi sinirden kendimi sikicem.
inşallah kazanacağımız maç tır. bu arada arkadaşlar çıkacağımız kadro %99 şudur yanlış bilgi vermeyelim:
volkan
gökhan gönül servet çetin serdar kesimal ismail köybaşı
selçuk inan nuri şahin hamit altıntop arda turan mehmet ekici
burak yılmaz
4-2-3-1 şeklinde gibi.

lütfen herşeyden de şikayet etmeyelim. yok bu takımdan birşey olmazda yok yenilelimde değişim olsun. böyle paranoyalara gerek yok. bizim takımımız kalite bakımından avusturya dan 10-15 kat daha üstündür.
milli takımımızın 2-0 kazanacağı maç olacaktır. *
4 Adet bedava bilet kazanmış olduğum maç. Yenmemiz gerekiyor gençlerimize güveniyoruz.
maç hakkında çarşamba günü fotomaç gazetesinin "viyana fatihi" manşetini atacağı karşılaşma olacaktır.
gol olur.
karsi tarafta ekrem dag, veli kavlak gibi tanidklarin oldgu futbol milli takimi.
arda nın eline bakılacak maç, 1231432. defa. selçuk ve burak la gol arayacağız lan var mı ötesi.

edit: çok süfer, derli toplu, takım halinde futbol oynuyoruz da sanki amına koyim, içimizdeki tek tük yeteneklerin eline bakmayacağız.
perşembe gününden beri her hareketini takip ettiğim milli takımımızın galibiyetle sonuçlanacak maçıdır.
hangi kanalda ve saat kaçta olduğu merak edilen maç.

bir allahın kulu da şuraya maç saatini falan yazsın amk, bilen var bilmeyen var.
iddia oynayacak arkadaşlar için 2 farklı galibiyetle türkiye'nin kazanacağı tahmininde bulunabileceğim karşılaşma.
başlama saati : 20.30
yayın : ntv-d-smart.
Belçika Avusturya maçını stadta seyretmiş bir insan olarak avusturya nın ne kadar rezil oldugunu bizzat gördüm. Umarım milli takımımız içinde aynı şeyi söylemeyiz.